JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ

Draugauju, bet nemyliu…

KLAUSIMAS: skaičiau porą straipsnelių panašių į mano problemą. Man labai sunku suprasti savo jausmus. Po 6 metų klasiokas pasiūlė draugauti, sutikau. Bet nežinau, ar apsisprendžiau teisingai.
Tiesą pasakius, jis labai man dėmesingas ir labai mane myli, bet aš nejaučiu jam meilės.

Jis simpatiškas vyrukas, turime bendrų pomėgių, lyg ir viskas gerai. Suprantu, kad apsisprendimas turi būti tik mano, bet…

ATSAKYMAS: jeigu pačiai labai sunku susigaudyti savo jausmuose, tai kaip niekas kitas, čia padeda laikas. Laiko reikia, kad susigaudytum savyje. Kadangi tai ne lėktuvo ar traukinio reisas, skubėti nereikia, nes niekur dar nevėluojama.


Yra du būdai įsimylėti. Vienas iš jų – meilė trenkia kaip žaibas iš giedro dangaus, įvyksta žemės drebėjimas, užklumpa audra, užgniaužia kvapą, krečia drebulys, žemė slysta iš po kojų. Tada nėra jokios abejonės, kad įsimylėjai. Tuo momentu mylimas žmogus atrodo labai labai ypatingas: gražiausias, protingiausias, žavingiausias, nors aplinkiniams taip gali ir neatrodyti.

Yra ir kitas būdas meilei įsižiebti. Kai įsimylėjimas ir pati meilė atsėlina, atitykina, atplaukia labai labai pamažu, mažulyčiais žingsniukais, tylutėliais įkvėpimais, atsargiais žvilgsniais. Tokia meilė stiprėja ir kaista palaipsniui.

Kadangi mes negalime rinktis įsimylėjimo būdo, tai tegalime šiems fermentacijos procesams atsiduoti. Nė vienas iš šių kelių nėra geresnis ar blogesnis, teisingesnis ar teikiantis daugiau laimės.

Žinoma, mylinčiajam visada išlieka pavojus, kad mylimasis jam neatsakys tuo pačiu. Todėl nuoširdžiai prisipažinkite, kad nežinote savo jausmų draugui. Bet jeigu draugaujate kaip pora tik dėl to, kad nesate pratusi pasakyti „ne“, dėl to, kad nenorite likti viena ar dar dėl kokių kitų motyvų, tai savotiškai apgaudinėjate save ir jį.

Taigi, gal tiesiog rūpinkitės savo ir savo draugo santykiais, tyrinėkite savo reakcijas ir emocijas. Nesistenkite nei savo draugo apgaudinėti, nei savęs versti kaip nors specialiai pasijusti. Atsakymas kiek anksčiau ar kiek vėliau ateis pats.

Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

Mano išsaugoti straipsniai