Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
 „Instagram“ išsišokėliai: šie jaunuoliai meta iššūkį banalybėms ir saldumui

 „Instagram“ išsišokėliai: šie jaunuoliai meta iššūkį banalybėms ir saldumui

Nebūtina ilgai tyrinėti interneto platybių, kad suprastum, kiek daug jose vienodumo. Daugelis stengiasi pateikti tik tai, kas kitiems keltų susižavėjimą, todėl naršymą socialinėje žiniasklaidoje galima prilyginti gardžiavimuisi vienu ir tuo pačiu desertu. Skaniu, saldžiu, tik… jau gerokai įkyrėjusiu. Šios keturios asmenybės – visiška priešingybė. Drąsios, mėgstančios išsiskirti, neretai kandžios ir nebijančios pasijuokti nei iš savęs, nei iš kitų. Taip pat turinčios tau kai ką svarbaus pasakyti!

Paul De Miko

Daugelis mūsų socialiniuose tinkluose baiminasi parašyti aštresnį komentarą, o štai Paulius Mikolaitis, virtualioje erdvėje žinomas kaip Paul De Miko, nebijo viešai per dantį patraukti socialinės žiniasklaidos įžymybių, kurias seka dešimtys tūkstančių. Ne veltui jo ,,YouTube“ kanalą prenumeruoja beveik 50 tūkstančių – peržiūrėk jo vlogus, pati įsitikinsi, kad šmaikštumo jam netrūksta.

Regis, pro tavo akis neprasprūsta niekas, ypač tai, kas susiję su lietuvių interneto žvaigždutėmis. Kas tave įkvėpė kurti vaizdo tinklaraščius, kuriuose pašiepiamos interneto ikonos?

Nedidelė artimiausių draugų grupelė. Jie žinojo, kad turiu įgūdžių montuoti vaizdo įrašus, taip pat be galo daug laiko praleidžiu „YouTube“, stebėdamas savo mėgstamiausius užsienio kūrėjus.

Komiškumas – išsiugdyta savybė, o gal nuo mažų dienų juokaudavai?

Sakyčiau, kad taiklumą ir pastabumą išsiugdžiau dirbdamas duomenų analitiku, na, o humoro jausmas, spėju, susiformavo mano senelio ir krikšto tėvo dėka. Žinoma, ir užsienio ,,YouTube“ kūrėjai padarė didelę įtaką mano vaizdo tinklaraščiuose dabar skambantiems juokeliams.

Kaip artimiausi draugai, šeima reaguoja į tavo veiklą internete – motyvuoja kurti ar pataria susitelkti į ką nors kita?

Jie, kaip ir daugelis sekėjų, vis klausinėja: ,,Kada kitas vaizdo įrašas?“ Manau, galiu tvirtinti, kad palaiko ir skatina mane. Tai savaime motyvuoja vis daugiau kurti ir nesustoti kuriant.

Tavo vlogus stebi dešimtys tūkstančių, bet ne visiems tavo kūryba patinka. Negąsdina heiteriai?

Neigiamų komentarų ir nuomonių labai mažai, gal net per mažai. Jeigu tai yra konstruktyvi kritika, visada ją priimu ir į ją atsižvelgiu. Paprastas pavyzdys: po pirmojo vaizdo įrašo, kuriame komentavau ,,Coca-Cola“ reklamą, buvo nemažai pastabų, kad reikėtų atsikratyti anglicizmų, nes jie skamba labai lėkštai. Taip ir padariau. Manau, šis sprendimas mano kanalui buvo tik į gera. Na, o jei atsiliepimai troliški, tokios frazės kaip ,,tu kvailys“, nematau prasmės kvaršinti sau galvos dėl to. Dienos pabaigoje, pasibaigus kūrybiniam procesui, mano vaizdo įrašai tampa skirti man – jei patinka, aš savo kūrybą ginsiu.

Tikriausiai pritarsi, kad socialiniuose tinkluose nemažai tuštybės, apsimetėliškumo, banalumo. Ar įmanoma išsaugoti tikrumą ir tuo pat metu sėkmingai didinti sekėjų, prenumeratorių skaičių?

