JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Katės karalienės: trys įžymybės

Katės karalienės: trys įžymybės, kurios įkvėpimo semiasi iš kačių (FOTO)

Katės yra labai svarbios. Tą žino kiekviena cat lady, tą žino ir žmonijos istorija. Pavyzdžiui, persai senovėje pralaimėjo mūšį, mat romėnų kariuomenė atžygiavo ginkluota katėmis (o kas, jei netyčia sužeisi murkliukę???), o Europoje vyko kačių revoliucija, per kurią Prancūzijos prastuomenė galabijo jas iš pavydo (mat šios gyveno aukštuomenės namuose, miegojo apdėliotos aksomo pagalvėlėmis ir ėsti gaudavo geriau, nei kad valgė kas antras Paryžiaus gyventojas).

Vienose pasaulio vietose katės buvo kaltinamos raganavimu ir visomis demoniškomis ydomis, kitur joms buvo meldžiamasi. Trumpai tariant, murkianti istorija spalvinga kaip ir jos herojės.
Dabar kačių istorija verčia naują puslapį ir persikelia į mados pasaulį. Garsiausi mados namai nevengia puošti savo kūrinių kačių snukučiais, o laikyti katę pasaulio centru garsiausiems dizaineriams visai ne gėda. Net didžiausi narcizai mielai užleidžia auksinį svarbiausiojo sostą pūkuotai didžiaakei keturkojei.

Choupette

Ar įsivaizduoji katę, kurios metinis atlyginimas didesnis nei Prezidento? Susipažink su Choupette Lagerfeld, garsiojo „Chanel“ mados namų vadovo Karlo Lagerfeldo augintine. Pernai gražioji keturkojė uždirbo 4 milijonus eurų… Ir tai normalu, nes juk reikia išlaikyti dvi asmenines tarnaites ir susimokėti už trijų patiekalų vakarienes!

Katės linksminimu ir grožiu kasdien rūpinasi dvi kambarinės, jų darbas yra šukuoti gražų baltą Choupette kailiuką, valyti jai akis, glostyti, žaisti ir kitaip užimti pūkuotą karalienę, kol jos šeimininkas dirba ar yra išvykęs. Karlas taip rūpinasi katės gerove, kad Choupette aptarnaujantis personalas kas valandą turi pildyti specialų žurnalą, kur smulkiai aprašo, kas buvo veikiama su kate, ką naujo ji iškrėtė ir kiek kartų šukomis buvo perbrauktas jos kailiukas.

Lazy Sunday for Choupette. How about you ? #KARLLAGERFELD

A photo posted by KARL LAGERFELD (@karllagerfeld) on Apr 10, 2016 at 3:45am PDT

Panelės Lagerfeld sėkmė tokia didelė, kad jai kartais pavydi net žvaigždės, vaikštančios dviem kojom. Katė pirmoji gauna išbandyti eksperimentinius plaukų džiovinimo prietaisus ar kosmetikos priemones…

Jei nors kiek domiesi mada, turėtum žinoti, kad Karlas Lagerfieldas garsėja kaip labai griežtas mados kritikas. Ne viena žvaigždė raudonavo ir liejo ašaras dėl kandžių ir taiklių jo frazių, tačiau kai kalba pasisuka apie baltą Birmos veislės katę, madingiausias pasaulio cinikas tarsi subliūkšta ir susižavėjęs ima pasakoti, kaip jo katytė mėgsta žaisti popierėliais, medžio gabaliukais, gaudyti drugelius ir turtą slėpti mėgstamiausiame pirkinių maišelyje po virtuvės stalu, o atėjus vakarui per dieną sukauptą popieriukų ir negyvų drugelių kolekciją atsinešti į šeimininko lovą… Galiausiai išdidžiai priduria, kad Choupette – tiesiog yra jo pasaulio centras.

Bartas ir Moliūgėlis

Tikriausiai stilingiausia pasaulio kačių mylėtoja ir legendinio mados žurnalo „Vogue“ kūrybinė vadovė Grace Coddington kates vadina savo įkvėpimo šaltiniu. Jos augintiniai, persų veislės katės Bartas ir Moliūgėlis, tapo daugelio garsiausių mados namų aksesuarų puošmena. Grace aistra – piešti juokingas savo kačių iliustracijas, kurios net buvo surinktos į linksmą ir stilingą knygą „The Catwalk cats“ ( angl. podiumo katės).

Barto ir Moliūgėlio iliustracijomis puošėsi „Balenciaga“ aksesuarų kolekcija, Moliūgėlis pavirto ir į naujai sukurtų Grace kvepalų buteliuką… Tad stilingosios murklės jau nugyveno gerokai daugiau nei devynis gyvenimus!

Visgi, skirtingai nei Karlas, Grace labai saugo savo kačių privatų gyvenimą, retas leidinys gauna progą fotografuoti jos namuose, o kates įamžinti leidžiama tik tada, jei šios pačios pareiškia tam norą!

Dr. Meredith Grey ir Detective Olivia Benson

Niekam ne paslaptis, kad jaunoji mados ikona Taylor Swift galėtų vadintis kačių mylėtojų lygos generole (kol kas tokios lygos dar nėra, bet stebint kačių istorijos vingius, nenustebtume, jei greitai tokia atsirastų).

Taylor dažnai keliauja po pasaulį su savo augintinėmis ir, kai nerengia tradicinių mergaitiškų vakarėlių ar nelieja ašarų dėl ir vėl sudaužytos širdies į naują dainą, mėgsta įamžinti savo kačių gyvenimą „Instagram“ paskyroje. Nuotraukos išduoda, kaip smarkiai jaunoji atlikėja atsidavusi savo augintinėms – monogramomis puošti vardiniai antkakliai? Savaime suprantamas dalykas. Kelionės jachta? Tikėkimės, joms tai nepasirodys per prasta… Masažo seansas dailaus Taylor brolio Austino rankose? Gerai, jeigu tik jis nelies uodegėlės… Et, pažiūrėjus darosi panašu, kad katės gyvenimas gali būti net labai įdomus; ir visai norisi tikėti reinkarnacija…

Just a little cat in a big world.

A photo posted by Taylor Swift (@taylorswift) on May 14, 2016 at 2:11pm PDT

Tiesą sakant, Taylor „Instagrame“ kačių snukučių kiekis smarkiai konkuruoja su žmonijos atstovų nuotraukomis. Prieš kelis metus, Taylor sekėjų skaičiui perkopus 50 milijonų, žvaigždė dėkodama gerbėjams pridūrė: „žinoma, tai dėl to, kad aš turiu porą nepakartojamai mielų kačių, tiesa?“ Ir kas galėtų pasakyti, kad ji klydo?

Mano išsaugoti straipsniai