NET 53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI

N-18: „prasidūriau spenelį. Man bėga pienas“

KLAUSIMAS: neseniai prasidūriau spenelius. Valydama auskarą, suspaudžiau spenelį ir iš jo išbėgo kažkoks vandeniningas baltas skystis, nežinau, kas tai buvo. Anksčiau esu girdėjusi, kad moterys gali turėti pieno, net jei jos nėra ar niekada nebuvo nėščios.
Aš norėčiau sužinoti, ar moters krūtyse gali gamintis pienas, kaip kad tai nutiko man. Ar tai gali būti pienas?

Jei taip, ar blogai, jei aš vien iš smalsumo spaudau savo spenelius, kad tas „pienas” iš krūtų išbėgtų?

Jei aš taip darysiu, ar gaminsis vis daugiau ir daugiau pieno? Ačiū už jūsų pagalbą.

ATSAKYMAS: kai kurių moterų, kurios nėra nėščios ir paskutiniu metu nebuvo pastojusios, krūtys iš tikrųjų gali išskirti pieno. Tai nelabai paplitęs reiškinys, bet nėra ir labai retas.

Jei įtari, kad tau taip nutiko, tau geriau pasikonsultuoti su savo gydytoju ir pasitikrinti prolaktino lygį organizme.

Kartais hipofizinė liauka gamina perdaug prolaktino – tai hormonas atsakingas už pieno gamybą – ir kartais moterims, kurios nėra nėščios, pasireiškia laktacija.

Jei tavo prolaktino kiekis yra padidėjęs, gali paaiškėti, kad tavo estrogeno kiekis yra žemas arba kad tau nebėra mėnesinių arba jos tapo nereguliarios. Tau vertėtų kreiptis į gydytoją ir įsitikinti, ar neturi problemų su hipofize (pvz., nėra auglio) ar nėra kitų sveikatos sutrikimų, tokių kaip hipotiroidizmas, inkstų ar kepenų problemos, kurios taip pat gali tai sukelti.

Taip pat įsitikink, kad nėra kitokių, dėl sveikatos sutrikimų galėjusių atsirasti sveikatos problemų. Jei yra tikimybė, kad galėjai pastoti, tau reikėtų pasidaryti nėštumo testą, nes, jei tau iš tikrųjų yra laktozė, tai dažniausiai nutinka dėl to, kad moteris yra nėščia.

Yra ir daugiau priežasčių, kodėl taip yra, tai gali būti šalutinis medikamentų poveikis arba tiesiog fizinio krūvio ar seksualinio stimuliavimo pasekmė.
Vis dėlto gali būti (labai tikėtina), kad tai ne laktacija, o išskyros. Kadangi neseniai prasidūrei spenelius, tai, ką tu matei, yra limfinis skystis, kuris neretai pasirodo, kai spenelis gyja po pradūrimo.

Nereikėtų stengtis jo išspausti: palik spenelį ramybėje. Jei pakistų skysčio, kai jis pats išbėga, spalva ar kvapas, reikėtų pasirodyti savo gydytojui.

Kalbant apie krūtų išskyras, reikia pasakyti, kad kai kada krūtų išskyros yra normalus reiškinys, net jei tai atrodo keista ar netikėta. Gali pastebėti, kad kartais, ypač kai tavo spenelis yra suspaudžiamas, pasirodo išskyros: jos gali būti skaidrios ar pieno spalvos, net žalsvos, gelsvos, juodos ar kraujingos.

Gali būti skystos ar tirštos. Jei po kurio laiko jos pranyksta, greičiausiai dėl to neverta nerimauti, nors reikėtų apie tai užsiminti savo gydytojui sveikatos patikrinimo metu. Neretai spenelių išskyros atsiranda dėl užsikimšusio folikulo – kaip kad būna su spuogais, kurie neretai atsiranda ir ant krūtų.

Apie ką reikėtų pasakyti savo gydytojui? Naujus guzelius, neįprastas ar netikėtas išskyras, skausmą krūtyse, padidėjusį krūtų jautrumą ar atsiradusį nejautrumą, kuris nedingsta ir stiprėja.

Be to, kai kurios moterys, kurių krūtys yra labai didelės, gali jausti nepatogumą ar skausmą, tai taip pat vertėtų aptarti su gydytoju. Nepamiršk, kad tavo gydytojas ar ginekologas yra puikus žmogus, su kuriuo gali aptarti bet kokias krūtų problemas: sveikatos, funkcinius sutrikimus ar išvaizdos.

Mano išsaugoti straipsniai