JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Mikrobiologės-biotechnologės Giedrės sėkmė madų pasaulyje

Mikrobiologės-biotechnologės Giedrės sėkmė madų pasaulyje, Gucci ir Valentino podiumai (FOTO)

Užsienyje Giedrės Seks vardu vadinama lietuvaitė garsiesiems Gucci mados namams krito į akį jau per pirmąją atranką. Kukli, rami, tyli mergina net nenumanė, jog jau greitai žingsniuos podiumu demonstruodama pasaulinio žinomumo dizainerių kolekcijas. Paskaityk jos sėkmės istoriją!

Kaip pradėjai modelio darbą?

Vienu metu pasijutau perdaug įnikusi į studijas, kasdienę rutiną ir vis užsimindavau apie tai draugei. Ji man pasiūlė išbandyti savo jėgas viename iš Lietuvos agentūrų kastinge. Niekada negalvojau, kad galėčiau būti modelis. Man visuomet trūko pasitikėjimo savimi, nedrįsau manyti, kad esu graži. Tačiau turiu draugę, kuri visuomet manimi tikėjo, drąsino bei palaikė. Pabandžiau. Ta agentūra mane pasikvietė į savo didįjį kastingą su užsienio agentūromis, tačiau jo metu mano didelis batų dydis pasirodė problema. Tuo viskas ir baigėsi. Jaučiausi labai nusivylusi, bet vis negalėjau patikėti, kad tai galėtų būti kliūtis modelio darbui. Susiradau kitą agentūrą, kuri taip pat ieškojo naujų merginų. Tai buvo Baltic Model Management. Jiems mano pėdos problema pasirodė juokinga ir mane priėmė, o po to pasikvietė į kastingą su užsienio agentūromis. Ten ir buvau pastebėta visų savo dabartinių agentūrų užsienyje. Iš tiesų, esu netgi laiminga, kad viskas susidėliojo taip, kad patekau būtent į savo dabartinę agentūrą ir kad mano agentas yra BMM savininkas Massimo Parisi.

Modeliai dažniausiai pradeda labai jauni, o tu buvai jau 20-ies. Kaip jauteisi dėl to?

Turbūt sena. Tai buvo viena iš priežąsčių, kodėl netikėjau, kad manimi susidomės kuri nors agentūra. Juk dauguma merginų pradeda dar būdamos nepilnametės. Bet keliaudama supratau, kad tai nieko nereiškia, o kai kuriais atvejais netgi yra privalumas. Juk jau esu subrendusi, galiu būti savarankiška, o ir agentūrai bei klientams yra paprasčiau rasti bendrą kalbą. Na, bet aš ir atrodau gerokai jaunesnė, dauguma man duoda apie šešiolika metų. Esu labai laiminga, kad man viskas nutiko taip greitai. Kitos merginos siekia tokių darbų ilgą laiką, o aš to laiko kaip modelis ne tiek daug ir turiu.

Kokia buvo tavo pirmoji kelionė, susijusi su modelio darbu?

Pirmoji kelionė buvo į Milaną su viena geriausių agentūrų IMG. Atvažiavau ten prieš madų savaitę. Tada ir prasidėjo eisenos tobulinimas (mokydavausi to kasdien agentūroje, nes iki tol neturėjau nei vienų aukštakulnių savo spintoje), albumo kūrimas, fototestai, susitikimai su klientais, pirmi darbai. Turėjau laiko perprasti kaip viskas vyksta ir po mėnesio agentūra nusprendė, kad jau esu pasiruošusi dalyvauti madų savaitėje.

Tave iškart pastebėjo Gucci. Papasakok savo įspūdžius apie susitikimą su šiais garsiais mados namais ir jų šou Milane.

