JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Nustokime atsiprašinėti dėl to

Nustokime atsiprašinėti dėl to, kad nepasidarėme profesionalaus manikiūro

„Atsiprašau, mano nagai baisūs“, – dažnai girdime, kaip tai sako moterys, kurioms nebuvo atliktas profesionalus manikiūras.

Nesvarbu, ar nagų lakas nuskilo, ar moterys kramto nagus, ar manikiūrą darėsi labai seniai… O gal tiesiog visai nesidarė manikiūro, todėl nagai atrodo „nuogi“. Šis atsiprašymas dėl mūsų fizinės išvaizdos yra vis dažniau pasikartojantis.

Pastaraisiais dešimtmečiais profesionalus manikiūras tapo augančia grožio tendencija, nes žmonės nuo nagų dildymo ir lakavimo namuose perėjo prie specializuotų salonų, kuriuose atliekamas profesionalus manikiūras. Tikriausiai pagrindinė šio pokyčio priežastis yra manikiūro demokratizavimas, dėl kurio išaugo nagų dailės dizaino populiarumas. 

Manikiūras
Manikiūras
Shutterstock nuotr.

Tačiau ši tendencija gali būti nesuprantama rūpinimosi savimi eroje, kur laiko ir pinigų investavimas į save yra liaupsinamas. Šia prasme negatyvių minčių atsikratymas apsilankymo nagų salone metu gali būti interpretuojamas kaip naudingas įprotis norint pasirūpinti psichine sveikata. Tačiau ar manikiūro darymas iš tiesų prilygsta mankštai, dėmesingumui sau ar mokymuisi pasakyti „ne“? 

Pasidaryti manikiūrą ar ne yra pasirinkimas – daugeliui tai prabanga, atsižvelgiant į tai, kiek valandų ir pinigų reikia profesionaliam manikiūrui. Toks manikiūras nėra prievolė. Atsiprašyti, kad nešiojome netvarkingus nagus, būtų tolygu atsiprašymui už spuogų protrūkį arba vieną dieną, kuomet pasirodėme su riebaluotais plaukais. Jau nekalbant apie tai, kad tai yra grynai moteriškas atsiprašymas – joks vyras tikriausiai niekada neatsiprašė dėl savo nagų būklės. Tai kam atsiprašyti? Ar tai tikrai yra kitų įžeidimas? 

Dainininkės Jennifer Lopez pavyzdys rodo, kad smailėjantys „nude
Dainininkės Jennifer Lopez pavyzdys rodo, kad smailėjantys „nude” atspalvio nagai gali tapti tokia pat klasika, kaip jos dievinami „Christian Louboutin” kūno spalvos aukštakulniai
Vida Press

Iki šiol švarūs ir trumpi nagai buvo elegancijos ženklas, todėl buvo manoma, kad to pakanka. Ar (profesionalus) manikiūras tapo nauja bazine linija? Šiais laikais manikiūro tendencijos sekamos su atsidavimu, tačiau nepamirškime, kad svarbu (ne) lakuoti nagus taip, kaip norime. Visada buvo sakoma, kad rankos, kaip ir batai, daug ką pasako apie mus: dėmesys, kurį skiriame sau, savo gyvenimo būdui, skoniui… Bet kalbant apie manikiūrą galėtų būti sakoma:

„Aš ilsiuosi nuo gelinių nagų, o tai kartu yra atostogos ir mano piniginei. O tai yra visiškai garbinga“.

Mano išsaugoti straipsniai