Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
6 mobiliosios programėlės

6 mobiliosios programėlės, padėsiančios laikytis užsibrėžtų tikslų

Ar prisimenate, ką sau pažadėjote praėjusių 2020-ųjų metų pradžioje? Tiesa ta, kad daugelis mūsų naujametinių pažadų taip ir lieka tik skambiais žodžiais. Tačiau pasitelkę keletą veiksmingų programėlių savo naujųjų tikslų ne tik nepamiršite, bet ir nuosekliai laikysitės visus metus.

Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalinasi programėlėmis, padėsiančiomis laikytis užsibrėžtų tikslų ir kasdien tobulėti.

#1. Kasdienių įpročių formavimui – ,,Fabulous“. Sakoma, kad įpročiui susiformuoti reikia 30 dienų. Ši aplikacija ne tik seks jūsų kasdienius įpročius, bet ir asmeniškai motyvuos nenuleisti rankų. Bendradarbiaujant su mokslininkais programėlė sukurta taip, kad padėtų didinti motyvaciją kasdien gerinti savo fizinę būklę, miego kokybę ir išmokytų kovoti su stresu bei padėtų formuoti teisingą dienos rutiną.

Programėlė pradžioje pateikia klausimyną ir pagal jo atsakymus parengia jūsų įpročių tobulinimo planą. Planas yra išties įtraukiantis, nes patarimai ir asmeniniai tikslai iškeliami po mažą žingsnį – taip lengviau keisti save. Pavyzdžiui, iškeliamas tikslas kas rytą, tik pabudus, išgerti po pusę stiklinės vandens.

Šis motyvacijos įrankis netgi pelnė „Google“ apdovanojimą už patraukliausią ir labiausiai įtraukiantį dizainą, todėl naudotis bus ypač paprasta ir patogu. Pirmąją savaitę suteikiama nemokama prieiga, o vėliau taikomas mėnesinis mokestis.

#2. Geresnei savęs versijai – „Intellect“. Jeigu šiais metais pasižadėjote save ugdyti labiau – mažiau atidėlioti darbus, daugiau savimi pasitikėti, atsikratyti nuolatinio nerimo bei išmokti kovoti su stresu – ši programėlė kaip tik jums.

Įrankį sukūrė psichologų ir elgesio ekspertų komanda, o patarimus, užduotis ir testus grafikos dizaineriai „supakavo“ į trumpus, vaizdingai perteiktus užsiėmimus. Čia galėsite gilintis į streso, pykčio, nerimo, konfliktų valdymą, savivertės stiprinimą ir daug daugiau kitų pratimų.

Programėlėje rasite nesudėtingus testus, padedančius identifikuoti emocinę problemą ir jos stiprumą. Taip pat gausite trumpas edukacines sesijas, kad suprastumėte, kaip ir kodėl susiduriate su įvardintomis problemomis. Vėliau galėsite atlikti užduotis, pavyzdžiui, pagal programėlės pateiktas gaires užpildyti savo dienoraštį arba tiesiog atsakyti į savianalizės klausimus. Taip nuosekliai mokysitės įveikti kasdienius emocinius iššūkius.

#3. Atsakingesniam biudžeto planavimui – „Wallet“. Mažiau išlaidauti šiais metais padės viena populiariausių pasaulyje finansų planavimo programėlių. „Wallet“ galima susieti su visomis savo aktyviomis sąskaitomis, žymėti joje mokėjimus grynaisiais ir visuomet žinoti savo tikrąją finansinę situaciją bei planuoti ateitį.

Programėlė nuolat seka jūsų įplaukas ir išlaidas, suskirsto jas pagal kategorijas bei pateikia lengvai suprantamas finansines ataskaitas ir įžvalgas. Įrankiu galite lengvai nusistatyti taupymo tikslus ar sinchronizuoti duomenis interneto debesyse. Be to, savo „Wallet“ paskyra galite pasidalinti su šeimos nariais ir biudžetą planuoti kartu.

#4. Sveikesnei mitybai – „See How You Eat“. Šis maisto dienoraštis yra paprastas ir lengvai naudojamas, todėl sekti mitybos įgūdžius galėsite be didesnių pastangų. Alinančių dietų čia nerasite, nes programėlės tikslas yra atkreipti dėmesį į tai, kokį maistą, kaip ir kada valgote, paprastai kalbant – ugdyti sąmoningo valgymo įpročius.

Čia galėsite kurti maisto fotografijų žurnalą – taip lengviau ir vienu žvilgsniu suprasite, kiek ir kokio maisto suvalgote per dieną. Taip pat programėlė padės suformuoti reguliarią mitybą ir sveikus valgymo įpročius primindama, kada metas pavalgyti ar išgerti stiklinę vandens. Čia taip pat galėsite registruoti savo maisto porcijas bei vadovautis programoje esančiais patarimais.

#5. Aktyvesnei fizinei veiklai – ,,Pacer“. Žingsniamačio programėlė pravers siekiant kuo daugiau judėti ir išlikti motyvuotiems nueiti papildomą kilometrą. Šis nemokamas žingsnių skaičiavimo įrankis automatiškai stebi jūsų žingsnius – tereikia telefoną turėti su savimi.

Programėlė išsiskiria savo tikslumu – galite reguliuoti ir personalizuoti jutiklių jautrumą lipant laiptais, žingsniuojant. Dar didesnę motyvaciją padės išlaikyti įrankiu nusistatyti žingsniavimo tikslai, jūsų aktyvumo suvestinė, galimybė mesti iššūkį draugams ir stebėti jų pasiekimus, taip pat pagal jūsų lokaciją rekomenduojami maršrutai.

#6. Laiko planavimo įgūdžiams lavinti – ,,Focus To-Do“. Tai žymiosios ,,Pomodoro“ laiko planavimo technikos ir užduočių valdymo įrankis viename. Juo darbas suskirstomas į 25 min. intervalus su 5 min pertraukomis.

Įrankiu ne tik žymėsite dienos, savaitės ar mėnesio užduotis bei projektus, bet ir patogiai valdysite jų atlikimo laiką. Priminimų ir kalendoriaus funkcija padės nepamiršti nė vieno svarbaus įvykio ar darbo, galimybė sinchronizuoti jūsų paskyrą leis patogiai ir iš bet kurio įrenginio valdyti užduotis programėlėje. Pateiktoje produktyvumo ataskaitoje galėsite matyti savo rezultatus ir atitinkamai siekti naujų tikslų.

Be to, programėlė turi susikoncentravimui reikalingas funkcijas: vadinamąjį „Baltąjį triukšmą“ (angl. „Wite Noise“) – susikaupti padedantys gamtos ar kiti panašūs garsai, taip pat galimybę užblokuoti visų telefone esančių programėlių pranešimus – taip dar geriau susitelkti į užduotis.

Mano išsaugoti straipsniai