Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
10 dalykų

10 dalykų, į kuriuos turėtum atkreipti dėmesį prieš viešindama savo santykius internete

Gyvendami „Facebook“ ir asmenukių eroje, jaučiame malonumą galėdami oficialiais draugystės statusais paženklinti savo santykius, kurie dažniausiai būna labai neapibrėžti. Visiškai normalu tapo vis dažniau viešai rašyti apie savo gyvenimą, išreikšti jausmus, kelti intymias akimirkas ir su visais dalytis meilės įrodymais. Kaip gi kitaip įrodysi, kad santykiai iš tikrųjų egzistuoja, – juk jeigu nėra draugystės statuso socialiniuose tinkluose, jos nėra visai. Kaip ten sakoma… Pics or it didn’t happen?

TIKRA MEILĖ – BE ĮRODYMŲ

„Geriausias sveikos draugystės ženklas yra jokio ženklo apie ją socialiniuose tinkluose“, – vienbalsiai sako psichologai ir išties sumaišo visus iki tol nusistovėjusius stereotipus. Juk įsimylėję žmonės nori, kad apie tai sužinotų visas pasaulis! Kaip susilaikyti?

„Mano patirtis rodo, kad tie, kurie ypač dažnai dalijasi romantiškomis nuotraukomis ir rašo apie nuostabų gyvenimą, iš tiesų yra linkę į nepasitenkinimą esama situacija ir asmeniniais santykiais“, – sako psichoterapeutė ir knygos „30 Minutes a Week to the Relationship You’ve Always Wanted“ autorė M. N. Berger. – Ieškokite vidurio, atsižvelkite į antrosios pusės nuomonę ir paklauskite, ar galima ją viešinti. Gali būti, kad antrosios pusės socialiniai tinklai skirti darbo ryšiams ar įvaizdžiui kurti, bet ne buitinėms akimirkoms dalytis.“

Daugiau nei 200 apklaustų www.panele.lt portalo skaitytojų nuomonės taip pat išsiskiria. Pusė merginų mano, kad iš nuotraukų turėtų būti lengva suprasti, ar žmogus įsipareigojęs, o kita pusė sutinka su psichologais ir teigia, jog socialiniuose tinkluose nereikėtų viešinti asmeninio gyvenimo detalių. Deja, problemų dažniausiai atsiranda tada, kai nepavyksta rasti vidurio.

SKIRTINGOS MISIJOS

Dar 2014 m. Olbraito koledžo (JAV) psichologai atliko tyrimą ir apklausė santykius socialiniuose tinkluose viešinančias poras. Rezultatai parodė, kad ekstravertai, turintys daugiau „Facebook“ draugų ir aktyviau dalyvaujantys virtualioje veikloje, yra mažiau linkę rodyti savo antrąsias puses ar rašyti meilius prisipažinimus. O introvertai kaip tik dažniau viešina savo santykių detales ir tikrina partnerių anketas. Taip yra, nes skiriasi ne tik žmonių tipas, bet ir jų socialinių tinklų misija – beje, šią reikėtų aptarti, jeigu planuojate rimtus santykius.

Pasak mokslininkų, neurotiškomis savybėmis pasižymintys žmonės labiau linkę naudoti „Facebook“ kaip savo santykių stebėjimo ir viešinimo platformą. Jie jaučia poreikį jausmus reikšti viešai, yra pavydesni ir stebi partnerio mažiausius žingsnius. „Facebook“ jiems – tarsi būdas sumažinti atstūmimo galimybę ir labiau prisirišti prie partnerio. Atpažįstamas stiprus ryšys tarp savigarbos ir draugystės viešinimo, mat daugeliui reikia tarsi patvirtinimo, kad vienas kitam tinka, puikiai leidžia laiką. Iš pažįstamų gavę teigiamą nuomonę žmonės jaučiasi labiau savimi pasitikintys ir užtikrinti savo jausmais.

Trečdalis mūsų apklaustų skaitytojų kalbasi šia tema su vaikinais ir mano, kad vienodas žmonių požiūris į socialinius tinklus yra labai svarbus. Juk jeigu pradėjus draugauti ekstravertui pasiūlysite susikurti bendrą „Facebook“ anketą, gali būti, kad jis pabėgs ne tik nuo šio pokalbio, bet ir nuo santykių su jumis. Tai, kad ši problema reali, įrodo ir merginų atsakymai – 20 proc. apklaustųjų tenka derintis prie antrosios pusės ir ieškoti abiem tinkamo vidurio, o 9 proc. nuomonės socialinių tinklų atžvilgiu visai nesutampa, dėl to dažnai pykstasi ir nesutaria.

