NET 53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
namų įsirenginėjimas
kaip įsirengti namus stilingai

Turinio kūrėja I. Jasnauskaitė: įsirenginėjant namus, nepavyko išvengti ir klaidų

Nuosavi namai – daugelio svajonė, vis tik, jų įsirengimas retai kada praeina be rūpesčių. Turinio formuotoja Inidė Jasnauskaitė ir jos sužadėtinis Osvaldas Jonaitis savo naujais namais džiaugiasi jau daugiau nei 9 mėnesius, tačiau pripažįsta, kad įsikūrimas naujame būste pažėrė įvairių iššūkių, todėl poros patarimai gali padėti išvengti tam tikrų klaidų.

Inidė ir Osvaldas sako, kad jiems pavyko susikurti tokius namus, kokius ir įsivaizdavo: erdvius, šviesius ir stilingus. 

„Puikiai žinojome, ko norime, todėl esame labai laimingi dėl galutinio savo pirmųjų namų išpildymo. Šiuo metu nieko nenorėčiau keisti. Mūsų namuose viskas apgalvota, iki pačių smulkiausių detalių“, – sako žinoma moteris.

Minimalių klaidų išvengti nepavyko

Visgi, Inidė prisipažįsta, šiokių tokių nesklandumų, kuriantis naujajame būste, buvo. Nors į butą planavo įsikelti anksčiau, tol, kol jis bus paruoštas gyvenimui, porai reikėjo palaukti lygiai metus.

„Nenorėjome gyventi remonto sąlygomis, todėl į butą įsikėlėme tik tuomet, kai jis buvo pilnai įrengtas. Daugiausiai galvos skausmo kėlė laiptai. Jie buvo įrenginėjami ilgiausiai, o kainos prasme – mums buvo šokas, kad jie apskritai gali kainuoti, pavyzdžiui, ir 40 tūkstančių eurų. Be to, nepavyko išvengti ir kelių klaidų – pastačius laiptus teko iš naujo daryti apdailą. Tad, jeigu, savo namuose statotės laiptus patariame tai daryti dar prieš dažant sienas”, – šypsosi I. Jasnauskaitė.

Inidė ir Osvaldas norėjo namų, kuriuose galėtų užsiimti pagrindine savo veikla – turinio kūrimu.

„Mūsų butas yra labai šviesus. Namuose vyrauja baltos ir smėlinės spalvos atspalviai. Tamsiuose namuose būtų sunku filmuoti ar fotografuoti, tuomet reikia papildomo apšvietimo. O dabar viską galime daryti natūralioje šviesoje. Taip pat žinojome, kad norime didelės lovos, todėl ją gaminome pagal individualų užsakymą, iš karto pradėjau projektuoti ir didelę drabužinę“, – sako I. Jasnauskaitė.  

Prioritetas – pasirūpinti buto saugumu

Vienas iš naujakurių prioritetų – namų saugumas, todėl Inidė ir Osvaldas ėmėsi papildomų saugumo priemonių.

„Bute, kurį nuomavomės, mus yra ištikusi nelaimė – kaimynams, kurie gyvena virš mūsų, trūko vamzdis ir butas buvo užpiltas. Tad būsto draudimas, be jokios abejonės, yra būtinas kiekvienam nuosavų namų savininkui. Namuose esame apgalvoję ir dar kelis saugiklius nuo nelaimių. Vienas jų – automatiškai užsidarantys stoglangiai – pajutę svorį, jie iš karto užsiveria. Jau nekalbu apie gaisro ir kitas signalizacijas“, – sako I. Jasnauskaitė.

Draudimo technologijų bendrovės „Balcia Insurance SE“ filialo Lietuvoje rizikos vertinimo ir produktų departamento vadovas Andrius Dambrauskas teigia, kad sprendimas užsisakyti visapusį būsto draudimą – tikrai atsakingas.

„Normalu, kad persikėlę į naujus namus viliamės, kad jiems nieko nenutiks. Vis dėlto, reikėtų pagalvoti ir apie tokias situacijas, kurios nuo jūsų nepriklauso. Ko gero, net neverta sakyti, kad ilgam be priežiūros paliekant namus gali užklupti stichinės nelaimės ar bet koks kitas nelaimingas atsitikimas“, – sako „Balcia“ specialistas.

Daugiausiai nelaimių – šiltuoju sezonu

Jo teigimu, statistika rodo, kad nelaimių, susijusių su vandeniu, namuose daugiausiai pasitaiko būtent šiltuoju metų laiku – pavasarį ir vasarą. Anot jo, vandens namuose padaryti nuostoliai dažniausiai prasideda nuo 800 EUR.

Nedidelių nelaimių naujuose namuose nepavyko išvengti ir I. Jasnauskaitei bei O. Jonaičiui. Visai neseniai Osvaldas būdamas namuose sudaužė savo mobilųjį telefoną, todėl pora džiaugiasi apsidraudusi ir namuose esančius daiktus.

„Visapusis namų draudimas, kuomet apdraudžiami ne tik namai, bet ir juose esantys daiktai – dar vienas protingas sprendimas. Juk namuose gali įvykti įvairiausių situacijų: pradedant vagystėmis ir baigiant sudužusiu televizoriumi ar kaitlente“, – teigia A. Dambrauskas. 

Išbandymu santykiams netapo

Naujų namų įsirengimas dažnai pora gali tapti ir santykių išbandymu. Vis tik, tiek Inidė, tiek Osvaldas tvirtina, kad šis etapas jiems praėjo ganėtinai ramiai, be didelio streso.

„Mūsų laikas – mums yra svarbiausias, todėl patys namų įrengimo darbais neapsikrovėme. Šioje srityje buvome žali, todėl viską patikėjome profesionalams: rangovams, interjero dizainerei“, – teigia I. Jasnauskaitė.

Anot jos, profesionalų pagalba pavyko estetiką suderinti su praktiškais sprendimais. Svarbiausia, kad kiekvienas daiktas turėtų savo vietą, o visi akiai nepatrauklūs įrenginiai – laidai ar kondicionierius – būtų „nematomi“.

Mano išsaugoti straipsniai