Na, tai ganėtinai sudėtingas klausimas, paprastai atsakyti tikrai nepavyks. Juolab kad tuštybės, apsimetėliškumo ir banalybių turinio spektrai labai platūs. Iškart šauna į galvą pavyzdys – Olegas Šurajevas. Sakyčiau, jis išlaiko labai gerą tikrumo balansą ir sėkmingai gausina savo sekėjų gretas, visada transliuodamas tas pačias idėjas ir neprisidengdamas jokiomis socialinių tinklų kaukėmis. Jis – vienas iš vos kelių lietuvių vaizdo turinio kūrėjų, kuriais žaviuosi, kuriuos seku ir iš kurių imu pavyzdį.

Ko palinkėtum mūsų skaitytojams?

Linkiu visiems atrasti tai, kas jus kiekvieną dieną darytų laimingus.

Austė Faina

35 tūkst. sekėjų instagrame surinkusi vilnietė daugelį pavergė ne tik puikiu humoro jausmu, komiškais tekstais, bet ir paprastumu, kurio taip stinga interneto platybėse. Austė sėkmingai laužo stereotipą, esą instagrame galima išpopuliarėti tik sekant paskui bandą.

Tavo jėga – ypatingas humoro jausmas, kuriuo persunkti tavo įrašai ir instagramo „Stories“. Nuo pat vaikystės gebėjai juokinti?

Mano vaikystė tikrai buvo gera! Dažnai su draugais kieme žaisdavome populiarų „Juokingą pomidorą“. Pasitaikydavo prajuokinti kitus žaidėjus. :) Jau tokia buvau – mėgdavau mėtyti svarainius į langus, vogti gėles iš kaimynų sodelio, pilstyti pro langą vandenį ant žmonių. Ir jau gal pakaks… Štai taip pradėjo reikštis mano komiškumas – svarbu save prajuokinti, o ar tai kitiems juokinga – jau jų reikalas. Greičiausiai būna ne.

Tavo paskyrą seka tikrai daugiau žmonių nei dažną standartinę instagramo gražuolę. Sieki konkretaus sekėjų skaičiaus ar ši veikla – tik hobis?

Tikrai nepuoselėju tikslo pasiekti kokį nors konkretų sekėjų skaičių . Šiuo metu instagramas man yra tiesiog galimybė atsiplėšti nuo mokslų, įsipareigojimų. Žinoma, ir puiki susisiekimo priemonė. Galėčiau iš jo bent jau šiek tiek uždirbti ar nemokamų daiktų gauti, nes keletą sykių man tai siūlė, tačiau noriu būti sąžininga sau. Nemanau, kad įdėti nuotrauką į socialinį tinklą yra tai, už ką aš be sąžinės graužaties galėčiau imti pinigų ar nemokamų daiktų.

Dažna mergina nuotraukų be makiažo nerodo, o tu propaguoji natūralumą. Nebijai pasirodyti ir susivėlusi, pasišiaušusi. Kaip tave veikia makiažas, gal ryškiai pasidažiusi nesijauti savimi?

Mano gyvenime viskas vyksta atvirkščiai. 6–7 klasėje buvau tikra makiažo guru, net akis baltu pieštuku dažydavau ir turėjau blakstienų rietiklį. Vis dėlto ilgainiui mano požiūris keitėsi, pradėjau taupyti laiką ir supratau, kad makiažas jokios laimės nesuteikia. Žinoma, mano gebėjimai menki, dar ir akis mėgstu dažnai trinti. :D

Atrodai drąsi, pasitikinti savimi. Gal vis dėlto ko nors bijai?

Būsiu banali: bijau vorų. Ai, dar aukščio. Man pereiti Anykščių Lajų taką – tikrų tikriausias iššūkis.

Tu gebi prajuokinti aplinkinius. O kas dažniausiai juokina tave?

