JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ

Wicca – raganiška energija

Wicca- tai raganų tikėjimas. Apie tai jau buvo devynias galybes rašyta netgi DELFI Gatvėj. Tačiau kaip jaučiasi žmonės, tikintys wicca? Ar jie išsiskiria iš kitų? Jei taip, tai kuo? Į klausimus atsakė abiturientė Ilona, praktikuojanti šią religiją jau ne pirmus metus.
DELFI Gatvė: kas paskatino susidomėti wicca?Ar seniai domiesi šiuo tikėjimu?

Ilona: tiesą sakant, jau nebepamenu, kaip būtent susidomėjau wicca. Tai atėjo per dvasinius ieškojimus, tai yra pašaukimas. Esu dar tik pradedanti ragana – praktikuoju vos 4 metus.

DELFI Gatvė: ar teko naudotis juodąja magija? Kokios priežastys priverstų tai padaryti?


Ilona: teko, tačiau nesuvaldžiau to, mat neigiama linkme naudojau magiją, būdama dar visai jaunutė. Didelis negatyvios energijos kiekis išbalansavo mano biolauką, tad padariniai buvo sunkoki… Tačiau po poros mėnesių atsigavau.


Naudojant magiją, reikia turėti omenyje, jog visada viskas grįžta atgal, tik trigubai stipriau. Dabar nematau prasmės naudoti magijos, siekiant kažkam pakenkti. Daug ką galima padaryti ir kitais, pozityvesniais maginiais, energetiniais keliais. Be abejonės, šitai nelengva, tačiau pasekmės tada – teigiamos.


Dirbant su magija reikia turėti tvirtą mentalinį (protinį) pagrindą, kitaip tariant – tvirtą psichiką. Taip pat ir sveiką kūną. Ir reikia gebėti bendradarbiauti su gamta, mat wicca’os esmė – darbas su savo ir gamtos energijomis.

DELFI Gatvė: ar daug praktikuojančiųjų wicca tarp tavo draugų?


Ilona: būtent wicca – gal koks šeštadalis. Tačiau likusieji atlieka kitokias dvasines praktikas.

DELFI Gatvė: iš ko galima atpažinti wicca pasekėjus gatvėje?


Ilona: wicca’niečiai – tai žmonės, tikintys Dievybės dvilypumu, dualia energija. Wicca -neopagonybės atšaka. Tai tikėjimas, kaip ir bet kuris kitas.

Visi tikėjimai veda į tą patį tikslą: tai it piramidė, kurios briaunos – skirtingi keliai į tai, kas yra viršuje.


Ne kiekvienas, nešiojantis pentagramą (pabrėžiu – ne apverstą. Apversta siurbia energiją ir reikalauja iš ją naudojančio žmogaus daug gyvybinės energijos) yra wicca’nietis.

Visų pirma – tai maginis ženklas, o wiccos esmė – ne vien magija, bet ir dvasinis tobulėjimas, vadovaujantis wicca filosofija.

DELFI Gatvė: ar dažnai atliekate apeigas? Jei taip, tai kur?

Ilona: wicca turi 8 pagrindinius šabašus, žyminčius gamtos ciklus. 4 saulės šabašai, 4 – mėnulio. Be šių šabašų surengiame grupinius ritualus.

Dažniausiai – dėkojame dievams, medituojame, stipriname savo energijas. Tačiau Lietuvoje, – kiek pažįstu wicca’niečių – daugelis tai praktikuoja atskirai, tiktai retais atvejais susiburdami i bendrą ritualą.

O apeigoms atlikti nėra daug tinkamų vietų, tačiau paieškojus, visgi, galima rasti gerų.

Pavyzdžiui, prie senųjų aukurų, šaltinių, stipriose sava energetika gamtos vietose.


Visuomenėje – taip, mes raganos ir raganiai, nes tokiais jaučiamės esą. Svarbu vidinė pajauta, pašaukimas, kaip ir bet kur kitur.

Viena ragana pasakojo, kaip ji visa tai pradėjo organizuoti 1990 metais, turiu omenyje, viešesnę raganų veiklą Lietuvoje. Tad anais, 1990-aisiais, kaimo žmonės, būdavo, pamatę su šakėm atbėgdavo…

DELFI Gatvė: papasakok apie koveną plačiau. Kas tai?


Ilona: kovenas – raganų ir raganių ratas, turintis savas taisykles, kaip ir bet kokia sąjunga. Mūsų kovene vyrauja šilti, draugiški santykiai, nuoširdumas. Svarbu humanizmas ir supratimas.


Vieni kovenai susikuria iš šeimos klanų, kiti turi griežtą struktūrą. Prieš patekdamas į koveną turi „atlaikyti“ išbandymus, po kurių esi įšventinamas ir tau suteikiamas simbolinę ir energetinę prasmę turintis vardas.

Mano išsaugoti straipsniai