JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Taip keliaujame mes: pasikeitę jaunimo įpročiai stebina

Taip keliaujame mes: pasikeitę jaunimo įpročiai stebina

Naujausių amerikiečių atliktų tyrimų rezultatai rodo, kad keliauti mėgstantis jaunimas šiandien mieliau renkasi kelionių agentūrų teikiamas paslaugas, o ne planuoja keliones savarankiškai. Asmenines pajamas ėmę gauti jaunuoliai suinteresuoti atostogauti be rūpesčių, todėl kelionių planavimo vargus noriai perleidžia turizmo profesionalams.

Nori atostogauti be rūpesčių

Y kartos – jaunimo, gimusio 1980–2004 metais – keliavimo įpročius tyrė Amerikos kelionių agentų asociacija (ASTA) bendraudama su tyrimų bendrove TNS.

Iš viso buvo apklausta 14 tūkst. Y kartos atstovų, kurių metinės pajamos siekia 50 tūkst. dolerių ir daugiau. Vertinant proporcingai, Lietuvoje tokios pajamos būtų vadinamos aukštesnėmis nei vidutinės.

Tyrimo rezultatai parodė, kad 22 proc. tokias pajamas gaunančių jaunųjų amerikiečių planuodami atostogas mieliau renkasi kelionių agentūrų teikiamas paslaugas, o planuoti kelionių savarankiškai jie tiesiog nebenori.

Argumentas, kad savarankiškai suplanuotos kelionės gali atsieiti pigiau, Y kartos neįtikina, nes šiandien jaunuoliai jau yra nusiteikę, morališkai pasiruošę skirti dalį savo pajamų kokybiškam poilsiui. Jaunimas nori atostogauti be vargo ir bereikalingų rūpesčių.
Tokie tyrimo rezultatai stebina, mat lyginant su 2014-ųjų duomenimis, kai kelionių agentūromis pasikliovė vos 14 proc. Y kartos atstovų, šiandien jų paslaugomis naudojasi net 8 proc. daugiau jaunų poilsiautojų.

Maža to, tyrimo rezultatai atskleidė, kad Y kartos atstovai labiausiai linkę naudotis kelionių agentūrų paslaugomis iš visų amžiaus grupių žmonių.

„Šiuo metu kelionių agentūrų klientų gretose karaliauja jaunimas. Per pastaruosius 12 mėnesių net 30 procentų jaunuolių naudojosi kelionių agentūrų paslaugomis, ir jie mielai jomis pasikliautų vėl“, – sakė Amerikos kelionių agentų asociacijos prezidentas Zane Kerby.
Tyrimas parodė, kad net 45 proc. jaunuolių mielai rekomenduotų kelionių agento paslaugas savo šeimos nariams ar draugams. Net du trečdaliai apklaustųjų patikino, kad kelionių agentūros suplanuotos atostogos yra geresnės nei suplanuotos savarankiškai.

Tendencija pasitvirtina ir Lietuvoje

Anot kelionių agentūros „Baltic Tours“ projektų vadovės Rasos Levickaitės, tokios JAV užfiksuotos keliautojų įpročių tendencijos akivaizdžiai pastebimos ir Lietuvoje. Kelionių agentūros duris praveria vis daugiau įspūdžių ištroškusių jaunuolių, norinčių savo poilsį patikėti profesionalams. Per paskutinius penkerius metus Y kartos atstovų, besinaudojančių kelionių agentūrų paslaugomis, kone padvigubėjo.

„Anksčiau buvo įprasta manyti, kad norint sutaupyti keliones verčiau planuoti savarankiškai. Šiuolaikinis jaunimas išties moka ieškoti informacijos internete, geba savarankiškai rezervuoti nakvynės vietas, skirtingas pramogas, rasti norimus maršrutus. Yra skaičiuojama, kad vidutiniškai Y kartos atstovas, ieškodamas atostogų pasiūlymų, patikrina apie 10 informacijos šaltinių. Tačiau neretai tai, kas iš pirmo žvilgsnio atrodo pigiau, vėliau atsieina žymiai brangiau – internete apstu ne tik vertingos, bet ir klaidingos informacijos, todėl apsigauti ir patirti žalą – lengviau nei lengva. Taip pat jauni keliautojai akcentuoja, kad vietoj naršymo internete planuojant keliones geriau pasportuos arba tiesiog dirbs savo darbą“, – sako „Baltic Tours“ atstovė.

Ji pastebi, kad savarankišką gyvenimą pradėję ir pajamas ėmę gauti jaunuoliai nebenori gaišti laiko dažnai bergždžiai naršydami internete ir planuodami atostogas savarankiškai. Toks jaunimas šiandien mieliau renkasi dalį savo pajamų skirti turizmo profesionalams – renkasi kelionių konsultantų teikiamas paslaugas, tokiu būdu sutaupydami ir savo laiką, ir pinigus.

Beje, manoma, jog tarp Z kartos jaunuolių (gimę nuo 2000 m.) besinaudojančiųjų kelionių agentūromis bus dar daugiau, mat šie „vaikai“ auga jau kitomis, ypač pagerintomis, sąlygomis: tėvai praktiškai viską organizuoja už juos – ir laisvalaikį, nuolat rūpinasi logistika bei patogiu transportavimu, tad labai tikėtina, jog šiems vaikams virtus savarankiškais jaunuoliais kelionių konsultanto paslaugos bus visiškai natūralu.

Mano išsaugoti straipsniai