Sakoma, kad antakiai – veido „rėmeliai“. Todėl juos formuoti reikia labai atsakingai, nes vos keli be reikalo išpešti plaukeliai ir tavo veidas atrodys išbalansuotas.
Praėjusiame dešimtmetyje beveik visos merginos rinkosi itin plonus antakius, tačiau dabar, tokių garsenybių kaip Cara Delevingne dėka milijonai merginų seniai atsisveikino su pincetu, nes siekia atsiauginti kuo vešlesnius antakius. Tačiau ir juos reikia formuoti. O kokią formą išsirinkti? O gi tokią, kuri labiausiai tinka tavo veido formai!
Apžiūrėk apačioje esančias nuotraukas, išsirink tą, kurioje pavaizduoto veido forma yra panašiausia į tavojo, ir skaityk, kokią antakių formą rinktis.
Kvadrato formos veidui derėtų rinktis kuo platesnius ir tiesesnius antakius. Ryškesni antakiai nukreips dėmesį nuo kampuoto žandikaulio prie akių ir taip sušvelnins kvadratinę veido formą.
Širdelės arba deimanto formos veidui būdinga aukšta kakta ir smailokas smakras. Tokio veido savininkės turėtų leisti antakiams išlaikyti natūralią formą, tačiau reikėtų sureguliuoti jų plotį, nes itin masyvūs antakiai jums netiks. Tokie antakiai mažiau pabrėš aukštą kaktą ir suteiks proporcijos smulkesnei apatinei veido daliai.
Apvalios formos veidui tinka išraiškingų formų antakiai, kurie „įrėmintų“ skruostikaulius ir optiškai siaurintų veidą. Todėl tiks „briaunuoti“ griežti ir masyvūs antakiai, kurie suteiks veidui kampuotumo.
Stačiakampio formos veidui antakių forma turėtų suteikti lengvumo ir apvalumo, nes paprastai visi šio veido bruožai ryškūs: kampuotas žandikaulis, išsišovę skruostikauliai ir aukšta kakta. Todėl padėk pincetą į šalį ir atsiaugink kuo natūralesnius ir vešlesnius antakius, kurie būtų vos vos lenkti.
Ovalo formos veidas – pats proporcingiausias, todėl antakių formą tereikia retkarčiais patobulinti pašalinant kelis ne vietoje išdygusius plaukelius. Tokiam veidui tiks šiek tiek į viršų kylantys antakiai, kurių forma tobulai atkartoja po antakiu esantį akiduobės kaulą.