JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Iš Ukrainos į Lenkiją evakuoti liūtai

Iš Ukrainos į Lenkiją evakuoti liūtai, tigrai ir kiti gyvūnai

Šeši liūtai ir šeši tigrai, evakuoti iš vietovės netoli Kijevo, ketvirtadienį atvyko į Lenkiją po dvi dienas trukusios odisėjos, kai teko kirsti frontą, kur vyko mūšiai, ir akis į akį susidurti su Rusijos tankais, pranešė Lenkijos zoologijos sodo atstovė.

Ukrainos sunkvežimis nuvežė šiuos gyvūnus kartu su dviem laukinėmis katėmis ir laukiniu šunimi beveik 1000 kilometrų iki Lenkijos sienos, vengdamas Žytomyro regiono, kurį bombardavo įsiveržusios Rusijos pajėgos, naujienų agentūrai AFP sakė atstovė spaudai Malgorzata Chodyla.

Vienu metu sunkvežimis turėjo per naktį stovėti priešais rusų tankus.

Vairuotojas ilsėjosi po savo transporto priemone, o Ukrainos prieglaudos savininkas šėrė gyvūnus, nes transporto ekipažas nežinojo, kaip tai padaryti, sakė atstovė.

Pasienyje gyvūnai buvo perkelti į Lenkijos sunkvežimį, o ukrainietis vairuotojas grįžo namo pas savo vaikus. Kol kas gyvūnai bus prižiūrimi Poznanės zoologijos sode. Zoologijos sodo direktorė Ewa Zgrabczynska, padėjusi surengti evakuaciją, sakė, kad jau palaiko ryšius su keliomis Vakarų organizacijomis, kurios nori priimti gyvūnus. Ji taip pat pradėjo lėšų rinkimo akciją, nes Poznanės miestui, kuriame yra zoologijos sodas, evakuotiems gyvūnams trūksta biudžeto.

Mano išsaugoti straipsniai