JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Britų princas Andrew pasiekė susitarimą su jį seksualiniu išnaudojimu kaltinančia V. Giuffre: sumokės 12 mln. svarų

Britų princas Andrew pasiekė susitarimą su jį seksualiniu išnaudojimu kaltinančia V. Giuffre: sumokės 12 mln. svarų

Neteisminis susitarimas tarp britų princo Andrew ir jį seksualiniu išnaudojimu kaltinamos Virginia‘os Giuffre, anot britų žiniasklaidos, numato 12 mln. svarų (14 mln. eurų) kompensaciją. Laikraštis „The Telegraph“ trečiadienį rašo, kad karalienė Elžbieta II padės sūnui surinkti šią sumą.

Antradienį pranešta apie „principinį susitarimą“ tarp 61-erių princo ir V. Giuffre. Tai reiškia, kad Andrew greičiausiai pavyks išvengti civilinės bylos JAV.

Pasak bulvarinio laikraščio „The Daily Mirror“, 2 mln. svarų atiteks V. Giuffre įsteigtam fondui, kuris rūpinasi seksualinio išnaudojimo aukomis, ir 10 mln. – jai asmeniškai. Kiti britų laikraščiai įvardijo mažesnę bendrą sumą – nuo 7 iki 10 mln. svarų.

Anot britų žiniasklaidos, princas Andrew neseniai už 21 mln. eurų pardavė savo prabangią vilą Šveicarijoje. Tiesa, jis dėl prieš aštuonerius metus įsigyto namo dar turėjo didelių skolų.

V. Giuffre teigia, kad 2001-aisiais, kai jai buvo 17-a, ji kelis kartus buvo seksualiai išnaudojama princo Andrew. Ją tada seksualinis nusikaltėlis Jeffrey‘is Epssteinas esą „paskolino“ karališkosios šeimos nariui. Todėl moteris reikalauja neįvardijamo dydžio kompensacijos.

Princas Andrew visad kategoriškai neigė kaltinimus. Tačiau dėl kaltinimų ir buvusių kontaktų su J. Epsteintu jis jau 2019-aisiais atsisakė savo karališkųjų pareigų ir pasitraukė iš viešumos.

Sausį princas neteko ir karinių titulų bei labdaros pareigų.

Mano išsaugoti straipsniai