Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
santykių terapeutas
Nelaiminga santuoka

Santykių ekspertas atskleidė, kokios yra dažniausios santykių klaidos ir kaip jų išvengti

Santykiai yra nuolatinio augimo ir bendravimo kelionė, tačiau net patys stipriausi ryšiai gali susidurti su iššūkiais. Dažniausiai kylantys konfliktai gali būti išvengti, jei žinote pagrindines klaidas ir jų prevencijos būdus.

1. Bendravimo stoka

Bendravimas yra pagrindinis sveikų santykių elementas. Dažniausia klaida – nesidalinimas savo jausmais, mintimis ir lūkesčiais. Užuot laukus, kad partneris suprastų jūsų mintis, svarbu atvirai kalbėti apie tai, kas rūpi.

Kaip išvengti? Skirkite laiko pokalbiams. Net jei gyvenimo tempas greitas, raskite bent keletą minučių per dieną aptarti, kaip jaučiatės, kas vyksta jūsų mintyse. Atvirumas ir supratingumas padeda išvengti konfliktų.

2. Nesusitarimai dėl lūkesčių

Kartais partneriai turi skirtingus požiūrius į ateitį, šeimą, pinigus ar kitus svarbius gyvenimo aspektus. Tai sukelia nesusipratimus ir konfliktus.

Kaip išvengti? Būkite atviri apie savo lūkesčius nuo pat santykių pradžios. Kuo anksčiau aptarsite, kokios vertybės jums svarbios, tuo lengviau bus išvengti nusivylimų vėliau. Reguliariai peržiūrėkite savo lūkesčius ir susitarkite dėl bendrų tikslų.

3. Partnerio nuvertinimas

Vienas iš didžiausių santykių „žudikų“ – tai partnerio pastangų ar indėlio nuvertinimas. Kartais netyčia galime imti laikyti vienas kitą savaime suprantamu dalyku ir nebeskirti pakankamai dėmesio.

Kaip išvengti? Parodykite dėkingumą ir vertinkite mažus dalykus, kuriuos jūsų partneris daro. Niekada nenuvertinkite, nes tai sukelia nepasitenkinimą ir nuovargį santykiuose. Maži gestai, padėkos žodžiai gali turėti didelę reikšmę.

5 psichologų įžvalgos

4. Pavydas ir nepasitikėjimas

Pavydas gali tapti santykių problema, ypač jei jis nepagrįstas. Nepasitikėjimas ar perdėtas pavydas gali sukelti įtampą, nesaugumą ir nutolimą.

Kaip išvengti? Santykių pagrindas yra pasitikėjimas. Jei kyla nepasitikėjimas, svarbu jį aptarti su partneriu. Bendravimas apie baimes ar abejones padeda užkirsti kelią nereikalingam pavyduliavimui. Kartais gali prireikti savirefleksijos ir darbo su savimi, kad atsikratytumėte šių jausmų.

5. Per mažai laiko kartu

Šiuolaikinis gyvenimo ritmas dažnai verčia poras praleisti vis mažiau laiko kartu. Dėl to prarandamas ryšys ir artumas.

Kaip išvengti? Nors darbas ir kitos atsakomybės užima didelę dalį gyvenimo, skirkite laiką tik jums abiem. Planuokite bendras veiklas, savaitgalio išvykas, vakarienes ar net mažus kasdienius ritualus, kurie palaikytų jūsų ryšį.

6. Konfliktų vengimas

Konfliktų vengimas atrodo kaip paprastas sprendimas, tačiau ilgainiui tai sukelia daugiau problemų. Neaptarti klausimai kaupiasi ir vėliau gali pasireikšti kaip didesnės problemos.

Kaip išvengti? Nebijokite konfliktų, bet mokykitės spręsti juos konstruktyviai. Kai kyla ginčas, stenkitės būti empatiški, klausykitės partnerio požiūrio ir ieškokite bendro sprendimo.

7. Neatsižvelgimas į asmeninius poreikius

Kartais poros pernelyg susitelkia į santykius ir pamiršta apie savo asmeninius poreikius. Tai gali sukelti perdegimą, asmeninį nepasitenkinimą ar net abejingumą.

Kaip išvengti? Nepamirškite savęs. Sveiki santykiai remiasi dviem laimingais individais. Stenkitės palaikyti asmeninius interesus, laiko sau ir savirealizaciją.

Mano išsaugoti straipsniai