NET 53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Menstruacinė taurelė: komfortą suteikianti priemonė

Menstruacinė taurelė: komfortą suteikianti priemonė, apie kurią daugelis merginų dar nėra girdėjusios

Kai ateina “tos dienos” renkiesi tarp įvairių higieninių įklotų ir tamponų. O ar žinai, kas yra menstruacinė taurelė?“Menstruacinės taurelės Lietuvos vaistinėse atsirado maždaug prieš dvejus metus, – pasakoja Vilmantė Markevičienė, prekės ženklo “Gentle Day“bendraturtė, – bet ir šiandien daugelis jaunų merginų, paėmusiuos į rankas taurelę, nežino, nei kas tai yra, nei kaip naudotis“.

O kaip vasaros atostogos ir iškylos? Ar „neužknisa“ jas planuotis pagal menstruacijų „kalendoriuką“? O dar jei „prisijungia“ sesės ar mama? Kokybiškos atostogos gali tapti neįmanoma misija.O kad kas sukurtų tokią menstruacijų higienos priemonę, su kuria drąsiai galėčiau šokinėti per Baltijos bangas!… –svajoja ne viena.

Bet – tokia priemonė jau sukurta! Tai – menstruacine taurelė!

Menstruacinė taurelė yra bene vienintelė menstruacjų higienos priemonė, su kuria gali maudytis, drąsiai jaustis: degintis saulėje su bikiniu ar aktyviai sportuoti: žaisti paplūdimio tinklinį, važinėtis dviračiu ar netgi atlikti sudėtingus jogos ar gimnastikos pratimus.

Menstruacine taurelė
Menstruacine taurelė
Organizatorių archyvas

Pirmasis kartas su menstruacine taurele gali būti šiek tiek nedrąsus. Kaip ir visi pirmieji kartai.. Elastingą menstruacinę taurelę reikia švelniai – kaip drugelį – sulankstyti ir atsargiai įsikišti į makštį. Joje ji išsiskleidžia iršvelniai apgaubia gimdos kaklelio sieneles.

Menstruacinės taurelės būna įvairių dydžių: S,M, L.Vilmantė Markevičienė pataria pasirinkti pagal tai, kiek gausios yra tavo menstruacijos ir dar ar esi gimdžiusi ar ne. Gimdžiusioms moterims patariama rinkti M arba L taurelę, o negimdžiusioms -S arba M dydžius. Tiesa, jei dar nesi turėjusi lytinių santykių, be jau apsisprendei naudoti menstruacinę taurelę, rinktis S arba mažiausio dydžio, tam, kad pirmieji kartai su ja nebūtų tokie skausmingi. Turi suprasti, kad taurelė, kaip ir tamponas gali pažeisti mergystės plėvelę.

Menstruacine taurelė
Menstruacine taurelė
Organizatorių archyvas

Taisyklingai įdėta taurelė yra beveik nejaučiama ir visiškai nematoma. Ją reikia reguliariai švariomis rankomis išsiimti, išpilti kraują, išplauti (geriausia – tiesiog švariu vandeniu) ir įsidėti atgal. L dydžio taurelė gali būti nekeista iki 12 val. Mažesnės – trumpiau. Viskas priklauso nuo menstruacijų gausumo. Taigi, jei „tomis dienomis“ rengiesi į laukinę iškylą gamtoje,tau pakaks taurelės ir švaraus vandens buteliuko. Po kiekvieno menstruacijų ciklo taurelę patariama paprastai dezinfekuoti – išvirinti, tada tavo taurelė bus higieniška ir tarnaus ne vienerius metus.

Vilmantė Markevičienė sako, kad kasdien sulaukia merginų klausimų apie menstruacinę taurelę. Tai tik atspindi pasaulinę tendenciją – menstruacinę taurelė tampa vis madingesnė. To priežastis – taurelė yra ekologiškiausia menstruacijų higienos priemonė: naudojant ją, nelieka kalno – tamponų ar įklotų – šiukšlių; ta pati taurelė gali tarnauti net iki 10 metų, o po to gali būti perdirbama, jei pagaminta iš termoplastinioelastomero (TPE).

Pasidairyki po socialinius tinklus – jie tiesiog „lūžta“ nuo „pirmojo karto” su taurele įspūdžių. Nuo paprastų merginų iki daugelio dievinamų žvaigždžių. Gali rasti ir daug „YouTube“ filmukų.

Gal ir tau – jau laikas?

Mano išsaugoti straipsniai