Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
„Masknė“ – kas tai ir kaip su tuo kovoti?

„Masknė“ – kas tai ir kaip su tuo kovoti?

Jau kurį laiką mus kamuojanti pandemija neatpažįstamai pakeitė kasdienius mūsų gyvenimus: mes dažniau plauname rankas, naudojame dezinfekuojančias priemones, o svarbiausia – be galo daug laiko praleidžiame nešiodami kaukes. Odos ekspertė Žydrūnė Miliukaitė atkreipia dėmesį į pastarųjų apsaugos priemonių sukeltą naują odos problemą –,,Masknę“ ir pataria kaip su ja kovoti.

Kas yra ,,Masknė”? Mask (angl. “kaukė”) + acne = ,,Masknė“. Odos sudirgimas ir bėrimų atsiradimas ir/ar paūmėjimas dėl nuolatinio apsauginių kaukių dėvėjimo. Pastarieji sudirgimai ir odos problemos atsiranda todėl, nes po kauke oda nekvėpuoja. Ant jos gyvena daug įvairių bakterijų, o šiltas, iškvepiamas oras ir uždara, drėgna terpė sukuria „tropikų sąlygas“ daugintis patogeninėms bakterijoms ir sukelti sudirgimus bei uždegiminius bėrimus. Dėl pažeisto natūralaus odos apsauginio barjero (kai kaukė vis trinasi į odos paviršių), gali suaktyvėti odos jautrumas, atsirasti paraudimų.

Senos problemos. Tiems, kurie odos problemų turėjo ir anksčiau: aknę, rožinę, įvairių dermatitų ir kt., apsauginės veido kaukės paaštrina šias būsenas ir ligos turi tikimybę progresuoti, todėl tokiu atveju svarbiausia užduotis – stiprinti apsauginį odos barjerą ir užkirsti kelią daugintis bakterijoms. Kaip įmanoma dažniau keiskite kaukę, o taip pat rinkitės medicinines, švelnaus pluošto apsaugines kaukes, kai tik įmanoma, leiskite odai pakvėpuoti, nusiimdami kaukę.

Itin svarbu – higiena. Prauskite odą tik švelniais, sausinančių medžiagų neturinčiais prausikliais. Tas pats galioja ir tonikams. Jokio alkoholio ir agresyviai valančių medžiagų. Rinkitės priemones su raminančiais, stipriai drėkinančiais ingredientais: alaviju, alantoinu, hialuronu, pantenoliu (B5), niacinamidu (B3), probiotikais, keramidais, kolagenu, aminorūgštimis ir t.t.

Priežiūra. Itin stropiai drėkinkite odą, kad apsauginė odos funkcija nesilpnėtų. Švara ir drėkinimas- svarbiausi masknės kontrolės aspektai. Taigi, priemonių krepšelyje papildomai turi atsirasti drėkinanti – raminanti kaukė. Dienos eigoje, pasirinkite sau tinkamą veido dulksną (bet ne terminį vandenį). Geras drėkinimas sumažins sebumo aktyvumą ir užkirs kelią kimštis poroms.

Uždegiminiams židinukams malšinti, naudokite lokaliai tepamas antibakterines priemones ir/ar salicilo rūgštį, kuri tirpina poroje esantį sebumą ir užkerta kelią uždegiminiams bėrimams. Taip pat svarbu –makiažą naudokite saikingai, jeigu turite galimybę, kaukės dėvėjimo zonoje pudros netepkite visai, o vakare atlikite dvigubo valymo procedūrą: demakiažo balzamas + švelnus prausiklis.

Taip pat būtinai naudokite SPF priemones, tinkamas savo odos poreikiams. Atminkite, UV spinduliai aktyvina uždegiminius procesus odoje. Šveitimui tiks švelnios priemonės be mechaninių dalelių, pvz. enziminiai pilingai, o valymui – kaukės su baltuoju (kaolinu) ar rožiniu moliu, vaisių enzimais. Stipriai paūmėjus bėrimams, nedelskite kreiptis į specialistą.

Šie patarimai bei rekomendacijos ne tik padės lengviau tvarkytis su ,,Maskne“, bet ir bendrai pagerins Jūsų odos būseną. Kilus klausimams, visuomet galite kreiptis į „Douglas“ grožio ekspertus, kurie yra pasirengę padėti ir atsakyti į Jums rūpimus, su grožio puoselėjimu susijusius klausimus.

Mano išsaugoti straipsniai