Sveikatos mokslai ir toliau išlieka vienais populiariausių, rodo šiandien paskelbti Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) bendrojo priėmimo duomenys.
Dvi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) studijų programos – Medicina ir Veterinarinė medicina – pateko tarp 10-ies programų, kurios į valstybės finansuojamas studijų vietas pritraukė daugiausiai būsimų studentų.
Šiemet kvietimą studijuoti LSMU gavo 1018 stojančiųjų – 579 į valstybės finansuojamas (VF) ir 439 į valstybės nefinansuojamas (VNF) studijas. Daugiausiai stojančiųjų LSMU pritraukė į Medicinos studijų programą (320 kvietimų, 121 į VF ir 199 į VNF studijas). Veterinarinę mediciną pakviesta studijuoti 130 stojančiųjų (114 į VF ir 16 į VNF studijas).
Šiemet, kaip ir kasmet, labai populiarios ir Odontologijos studijos LSMU – 80 kvietimų (10 į VF ir 70 į VNF studijas).
Didelio susidomėjimo sulaukė ir Slaugos (88 kvietimai, 64 į VF ir 24 į VNF studijas), Farmacijos (55 kvietimai, 17 į VF ir 38 į VNF studijas) ir kitos Universiteto studijų programos.
LSMU – vienas iš kelių šalies universitetų, kuriame augo stojančiųjų skaičius. Lyginant su 2020 metais, šiemet studijas Universitete rinkosi 4 proc. daugiau jaunuolių. Visos Universiteto studijų programos šiemet išliko rentabiliomis.
Iš daugelio kitų aukštųjų mokyklų LSMU išsiskiria tuo, kad taiko vienodus konkursinio balo reikalavimus stojant į valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas studijas. Stojančiųjų į vientisąsias medicinos ir odontologijos studijų programas konkursinis balas šiemet turėjo būti ne mažesnis nei 6.5, veterinarinės medicinos – 5.8, o farmacijos – 5.4. Stojančiųjų į pirmosios pakopos studijas konkursinis balas taip pat turėjo būti ne mažesnis nei 5.4.
LSMU išlieka vienu tarptautiškiausių universitetų Lietuvoje. Studijos čia ypač populiarios tarp jaunuolių iš užsienio, kurie sudaro beveik 20 proc. visų studentų. Šiemet studijuoti LSMU jau pakviesti 292 užsienio šalių piliečiai. Planuojama, kad šis skaičius dar didės. Dažniausiai studijas LSMU renkasi būsimieji studentai iš Izraelio, Švedijos, Vokietijos ir Indijos.
„Bendrojo priėmimo rezultatai rodo, kad sveikatos, gyvybės, veterinarijos ir žemės ūkio mokslai artimiausius dešimtmečius bus labai svarbūs ir perspektyvūs ne tik Lietuvoje ir Europoje, bet ir visame pasaulyje.
Tuos, kurie dar neapsisprendė, kviečiame pasirinkti vieną iš šių studijų krypčių programų, kuri labiausiai jus domina, ir užsitikrinti ateities perspektyvas ir plačias karjeros galimybes“, – kalbėjo LSMU prorektorius studijoms prof. Kęstutis Petrikonis.