Mane juokina viskas, tikrai. Išskyrus politinius juokelius, nes aš, ko gero, jiems per kvaila. Vis dėlto šiuo metu labiausiai mane juokina mano šuo Bitė ir serialas ,,Biuras“ (,,The Office“). Jei nematei – pažiūrėk.

Kaip tu pati regi instagramo pasaulį – ko jame per daug ir ko per mažai?

Instagrame per daug reklamų! Kartais naršydama pasijuntu tarsi žiūrinti televizorių. Taip pat per daug nuomonių formuotojų, per daug renginių ir įvairių vazelinų pristatymų vaizdų… Per mažai? Gal nuoširdumo.

Lukas Tijūšas

Jis – vienas iš sėkmingiausiai veiklą plėtojančių Lietuvos vaizdo tinklaraštininkų, tad tikrai negalėtų gyventi nuobodžiai. Vaikinui privalu judėti, atrasti, patirti ir kurti. Savo kūryba jis noriai dalinasi su interneto vartotojais, ir šie jau įsitikino: trenktos idėjos kur kas geriau nei cukrinės banalybės!

Esi žinomas ir kaip vaizdo tinklaraščio, ir kaip sėkmingos instagramo paskyros kūrėjas. Kuri veikla tau artimesnė?

Abi jos palyginti skirtingos, bet drauge ir susijungia į vieną. Vaizdo įrašais lengviau įgyvendinti idėjas, pateikti mintis, tad, manau, šioje veikloje turiu daugiau laisvės. Bet be vaizdo įrašų kūrimo nebūtų instagramo sekėjų, o be instagramo sekėjų nebūtų tiek ,,Youtube“ peržiūrų.

Nesi vadinamasis standartas – nebijai parodyti savo pramuštgalviško būdo. Viską darai ekspromtu ar vis dėlto apsvarstai, ką viešinti?

Idėjos turbūt labiau gimsta pačios iš savęs, nes nesu mėgėjas ilgai skrolinti ir kurį laiką sekiau… 0 žmonių. Nesistengiu visko apgalvoti, noriu, kad viskas atrodytų kuo natūraliau.

Dievini ekstremalumus, esi drąsus ir pasitiki savo jėgomis. Toks buvai nuo pat vaikystės ar šios savybės formavosi pamažu?

Ekstremalus sportas mane lydi nuo mažens. Ilgai lankiau motokrosą, važinėjau BMX dviračiais, mėgau snieglentes. Mane visada traukė veikla, kuriai reikėdavo drąsos. Šiek tiek sunkiau sekasi ugdyti pasitikėjimą savimi. Mokykloje bijodavau prieš klasę eilėraštį pasakyti ar kur nors pasireikšti.

Koks esi realybėje – aplinkiniai pažįsta tave kaip pašėlusį vaikiną, o gal neretai būni santūrus, susimąstęs?

Tai priklauso nuo nuotaikos ir situacijų. Dažniausiai esu linksmas ir stengiuosi, kad aplinkiniams taip pat būtų linksma. Patinka, kai draugai išeina iš komforto zonos kartu su manimi.

Ką seki socialiniuose tinkluose?

Šiuo metu instagrame seku įvairiausias drabužių ženklų paskyras, nes kada nors norėčiau paleisti ir savo drabužių liniją. ,,YouTube“ platformoje ganėtinai kanalų, iš kurių stengiuosi semtis idėjų. Pavyzdžiui, ,,Andreas Hem“ žiūriu dėl jo filmavimo gebėjimų, ,,Casey Neistat“ – dėl gebėjimo pateikti viską vietoje ir laiku, dėl paties istorijos pasakojimo ir kt.

Ko palinkėtum socialinės žiniasklaidos vartotojams, kurie bijo pasirodyti kitokie?

Nebijoti – jeigu ne dėl socialinės žiniasklaidos, tai dėl savęs, nes būti savimi, neapsimetinėti yra daug maloniau. O socialinėje žiniasklaidoje dabar daugybė panašių dalykų, tad būnant savimi šansai ką nors pasiekti ir sudominti aplinkinius yra kur kas didesni.