Tai buvo madų savaitės Gucci šou kastingas. Teko labai ilgai laukti. Dauguma panelių buvo pažįstamos tarpusavyje, kitos jau ėjusios Gucci podiumu. O man viskas buvo nauja ir baisu, nes žinojau, kaip tai yra svarbu. Prieš šį kastingą jau turėjau susitikimą su jų direktore ir ji mane prisiminė kastingo metu. Kuomet gavau antrą kvietimą pas juos matuotis rūbų, pralaukiau beveik 8 valandas, bet tik atėjus į patalpą, kurioje sėdėjo visi stilistai ir pats dizaineris Alessandro Michele, laikas tiesiog skriete praskriejo. Jie mane aprengė nuostabia ilga suknele iki žemės, gavau kiek mažokus batelius. Nors paprastai jie mėgsta daug aksesuarų, dengiančių veidą, manąjį jie paliko visiškai be nieko ir tuomet liepė prasieiti prieš visą komandą. Išgyvenau kiekvieną savo žingsnį. Vis galvojau apie savo agentūros žmones, kurie labai tikėjo manimi ir jaudinosi kartu. Mane patvirtino! O šou buvo neįtikėtinas. Tiek garso, tiek šviesos efektai, tiek visi rūbai, tiek organizacija buvo ypatingi. Podiumas ilgas, ėjimas su suknele komplikuotas, todėl labai bijojau užkliūti. Bet viskas praėjo puikiai. Iškart po šou sulaukiau agento skambučio, kad viską padariau puikiai. Matyt tuo metu net nelabai suvokiau, kas vyksta.

Vasarą buvai Paryžiuje, kur tau puikiai sekėsi – pasirodei ant Valentino podiumo Haute Couture (Aukštosios mados savaitės) metu. Kaip jauteisi?

Negalėjau patikėti, kad man taip pasisekė. Tai buvo tikras Haute Couture. Tiesiog buvo galima justi visą kūrybinę atmosferą užkulisiuose. Daug italių siuvėjų su baltais chalačiukais lakstančių ir bandančių išdailinti drabužius iki paskutinių detalių. Mano apranga buvo ypatinga. Tai buvo ilgas, ilgas sijonas pagamintas iš plunksnų ir siuvinėta palaidinukė. Prieš pat šou pati kastingo direktorė mane padrąsino, sakė, kad atrodau nuostabiai. Tą akimirką prisiminiau save prieš kelis metus. Buvo nesuvokiama, kaip viskas pasikeitė ir kaip kiti žmonės manimi tiki labiau negu aš pati.

Kaip manai, kodėl tau šypsosi sėkmė?

Geras klausimas. Į jį atsakymo nežinau. Gal net nelabai tikiu sėkme. Manau, tam, kad būčiau tokia, kokia esu dabar, įdėjau daug pastangų. Anksčiau buvau labai nedrąsi ir nuo vaikystės buvau stambesnė. Bet su draugių padrąsinimu nusprendžiau keistis, bandyti įvairius dalykus ir judėti pirmyn. Be abejo, madų pasaulis šiuo metu ieško ne stereotipinių bruožų. Turbūt manieji yra įdomūs, todėl juos ir pastebi klientai. Na, ir visada stengiuosi būti nuoširdi su žmonėmis ir neapsimetinėti.

Ar nesunku suderinti modelio darbą su mikrobiologijos ir biotechnologijos studijomis universitete?

Neslėpsiu, sudėtinga. Bet labai norint, viskas įmanoma. Poros sesijų metu turėjau laikyti išankstinius egzaminus, kad galėčiau keliauti. Pažymiai nuo to nenukentėjo, nes mokiausi tikrai daug. Kol kas esu pradedančioji madų pasaulyje, todėl turiu daug keliauti, pasirodyti klientams, o tam, kad studijuočiau savo specialybę turiu būtinai vaikščioti į laboratorinius darbus universitete kelis kartus į savaitę. Todėl, kol studijuoju, negaliu pilnai siekti modelio karjeros, tačiau galiu toliau stengtis derinti abu.

Ką reikia turėti norint tapti modeliu?

Tikiu, kad daug kas yra išmokstama. Tam tereikia noro. Tačiau gebėjimas būti lanksčia, atkaklia, kantria, stipria asmenybe yra privalumas. Labai svarbu yra mokėti būti vienai, nes kelionių metu esi toli nuo visų savo artimųjų ir draugų. Bet tuo pačiu reikia ir gebėti bendrauti su skirtingais žmonėmis. Reikia mokėti išsiskirti, juk madų pasaulyje visos panelės yra gražios, bet tam, kad klientai įsimintų, reikia turėti kažką savo, kas modelį daro ypatingą.

Mano išsaugoti straipsniai