NET 53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI

Nepasitiki savimi ar esi pernelyg drovi?

Esi patrakusi paauglė. Tau lengvai sekasi susirasti draugų, esi patraukli, turi dailų kūną, tačiau vis tiek kažko negana… Niekaip nesusirandi vaikino. Vos kam nors iš jų giminės priartėjus ir tave užkalbinus, baisiai išrausti, nori bėgti slėptis kad ir į mokyklos tualeto kabiną? Tau trūksta pasitikėjimo savimi, dėl to negali drąsiai kalbėtis su vaikinais.
Ima lyg iš niekur į galvą lįsti mintys, kad esi per stora, per plona, spoguota… Kodėl vaikinai neprieina patys?

Susidurk su savo baimėmis

Drovumas ir pasitikėjimo savimi trūkumas ne visada eina koja kojon. Daugybė žmonių, kurie šiaip yra pasitikintys savimi ir sėkmingai tvarkosi savo gyvenimą, nebegali iš drovumo pratarti ir žodžio, kai atsiduria jiems neįprastose, taigi bauginančiose, situacijose.

Šiuo atveju tave baugina bendravimas su priešingos lyties asmenimis, ir patikėk – tu ne viena tokia.

Psichologijoje tai žinoma „sociofobijos“ vardu. Tėra vienintelis būdas, kaip tai įveikti – stoti į akistatą su savo baimėmis.

Pirmasis žingsnis įveikiant sociofobiją arba bet kurią kitą baimę – procesas, vadinamas „vizualizacija“. Tai yra ne kas kita, kaip įsivaizduoti (tiesiogine to žodžio prasme) situaciją, kuri kelia tokią baimę.

Susirask ramią vietą ir sutelk dėmesį vien į mintis apie tai, kaip tu kalbiesi su vaikinais. Pradėk viską paprastai – tiesiog įsivaizduok, kaip inicijuoji pokalbį su vaikinu arba atvirkščiai – kaip jis kreipiasi į tave. Toliau įsivaizduok, kad sėkmingai valdai situaciją.

Kitaip tariant, turi įsivaizduoti idealią situaciją: tai, kaip norėtum, kad ji susiklostytų – pavyzdžiui, tu esi grakštumo ir žavesio įsikūnijimas, labai lengvai randi kalbą su priešinga lytimi ir nepamiršti nuolat šypsotis ir netgi juoktis. Juk bendrauti su vaikinais – vienas malonumas!

Vėlesnis etapas – „praktikos fazė“. Kitaip tariant, atėjo metas praktikoje pritaikyti tai, ką įsivaizdavai „vizualizacijos“ etape.

Iš pradžių pabandyk tai su patikimu žmogumi, pavyzdžiui draugu, ir neapgaudinėk savęs manydama, kad su draugu tai daryti kur kas paprasčiau nei su kitais vaikinais. Tai netiesa.

Jei gali kalbėtis su vaikinu, su kuriuo tavęs nesieja niekas daugiau kaip draugystė, tuomet gali šnekėtis su bet kokiu vaikinu.

Jei neturi draugo, tuomet pradėk kalbėtis su pažįstamais vaikinais, kurie tau nekelia romantinio susidomėjimo. Bendravimas su tau patinkančiais vaikinais palengvės, kai prieš tai įprasi kalbėtis su tais, kurie neverčia tavo širdies virpėti.

Pagaliau tu pasiruošusi paskutiniam etapui – „akistatai“. Tai nėra taip baisu, kaip gali atrodyti.


Šiame etape reikės daryti tai, kas tau ir kelia baimę – bendrauti su vaikinu, kuris tau patinka.

Vienas dalykas, kurį turi nuolat sau priminti, kalbėdama su potencialiu meilės objektu, – tu nepažįsti to žmogaus taip, kad kažką prarastum, jei dingtų susidomėjimas.

Nors susižavėjimas gali atrodyti labai tikru, tačiau jis grįstas vien tik paprasčiausiu potraukiu.

Jei pajėgsi atsipalaiduoti ir nebijosi to, kas gali nutikti, tuomet galėsi be jokios baimės sutelkti visą savo dėmesį į šią akistatą. Kalbėk su vaikinu taip, kaip kalbėtum su draugu. Ir nesuk sau galvos mėginimais palikti jam įspūdį. Tiesiog būk savimi ir viskas klostysis kuo puikiausiai.

Kodėl jie neprieina?

Dabar pakalbėkime apie antrąjį tau ramybės neduodantį klausimą – kodėl vaikinai patys neprieina prie tavęs. Beje, tai taip pat turi mažai ką bendro su tavo pasitikėjimu savimi.

Drovūs žmonės dažnai nesąmoningai apsistato apsauginiais barjerais, todėl jie atrodo nepasiekiamais ir abejingais.

Nors tai atrodo labai ironiškai, tačiau tavo fizinis patrauklumas situaciją gali tik dar labiau pabloginti. Jei atrodai nepasiekiama, žmonės nemėgins tavęs užkalbinti. Turbūt esi girdėjusi, kad gražiausioms merginoms skiriama mažiausiai pasimatymų, nes vaikinus paprasčiausiai gąsdina jų puiki išvaizda.


Ką daryti?

Vis dėlto baimintis neverta. Išeitis paprasta: viskas, ką tau reikia padaryti – nugriauk visus barjerus ir draugiškiau elkis, kad vaikinai nebijotų prie tavęs prieiti. Kai pati drąsiai pripažinsi savo sociofobiją, automatiškai atrodysi labiau pasiekiama.

Yra dar keli dalykai, kurie gali priversti kitus lengviau prieiti prie tavęs. Pirmiausia – šypsokis. Šypsokis daug ir kiekvienam sutiktam. Taip pat gali pasitelkti savo kūno kalbą. Nesusinerk rankų priešais save, nespausk knygų prie krūtinės, nelaikyk rankų už nugaros, iškelk galvą ir ieškok draugiško akių kontakto su žmogumi, su kuriuo nori pasikalbėti.

Kad tavo pašnekovas jaustųsi geriau, gali paliesti jo ranką.


Visa tai tėra ženklai, kad tau bendravimas su žmogumi teikia malonumą ir kad tu esi pasiruošusi susipažinti su naujais žmonėmis.

Mano išsaugoti straipsniai