JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Didelio populiarumo sulaukęs „Netflix“ serialas „First Kill“: „Vampire diaries“ gerbėjų abejingų nepaliksianti drama apie vampyrių meilę

Didelio populiarumo sulaukęs „Netflix“ serialas „First Kill“: „Vampire diaries“ gerbėjų abejingų nepaliksianti drama apie vampyrių meilę

Birželio 10 d. „Netflix“ kanale pasirodęs serialas „First Kill“ kaipmat susilaukė didelio susidomėjimo. „First Kill“ – tai nauja antgamtinė „Netflix“ drama apie dvi paaugles merginas, kurios įsimyli viena kitą, nepaisant mirtinų priešių statuso.

Sukurtas pagal V.E. Schwab apysaką, serialas seka Džuljetios Fairmont (aktorė Sarah Catherine Hook) – vampyrės – kuri su savo vampyrų šeima gyvena Savanoje, Džordžijos valstijoje, gyvenimo istoriją. Jai būnant 16 metų, kraujo piliulės, kuriomis ji maitindavosi visą savo gyvenimą, praranda savo veiksmingumą ir tuomet ateina laikas jai prasimaitinti pačiai bei paieškoti kraujo šaltinio. Tačiau Džuljeta yra reta vampyrė, turinti sąžinę, todėl ji desperatiškai stengiasi išvengti žmonių žudymo. Tuomet pasirodo Calliope Burns (aktorė Imani Lewis), nauja mergaitė mokykloje, apie kurią Džuljeta negali nustoti galvoti. Vėliau pasirodo, kad Calliope taip pat nėra tik eilinė paauglė – ji yra vampyrų medžiotoja, kurią užaugino vampyrų medžiotojų šeima.

View this post on Instagram

A post shared by ?First Kill Fan Page ? (@firstkill_netflix)

Visuose populiariuose vampyrų šou ar filmuose per pastaruosius du dešimtmečius siužetas yra panašus į Romeo ir Džuljetos istoriją, tad ir „First Kill“ nevengia šio popkultūrinio reiškinio palyginimų. Dviejų pagrindinių herojų chemija yra tiesiog kaustanti, o ilgesingi žvilgsniai, kuriais keičiamasi, neabejotinai įkvėps šimtus romantikos žanro gerbėjų. Nuo pat pirmos scenos „First Kill“ pabrėžia fizinį Džuljetos ir Kaliopės santykių aspektą – atsaką į pernelyg santūrų tos pačios lyties santykių vaizdavimą, anksčiau demonstruotą per televiziją.

Tiesa, nors šis serialas, vos pasirodęs, šovė į populiarumo aukštumas, kino kritikai šioms televizijos serijoms nėra tokie pakantūs. Vienas iš kritikų teigė, kad „First Kill“ serialo kūrėjai kenčia nuo nesugebėjimo nustatyti savo auditorijos. Seriale panaudoti efektai jaučiasi tarsi sukurti vaikams, tačiau meilės istorija yra aiškus paauglystės romanas ir dėl šios kontrontacijos kai kurie žiūrovai gali prarasti susidomėjimą.

Kalbant apie gamybą, kritikų teigimu, tai labiau atrodo kaip serialas, kurį galima rasti „Disney“ kanale, o pasakojime nėra pakankamai mitologijos, kuri iš tikrųjų sudomintų žiūrovus. Ir vis dėlto romantikams, ypač jauniems romantikams, kurie su nostalgija prisimena serialą „Vampire diaries“, „First Kill“ šiuo metu gali būti vienas iš geriausių serialų rinkoje. Kad ir kokie netolygūs būtų kai kurie „First Kill“ aspektai, su epine meilės istorija jos centre šis serialas gali suteikti žiūrovams, ypač jauniems žmonėms, kurie prisipažįsta save kaip LGBTQIA+ bendruomenės dalis, juos patvirtinantį šou. Todėl nėra jokios šio serialo neigiamos pusės.

Mano išsaugoti straipsniai