JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Konkursas baigtas. Įstok į PANELĖS knygų klubą ir laimėk 1 iš 3 įdomių knygų!

Konkursas baigtas. Įstok į PANELĖS knygų klubą ir laimėk 1 iš 3 įdomių knygų!

Laimėtojos: Emilija Jaksibogaitė, Glorija Kotryna, Gabrielė Mačionytė. Pavasarį atbunda ne tik gamta, neretai kiekvienai iš mūsų atsiranda troškimas sužinoti ką nors naujo, praturtinti asmenybę, edukuotis. Pati geriausia mokykla – knyga, iš kurios galime pasisemti įvairių dalykų. Norėtum laimėti vieną iš šių puikių trijų knygų? Dalyvauk konkurse apačioje ir galbūt tau nusišypsos sėkmė!

Esther Hautzig „Bekraštė stepė“

Aprašymas

Sibiro platybės panašios į pasaulio kraštą. Tai vieta, iš kur negrįžtama. Vieta, į kurią sovietai negailestingai ištrėmė tūkstančius nekaltųjų, pripažintų valdžios ir žmonių priešais. Dešimtmetė Estera buvo suimta su visa šeima ir perpildytais gyvuliniais vagonais iš Vilniaus nugabenta į bekraštes Sibiro stepes. Svetimas atšiaurus kraštas tapo jai pragariškais namais, kiekviena diena – mėginimu išgyventi. Badas, ligos, mirtys, pažeminimai, arktinis speigas – tai tik maža dalis sunkumų, su kuriais susidūrė Estera. Tačiau, nepaisant visko, šios mergaitės istorija spinduliuoja optimizmu ir yra gražus žmogaus dvasios stiprybės pavyzdys.

Skausminga tremties istorija, paremta autorės vaikystėje Sibire patirtais išgyvenimais.

Anos Frank dienoraštis ir Berniukas dryžuota pižama skaitytojams.

BEKRAŠTĖ STEPĖ
BEKRAŠTĖ STEPĖ
Organizatorių archyvas

Morris Gleitzman „Bent kartą“

Aprašymas

Kartą pabėgau iš prieglaudos, kad rasčiau mamą ir tėtį.

Sykį iš degančio namo išgelbėjau mergaitę, vardu Zelda.

Kartą prajuokinau nacį, kuriam skaudėjo dantį.

Aš esu Feliksas. Tai mano istorija.

 

1942 m. Lenkijoje žydų berniukas Feliksas prieglaudoje slepiasi nuo nacių. Tik bėda, kad jis nieko nežino apie karą ir mano, jog prieglaudoje bus, kol tėvai išgelbės savo knygų verslą. Nutaręs, kad tėvams gresia pavojus, Feliksas išvyksta jų įspėti ir patenka tiesiai į nacių okupuotą Lenkiją.

 

Feliksui viskas yra pramanytos istorijos. Iš kur jo sriuboje atsirado visa morka? Tai ženklas, kad tėvai atvažiuoja jo pasiimti. Kodėl naciai degina knygas? Jie turbūt atvykėliai bibliotekininkai, atsiųsti sutvarkyti pasenusios prieglaudos bibliotekos. Tačiau Felikso kelionė darosi vis pavojingesnė ir jis pamažu pamato siaubą, kurio negali paaiškinti jokios istorijos.

Nepaisant baisumų, Feliksas niekada nepraranda vilties.

Tai istorija, kupina meilės, draugystės ir netgi juoko.

Morris Gleitzman „Bent kartą“
Morris Gleitzman „Bent kartą“
Organizatorių archyvas

 

Estelle Maskame „Negaliu tavęs pamiršti“

Tiesą sakant, Makenzei viskas klostosi sėkmingai: ji turi nuostabių draugų, jai puikiai sekasi mokykloje, o gražuolis buvęs vaikinas trokšta ją susigrąžinti. Bet giliai viduje mergina žino, kad svarbiausio dalyko jos gyvenime nėra. Tas svarbiausias dalykas yra Džeidenas – aukštas, atletiškas, sąmojingas. Prieš metus Makenzė buvo beprotiškai įsimylėjusi jį ir jo žavią kreivoką šypseną.

O tada negailestingas likimo smūgis viską sugriovė. Makenzė atsitraukė, nes jau žinojo, kaip nelaimės pakeičia mylimus žmones.

Ir kai vieną vakarą ilgai nesimačius jų akys susiduria, seni jausmai atgyja. Makenzė sutrikusi. Be to, ramybės jai neduoda buvęs vaikinas ir vis keisčiau besielgiantis geriausias draugas. Ar Makenzė išdrįs atskleisti savo baimes ir likti su didžiąja savo gyvenimo meile?

Tai subtilus, jaudinantis ir abejingų nepaliekantis pasakojimas apie tikrąją meilę, baimę suklysti ir nenumaldomą troškimą būti laiminga

 

Estelle Maskame „Negaliu tavęs pamiršti“
Estelle Maskame „Negaliu tavęs pamiršti“
Organizatorių archyvas

Mano išsaugoti straipsniai