Artėjant mokslo metų pradžiai turime atlikti keletą malonių darbų: nusipirkti visas mokslams reikalingas priemones, atnaujinti garderobą, ir, žinoma, pasirūpinti savo plaukais. Juk po vasaros karščių jie išsausėjo, suskilinėjo ir prarado blizgesį.
Kaip reikėtų atgaivinti plaukus po vasaros ir kokias šukuosenas vertėtų rinktis norinčioms atsinaujinti, pasakoja kaunietis plaukų stilistas Karolis Murauskas.
Plaukų stilistas Karolis Murauskas. Asmeninio archyvo nuotrauka
Kokios bus svarbiausios kirpimų ir plaukų dažymų tendencijos šį rudenį?
Sezono akcentas – glotnūs, tvirtai surišti plaukai. Tačiau madinga ir priešingybė – lengva netvarka ant galvos, asimetriškos kirpimų linijos, vis dar populiarūs įvairiausia pynimai, kasos.
Didelių permainų kirpimų tendencijose nematyti, vis dar karaliaus prailgintas kare kirpimas. Stilingosios turėtų sugarbanoti savo plaukus didelėmis bangomis, tai – itin madinga. Mėgstančioms griežtus kirpimus siūlyčiau rinktis berniukiškas šukuosenas, kurios reikalauja ypatingo kruopštumo, todėl rinkitės tik patyrusį kirpimo meistrą. Na o klasika, žinoma, išlieka ilgi, šiek tiek iškarpyti plaukai.
Elle Fanning. AOP nuotrauka
Blondinėms siūlyčiau atsisakyti peroksidinio baltumo, rinkitės perlų, persikų ar rausvus atspalvius, tamsiaplaukėms verta grįžti prie natūralių tonų, kuriuos, jei norisi gyvumo, galima papuošti keletu ryškesnių sruogų, kurias reikalui esant būtų lengva paslėpti.
Selena Gomez. AOP nuotrauka
Ką reikėtų daryti, jei po vasaros plaukai suskilinėjo, išsausėjo, išbluko?
Pirmiausia – apsilankykite pas savo plaukų stilistą, kad jis nukirptų suskilinėjusius plaukų galiukus. Plaukus reikėtų kirpti maždaug kas 6 savaites, nes ilgiau nekerpant jie ims skilinėti. Vasarą plaukus nualina saulė, karštis, sūrus jūros vanduo, todėl rudenį reikėtų stengtis atkurti plaukų drėgmę bei normalią plaukų struktūrą, blizgesį. Svarbu tinkamai maitintis, valgyti daug žuvies, nuo jos plaukai ims labiau blizgėti. Taip pat svarbu vartoti maisto papildus, nevengti fizinio aktyvumo.
Prieš plaunant plaukus patariu galvos odą įtrinti varnalėšų arba linų sėmenų aliejumis ir palaukus 10-15 minučių išplauti. Jeigu plaukai išsausėjo, rinkitės šampūną, skirtą sausiems, pažeistiems plaukams. Taip pat būtina naudoti plaukų aliejus, bet tepkite tik pačius galiukus. Plaukus drėkinančią kaukę naudokite bent 2 kartus per savaitę ir netrukus plaukų būklė turėtų pagerėti.
Ką patartumėt norinčioms, tačiau nedrįstančioms ryžtis kardinaliems pokyčiams?
Jei bent akimirką susimąstei, kad nori keisti šukuoseną, nedelsiant ją ir keisk, nes noras gali dingti! Žinoma, pasitarkite su savo plaukų stilistu, taip pat nesirinkite šukuosenos, kuri visiškai netiks prie jūsų turimo garderobo (nebent ruošiatės viską jame keisti). Nieko nėra baisiau, kai nėra harmonijos tarp šukuosenos, makiažo ir aprangos. Todėl būtinai konsultuokitės su plaukų stilistu, kuris išmano savo darbą.
Vanessa Hudgens. AOP nuotrauka
Kokias didžiausias plaukų priežiūros klaidas daro lietuvaitės?
Pastebiu, kad merginos yra įsitikinusios, jog plaukų priežiūra – labai paprastas dalykas. Juk atrodo, jog nėra į ką gilintis: išsiplovei plaukus, išsidžiovinai ir viskas. Vis dėlto reikėtų skirti daugiau dėmesio, atidžiai analizuoti naudojamų priemonių sudėtį. Daugelis per dažnai plauna plaukus, kitos visiškai nenaudoja plaukų kondicionieriaus ar kaukės, trečios tiesiog negali gyventi be džiovintuvo ar tiesintuvo, nesuvokdamos, kad karštis labai kenkia plaukams. Merginos mėgsta dažnai liesti savo plaukus, tačiau tai – prastas įprotis. Patarčiau plaukus susitvarkyti taip, kad nekiltų noras sukti sruogas aplink pirštą, nuolat plaukus liesti, nes dažnai liečiant plaukai pavargsta ir praranda sveiką išvaizdą.
Emma Stone. AOP nuotrauka
Ar [-[1]-] kenkia plaukams? Kaip įtikinti tėvus, kad jie leistų nusidažyti savo dukrai plaukus?
Kiek žinau, kas antras žmogus bent kartą gyvenime yra keitęs plaukų spalvą. Tinkamai atliktas plaukų dažymas plaukams nekenkia, egzistuoja dažų, kurie gali plaukus net ir atgaivinti, nes jie lyg „apgaubia“ kiekvieno plauko paviršių ir taip užkerta kelią skilinėjimui.
Mama neleidžia dažyti plaukų? Patarčiau dukrai kartu su mama nueiti pas plaukų stilistą ir kartu ieškoti kompromiso, kad ir dukra liktų patenkinta, ir mama nesijaudintų. Juk galima plaukų atspalvį vos vos paryškinti augaliniais dažais ar dažančiu šampūnu, nudažyti keletą sruogelių, o ne visus plaukus.
Kokias priemones atėjus rudeniui būtinai turėtų įsigyti kiekviena savo plaukais besirūpinanti [-[2]-] ?
Būtinai įsigykite drėkinančią kaukę ir naudokite ją bent 2 kartus per savaitę. Laikykite kaukę kuo ilgiau, šiltai, apsukusios plaukus rankšluosčiu. Išplautus plaukus reikėtų palepinti aliejumi ir rinktis šampūną pagal savo plaukų tipą.
Kaip sumažinti plaukų riebalavimąsi?
Jeigu plaukai riebaluojasi dėl galvos odos riebalinių liaukų sutrikimo, jums padės tik gydytojas dermatologas paskirdamas tinkamiausią gydymą. Riebaluotis linkusiems plaukams patarčiau naudoti skaidrios konsistencijos šampūnus ir vengti kreminių priemonių. Plaukus reikėtų trinkti ryte, nes vakare riebalinių liaukų darbas suaktyvėja.
Kirpimas karštomis žirklėmis – ar tikrai naudingas?
Naudingas, nes toks kirpimas „užlydo“ plaukų galiukus ir neleidžia jiems šakotis. Jeigu nėra galimybės kirptis karštomis žirklėmis, tiesiog dažniau lankykitės pas savo plaukų stilistą pasikirpti galiukus.
Kokį patarimą duodi kiekvienai savo klientei?
Patariu joms mylėti savo plaukus ir rūpintis jais ne mažiau nei veido oda. Plaukai tuomet atsidėkos puikia išvaizda ir būkle. Ir dar – pasitempusios būkite visuomet, o ne tik išėjus iš grožio salono!