PRISIJUNK prie grupės SODAS DARŽAS KIEMAS
kaktusų priežiūra
Kaktusas / Shutterstock

Kaktusai – stilingi, atsparūs ir netgi fengšui požiūriu naudingi. Ar verta juos turėti miegamajame?

Kaktusai – tai daugiau nei tik dygliuoti augalai ant palangės. Pastaraisiais metais jie išpopuliarėjo kaip stilingas, mažai priežiūros reikalaujantis interjero akcentas, o kai kurie netgi teigia, kad kaktusai turi teigiamą poveikį mūsų energijai ir emocinei savijautai. Tačiau ar šie augalai tikrai tinka laikyti miegamajame? O gal jų dygliuotumas priešingai – kenkia ramybei ir harmonijai? Panagrinėkime viską išsamiau.


Stiliaus detalė, kuri niekada neišeina iš mados

Kaktusai (lot. Cactaceae) – išskirtiniai augalai, puikiai prisitaikę prie sausų klimato sąlygų. Būtent dėl savo unikalios išvaizdos ir gebėjimo išgyventi minimaliomis sąlygomis jie dažnai pasirenkami kaip interjero akcentai. Minimalistiniuose, industriniuose ar bohemiškuose interjeruose jie atrodo itin moderniai ir elegantiškai.

Nuo mažų apvalių iki aukštų stulpinių formų, kaktusai gali tapti stiliaus detale ant komodos, palangės ar net ant sieninės lentynėlės virš lovos. Jų universalumas leidžia integruoti augalą tiek į šviesius, tiek į tamsesnius interjerus, suteikiant kambariui jaukumo ir žalumos.


Priežiūra – kone be pastangų

Viena didžiausių kaktusų savybių – jų atsparumas ir paprasta priežiūra. Jie puikiai tinka tiems, kurie neturi daug laiko ar patirties augalų priežiūroje. Ką svarbu žinoti:

  • Šviesa: Kaktusai mėgsta šviesą, tad geriausia juos laikyti prie lango. Pietinė ar vakarinė pusė – idealu.
  • Laistymas: Kartą per 2–4 savaites – užtenka. Vasarą galima dažniau, tačiau labai svarbu neužpilti, nes šaknys greitai supūva.
  • Temperatūra: Jie gerai jaučiasi kambario temperatūroje, o žiemą net mėgsta truputį vėsesnę aplinką (apie 15–18 °C).

Ar kaktusai gerina oro kokybę?

Kaip ir dauguma žaliųjų augalų, kaktusai sugeria anglies dioksidą ir išskiria deguonį. Įdomu tai, kad kai kurie dykumų augalai (įskaitant kai kuriuos kaktusų tipus) per naktį išskiria deguonį – tai vadinama CAM (Crassulacean Acid Metabolism) fotosintezės procesu. Tai reiškia, kad kaktusas teoriškai gali prisidėti prie gaivesnio oro naktį, kas yra aktualu miegamajame.

Tačiau vėlgi, reikia turėti omenyje, kad vienas kaktusas stebuklų nepadarys – realus oro kokybės pagerėjimas atsirastų tik laikant dešimtis tokių augalų. Vis dėlto, kaip papildoma priemonė – kodėl gi ne?

kaktusų priežiūra
Kaktusai / Shutterstock

Fengšui požiūris: už ar prieš?

Fengšui – senovinis kinų mokymas apie energijų srautus – vertina augalus pagal jų formą, spalvą ir poveikį aplinkai. Kaktusai čia sulaukia dvejopų nuomonių.

  • Neigiama pusė: Dygliuoti augalai fengšui kontekste gali skleisti „aštrią“ energiją (vadinamą „sha chi“), kuri, esant netinkamoje vietoje, sukelia stresą, įtampą ar net konfliktus. Būtent todėl kai kurie fengšui specialistai rekomenduoja jų vengti miegamuosiuose ar darbo zonose.
  • Teigiama pusė: Kita vertus, tinkamai „nukreipti“ kaktusai gali tarnauti kaip apsauga – jų „ginkluota“ išvaizda gali simboliškai atbaidyti neigiamą energiją ar „blogas akis“. Tokiu atveju rekomenduojama kaktusą laikyti arčiau lango ar durų – kaip energetinį sargą.

Ar verta laikyti kaktusą miegamajame?

Atsakymas priklauso nuo jūsų požiūrio ir pojūčių:

  • Jei vertinate minimalistinį stilių, mėgstate paprastą augalų priežiūrą ir norite įnešti natūralaus elemento į miegamojo interjerą – kaktusas gali būti puikus pasirinkimas.
  • Jei domitės fengšui ir siekiate harmonijos, rekomenduojama kaktusą laikyti toliau nuo lovos ar galvūgalio, kad dygliukai „nepjaustytų“ ramybės zonos.
Mano išsaugoti straipsniai