Greta Orech

Internete apstu identškų gražuolių papūstomis lūpytėmis. Daugelis merginų nenori išsiskirti, todėl pasiduoda panašioms grožio tendencijoms. Tik ne ryškioji vaizdo tinklaraštininkė Greta, kuri nevengia eksperimentuoti išvaizda, o labiausiai išskiriantis jos įvaizdžio elementas yra daugybė auskarų!

Kuri veikla tau artimesnė – kurti vaizdo tinklaraštį ar instagramą?

Stengiuosi savo laiką investuoti į abi platformas. Žinoma, daugiau palaikymo sulaukiu instagrame. Gal dėl to, kad demonstruoju tikrąją save per ,,Instagram story“ vaizdo įrašus, o gal kad žmonėms prie nuotraukų lengviau reikšti savo nuomonę. Vis dėlto ,,YouTube“ komentaruose žmonės nuomonę reiškia aktyviau.

Nesi saldi interneto princesė. Tavo unikalus stilius – ryškiai dažai plaukus, segi daug auskarų, nevengi drąsių aprangos derinių. Ar visada stengeisi išsiskirti?

Nepasakyčiau, kad paauglystėje stengiausi itin išsiskirti, ypač gyvendama mažame miestelyje. Nemokėjau derinti drabužių ar spalvų, todėl rinkausi juodus drabužius, o tai, žinoma, vis vien daugeliui kliuvo. Pernelyg dėmesio nekreipiau nei į replikas, nei į man klijuojamas etiketes dėl išvaizdos, tiesiog norėjau būti tarp žmonių, kurie mane supranta, nesivelti į netolerancijos diskusijas. Galima sakyti, vengiau bet kokių konfliktų, nes norėjau ramaus gyvenimo ir galimybės atrodyti taip, kaip man buvo patogu.

Atradai ir dar vieną mėgstamą veiklą – kurti makiažą. Puoselėji su tuo susijusių ateities vizijų?

Mano pirmieji vaizdo įrašai buvo būtent Helovino stiliaus makiažas. Tik vėliau žiūrovų prašymu pradėjau viešinti ir kitokius vaizdo įrašus. Kaip ir anksčiau, taip ir dabar makiažas man yra tik atsipalaidavimo forma, savęs išmėginimas, naujų dalykų mokymasis, todėl nenoriu šios veiklos atiduoti ir paversti tuo, kam dar nesu pasirengusi.

Kokią tave pažįsta draugai ir kokią – sekėjai, prenumeratoriai?

Daugelis mane pažįsta kaip introvertišką asmenybę. Esu ganėtinai plepi su draugais, neatrodau nedrąsi tarp nepažįstamų žmonių. Moku pajuokauti, tačiau ramybę ir džiaugsmą randu mažose kompanijose, kur netrukdo triukšmas. Aš tik atrodau kitokia, įdomi dėl išskirtinės išvaizdos, tačiau iš tiesų esu tokia pat paprasta kaip ir daugelis kitų.

Kas socialinėje žiniasklaidoje tave įkvepia?

Kiekvienas žmogus mane savotiškai įkvepia! Neturiu vieno favorito, galbūt todėl niekada nepritrūkstu idėjų naujam vaizdo įrašui ar makiažo pavyzdžiui kurti.

Ką pasakytum visiems socialinės žiniasklaidos vartotojams?

Socialiniai tinklai nėra viskas. Realus gyvenimas yra tai, į ką mums reikia iš tiesų kreipti dėmesį. Mes visi galime paredaguoti nuotrauką ar iškirpti nevykusį kadrą, bet tikrame gyvenime redagavimo ir karpymo funkcijų nėra. Turime mokytis iš savo klaidų, stiprėti, tobulėti, geriau suprasti save bei kitus ir, žinoma, bandyti išreikšti save, savo jausmus, fantaziją kuo įvairesniais būdais. Nebijokite domėtis dalykais, kurių nesuprantate. Leiskite savo darbams už jus kalbėti, tada ir socialinėje žiniasklaidoje turėsite ką įdomaus parodyti!

Mano išsaugoti straipsniai