Neramu tampa tada, kai metų skirtumas kelia problemų. Ar aplinkiniai: draugai, tėvai, klasiokai ar bendradarbiai, dėdės ar pusseserės – išreiškia savo nepritarimą? Šnabždasi jums už nugarų? Ar tau pačiai nepatogu ir gėda, vos pagalvojus, kad draugas jaunesnis keleriais metais? Gal greta jo jautiesi kaip tikra „vyresnė moteris”?
O jeigu vaikinas abejoja, ar jis ne per jaunas, tai vėlgi kyla klausimas, kas jį glumina. Tai reikia aptarti ir susigaudyti savo jausmuose.
Dažnai jaunesnis vaikinas būna tikras paauglys širdyje. Dėl to vyresnei merginai gali būti sunku su vaikinu bendrauti. Bet, žinoma, nebūtinai, jeigu jis subrendęs žmogus. Metai čia niekuo dėti, jei jūs abu jauni, kupini jėgų ir jausmų.
Ar galite artimai draugauti? Taip galite, jeigu jūs įdomūs ir svarbūs vienas kitam. Nerimas dėl amžiaus visai suprantamas, tik jis nėra pagrįstas. Gal po 20 metų praleistų drauge, tu atrodysi, kaip trisdešimtmetė, o jis kaip – keturiasdešimtmetis.
Gal toks klausimas kyla, nes jūsų jausmai neabipusiai? Jeigu vienas įsimylėjęs labiau, o kitas abejoja dėl savo jausmų, tai visiškai nuo amžiaus nepriklauso. Žymiai svarbiau, ar jūs turite bendrų interesų, pomėgių, ar jūsų filosofinės ir moralinės pažiūros yra suderinamos, ar jums patinka panašūs dalykai.
Ar jums įdomu su vienas kito draugais? Taigi, daug klausimų dar reikia atsakyti. Atsakykite į juos ir tada nuspręskite, ar galite būti kartu. Jei jausmai stiprūs – metai kojos nepakiš.
Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.
Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.