JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Mobingas darbe

Žiemos liūdesys: kaip praskaidrinti sau gyvenimą?

Šventinis sezonas baigėsi. Jau nebematyti šviečiančių girliandų, dovanų, šventinės eglės, širdyje nebėra to saldaus laukimo jausmo, o į kasdieninį ritmą sugrįžti taip sunku…

Atrodo dar neseniai galėjai vartytis lovoje iki pietų, žiūrėti mėgstamiausius serialus, mėgautis skaniausiais patiekalais, džiaugtis draugių kompanija ir paprasčiausiai atsipalaiduoti. Imi jausti, kad tave užpuola klastingasis žiemos liūdesys. Tai jausmas, kai atrodo, kad viskas aplinkui niūru, lauke šalta, nėra motyvacijos, stinga šviesos ir vietoj bet kokios veiklos mieliau rinktumeisi miegą. Kol dar nepavirtai į žiemos miegu užmigusį žvėrelį, siūlome peržvelgti mūsų paruoštą veiksmų planą, kuris išvaikys liūdesį!

Dienotvarkė. Kuo atidžiau planuosi savo darbus, tuo mažiau liks laiko liūdesiui ir savo dienos analizavimui. Įsigyk gražų darbo kalendorių ar užrašų knygelę, kurioje kiekvieną dieną susižymėk svarbiausius darbus ir kiek laiko jiems skirsi. Pamatysi, kad stebėti savo progresą ir įveiktas užduotis iš sąrašo išbraukti yra labai smagu! Planavimas labai tinka toms, kurioms vis pritrūksta laiko kokiai nors veiklai, tarkim, skaitymui. Pasižymėk, kad kiekvieną vakarą žūtbūt skirsi 20 minučių skaitymui, kad ir kas bebūtų. 20 minučių – nedaug, tačiau to pakanka, kad per mėnesį perskaitytum nemažos apimties knygą. Taigi, rinkis, ar investuosi savo laiką į beprasmį „sėdėjimą“ „Facebook’e“, ar nuveiksi šį tą naudingo.

Ryžkis išbandymui. Apie ką dabar svajoji? Naują vaikiną? Lieknesnę figūrą? Geresnius pažymius? Paversk savo svajones tikrove ir ryžkis savęs tobulinimui pradėdama kokį nors išbandymą. Internete pilna tokių išbandymų, tarkim, jei nori sulieknėti, gali ryžtis 30 dienų pritūpimų (rasi ČIA) ar bėgiojimo išbandymui. Taip kiekvieną dieną būsi priversta bent keliolika minučių paplušėti. Tokių išbandymų esmė – pamatysi pirmuosius rezultatus ir pradėtą veiklą paversti gyvenimo būdu. Turint tikslą jausiesi stabilesnė, nenuobodžiausi, o geriausia – netruksi pastebėti rezultatus.

Bendrauk. Vienatvė ir žiemos liūdesys tikrai nėra pats geriausiais derinys. Todėl skirk laiko draugams, susikurkite naujų tradicijų (pvz. penktadienį paskelbkit Pyragų diena ir susirinkite visi kepti bei pabendrauti), eikite į kiną, kartu mokykitės, sportuokit, jokiu būdu neleisk sau užsisėdėti vienumoje. Liūdesys nemėgsta kompanijos, o jei tavo širdį slegia problema, ją išsakius garsiai draugių ratelyje tau iškart palengvės!

Lepinkis. Koks jausmas aplanko atnaujinus šukuoseną ar nusipirkus naujų rūbelių? O gi laimė, būtent tai, ko tau dabar taip stinga! Todėl palepink save kad ir mažiausiu menkniekiu: nusipirk naują nagų laką, pagulėk burbulų pilnoje vonioje, pasidaryk plaukams kvepiančią kaukę, o jei leidžia galimybės, apsilankyk masažo salone. Šie malonumai padės „pabėgti“ nuo rutinos, pailsėti, pasikrauti geros energijos ir išsivaduoti nuo nuobodulio.

Judėk. Ar žinojai, kad sportuojant gaminasi vadinamieji „laimės hormonai“? Būtent dėl šios priežasties tau ir vertėtų išbandyti kažkurią sporto rūšį. Ilgais žiemos vakarais galima drybsoti prieš televizorių, tačiau galima ir linksmiau laiką praleisti sportuojant? Sakai, kad šalta? Niekas juk neverčia sportuoti lauke. Nueik į vienkartinę treniruotę sporto klube, išbandyk šokius, o galbūt tau patiks jogos treniruotės? Kad ir kaip tingėsi, tačiau motyvuok save mintimis, kad geriau jausiesi, kokybiškiau miegosi, būsi žvalesnė, na, ir žinoma galėsi džiaugtis dailesne figūra!

Mano išsaugoti straipsniai