Didžiausios metų šventės dažnai tampa tikru išbandymu mūsų skrandžiui, juk vaišių ant stalo tiek daug ir viskas taip skanu! Deja, persivalgius pradeda skaudėti pilvą, jaučiamės apsunkusios, pykina. Štai keli patarimai, kad švenčių nesugadintų persivalgymas:
Valgymas lėtai. Neskubėkite prisidėti pilnos lėkštės, bet ramiai apsvarstykite, ko norite labiausiai ir tuomet valgykite neskubėdamos, nes greitas valgymas yra lengvas būdas persivalgyti. Valgyti reikia siekiant pajusti sotumą, tačiau dauguma peilį ir šakutę į vietą padeda tik kai pasijaučia nebegerai. Valgant labiau atkreipkite dėmesį į tai, kokius ženklus siunčia jūsų organizmas.
Vanduo. Paprastas, mineralinis vanduo padeda gerinti virškinimą, tačiau nereikia laukti kol pasijusime blogai, vandenį švenčių metu reikia gerti nuolat, jis padės mūsų skrandžiui lengviau apdoroti maistą. Jei kaloringus vaisvandenius pakeisime vandeniu, jausimės daug geriau.
Įsidėk pati. Dažnai mūsų močiutės į lėkštes prideda per daug maisto, daug daugiau nei valgome įprastą dieną. Geriau maistą, kurį nori suvalgyti įsidėti pačiai, kad nereiktų jaustis nemaloniai nesuvalgius, ar kentėti nuo persivalgymo.
Taisyklingo valgymo taisyklės. Valgyti reikia po mažiau, bet dažniau nei tris kartus per dieną. Svarbu nepamiršti, kad švenčių metas nėra išimtis ir organizmas netoleruos tarpusavyje nederančio maisto, tai gali būti viena iš prastos savijautos piežasčių.
Sėdėti prie stalo = valgyti? Nėra paslaptis, kad žiūrėdami į maistą, valgyti užsinorime labiau, todėl užuot sėdėjusi prie perkrauto vaišėmis stalo susigalvok veiklos: pasiūlyk savo giminaičiams pažiūrėti filmą, pažaisk su jauniausiais šeimos nariais ar paskaityk knygą (jei yra galimybė).
Žinoma, reikia nekankinti savęs ir valgyti viską, ką norime, reikia pasimėgauti mamos ar močiutės kepiniais, tačiau svarbu nepersivalgyti, geriau valgyti dažniau, bet nedidelemis porcijomis tik taip išvengsime švenčių praleidimo lovoje susirietus dėl skrandžio skausmo.