Pora
Pora
Shutterstock

TIKRA AR SUVAIDINTA?

Kuo skiriasi laimingų porų socialiniai profiliai nuo tų, kurios tokiomis tik apsimeta? Tai labai paprasta patikrinti. Laimingi žmonės džiaugiasi dabartimi ir saugo kiekvieną kartu praleistą akimirką. Jie rečiau maigo telefoną vakarieniaudami, nesifotografuoja bučiuodamiesi ir nefilmuoja savo atostogų, mat jiems nesinori gadinti euforiško laimės jausmo. To, kuris pakelia virš kasdienybės, socialinių tinklų ir „patikimų“ skaičiaus. Jeigu tokios poros fotografuojasi, jos dažniausiai ne pozuoja, bet gaudo natūralius momentus. Laimingos poros skelbiasi labai retai, dalijasi tik subtiliomis ir prasmę turinčiomis akimirkomis, apie kurias, jų manymu, turėtų žinoti artimieji.

O štai vaidybą labiau nei tikrus jausmus mėgstančios porelės bando įrodinėti, kad jų santykiai sėkmingi, kad jie tinka vienas kitam, demonstruoja, kokia panašia veikla užsiima, kur mėgsta valgyti ir pan. Tokios poros dažniausiai dalijasi ir įvairiais įrašais, kad neteisingai nuotrauką supratę žmonės žinotų, kaip stipriai myli, kiek vienas dėl kito padarė ar ištvėrė gyvenimo negandų. Grubiai tariant, tokie žmonės vienas kitą išnaudoja, kad pasipuikuotų pasauliui.

MAŽIAU TINKLŲ – MAŽIAU BĖDOS

Misūrio universiteto (JAV) profesoriaus Russello Claytono atliktas „Facebook“ vartotojų tyrimas atskleidė štai ką – kuo daugiau laiko antrąją pusę turintis žmogus praleidžia socialiniuose tinkluose, tuo dažniau kyla tarpusavio konfliktų: „Tinklo vartotojai, kaip parodė atlikti tyrimai, gan dažnai atnaujina ryšius su savo buvusiais partneriais, o tai gali baigtis emocine ar fizine išdavyste.“

Jeigu savo socialinių tinklų profiliuose esate linkę dalytis nevykusiais juokais apie gyvenimą, o ne saldžiomis santykių akimirkomis, tai dar nereiškia, kad išgyvenate prastesnius santykius negu jūsų draugai. Jūs tiesiog nesate taip stipriai priklausomas nuo socialinės medijos. Labai svarbu jai neleisti užvaldyti santykių ir asmeninio gyvenimo, tad nelyginkite savo jausmų su išoriniu pasauliu. Didesnis rožių skaičius, brangesnė dovana ar tolimesnė kelionė tikrai nereiškia didesnės meilės.

10 dalykų, į kuriuos turėtum atkreipti dėmesį prieš viešindama savo santykius:

1. Užuot gyrusi vaikiną „Facebook“ dėl jo tvarkos ar sugebėjimų, pasakyk tai jam tiesiai į akis.

2. Perspėk antrąją pusę prieš publikuodama nuotrauką su ja.

3. Nesidalyk su visais jūsų santykių nesėkmėmis ar blogomis antrosios pusės savybėmis.

4. Venk nuotraukų antraščių apie tai, kad tavo antroji pusė pati karščiausia ir seksualiausia.

5. Įrašais nebandyk įkąsti savo ar antrosios pusės buvusiesiems – tik pati nukentėsi.

6. Venk „nesulaukiu tavęs grįžtant“ tipo įrašų, siųsk juos privačia žinute.

7. Nesidalyk visais įmanomais vaizdo įrašais apie meilę. Geriau išrink gražiausią ir parodyk jį arba nusiųsk žinute antrajai pusei.

8. Viešai išsakydama savo norus nežymėk antrosios pusės – jaus spaudimą kažką padovanoti ar nupirkti.

9. Nesidalyk intymiomis nuotraukomis – romantiškiausias akimirkas palik tik jums dviem.

10. Žmonės džiaugsis kartu su tavimi, jeigu pasidalysi esminėmis jūsų santykių akimirkomis, bet ne kas savaitę gaunamų gėlių nuotrauka. Po kurio laiko tai pradės atrodyti lyg pagyros.

Mano išsaugoti straipsniai