Blakstienų priauginimo procedūrą Lietuvoje ir visame pasaulyje – ne naujovė. Vis dėlto ši grožio sritis su kiekvienais metais tobulėja ir gali pasiūlyti vis naujų technikų norinčioms pasigražinti moterims ir merginoms.
„Panelė“ nusprendė pakalbinti blakstienų priauginimo meistrę Tomą Šimkutę, jau vienuolika metų dirbančią šioje srityje ir pasiteirauti aktualių klausimų apie blakstienų priauginimą. Kokios naujovės, susijusios su blakstienų priauginimu, pamažu vis labiau populiarėja? Ar iš tiesų gana greitai moterys ir merginos, turinčios alergiją blakstienų priauginimo procedūrai, galės mėgautis išraiškingu žvilgsniu? O kaip reikia tinkamai prižiūrėti dirbtines blakstienas, jog jos nesukeltų diskomforto? Apie viską – interviu su T. Šimkute, grožio salono „Amanti“ Vilniuje blakstienų meistre.
Gal galėtum trumpai nupasakoti, kokie yra priauginamų blakstienų tipai, rūšys?
Per pastaruosius metus blakstienų priauginimo procedūra labai smarkiai pažengė į priekį ir šiuo metu moterys, planuojančios prisiauginti blakstienas, gali rinktis iš įvairių blakstienų priauginimo technikų. Viena iš pagrindinių – tai klasikinis blakstienų priauginimas. Šis blakstienų priauginimo būdas skirtas toms moterims, kurios nori natūralaus efekto, arba tarsi padažytu tušu blakstienų įspūdžio. Ši technika buvo pati pirmoji, atsiradusi Lietuvoje. Tai visų priauginimo technikų pagrindas.
Šiandien itin populiari Volume blakstienų priauginimo technika yra kilusi iš Rusijos. Ji atsirado po klasikos technikos, o svarbiausia priežastis, lėmusi jos atsiradimą – tai blakstienų apimties trūkumas. Specialių technikų pagalba meistras suformuoja pincetu kuokštelį nuo 2 iki 6 itin plonų blakstienų ir klijuoja jį ant vienos natūralios blakstienos. Ši technika taip pat dar vadinama 2D, 3D, 4D, 5D, 6D. Megavolume technika (7D-35D) – tai ypač tankus blakstienų priauginimas, norinčioms išskirtinio ryškumo, tačiau dėl per didelio svorio rekomenduojamas rečiau, tik turint ypač stiprias blakstienas, arba esant progai, šventėms.
Taip pat galima rinktis vadinamąjį „Kim Kardashian” stilių, tai amerikietiška blakstienų priauginimo technika, bene populiariausia visame pasaulyje. Tai hibridinis, klasikos ir volome technikų sujungimas į vieną, išgaunant dramatiško, išskirtinio žvilgsnio efektą. Klasikinės blakstienos yra naudojamos ilgesnės, tam, kad būtų išgautas netolygus ilgis, arba kitaip – spygliukai, o volume – trumpesnės blakstienos su atitinkama kuokštelių geometrija.
Dar yra vadinamasis vyriškas blakstienų priauginimas. Įvardinčiau tai, žinoma, ne kaip blakstienų priauginimą, atliekamą vyrams, o kaip akių ar žvilgsnio modeliavimą / korekciją, pavyzdžiui, gilios akys, nusvirę akių kampučiai, trumpos ir šviesios blakstienos, labiau viena nuo kitos nutolusios akys. Šis priauginimas atliekamas itin atsargiai, kad būtų sukurtas natūralus efektas. Dažnai naudojamos rudo atspalvio blakstienos, atsižvelgiant į plaukų, barzdos ir antakių spalvą.
Na, ir visiška naujiena Lietuvos padangėje – LED blakstienų priauginimo būdas. Šios technikos išskirtinumas: specialiems led klijams sukietėti reikalinga matoma tam tikro spektro šviesa. Tai pats saugiausias blakstienų priauginimo būdas, nes jis visiškai nesukelia alerginių reakcijų, o tai reiškia, kad alergiški klientai gali džiaugtis priaugintomis blakstienomis.
Kalbant apie medžiagas, reikalingas blakstienų priauginimui, jos yra labai skirtingos. Dažniausiai naudojamos ypač aukštos kokybės sintetinio mikropluošto arba šilkinės blakstienų medžiagos. Jos retai kada alergizuoja. Taip pat gali būti natūralaus pluošto audinės ar voverės kailis ar žmogaus, arklio plaukai. Blakstienos yra skirstomos pagal ilgį. Klasikinės – nuo 0.10 mm iki 0.25 mm, volume – nuo 0.05 iki 0.07 mm, megavolume – 00.03 mm. Taip pat pagal linkį, tai yra, nuo tiesių iki riesčiausių – J, C, CC, D, U. M – idealiai tinka norint atverti akį, L -populiarus katės akies efektui.
Kokios priauginamos blakstienos šiuo metu yra populiarios, kokias labiau renkasi klientės – natūralesnes, ar, priešingai, tankesnes?
Klientės yra be galo skirtingos, ir negalėčiau išskirti, kurios technikos populiaresnės. Kiekvienas darbas yra tarsi akies menas, leidžiantis kurti skirtingus įvaizdžius, tačiau svarbu atsižvelgti tiek į klientes norą, tiek į pačios, kaip specialistės, nuomonę tam, kad būtų rastas tinkamiausias variantas. Ypatingai džiugu girdėti, kuomet klientės įvertina mano darbą geriausiais atsiliepimais, rekomendacijomis. Džiaugiuosi, kad mano ilgametė darbo patirtis padeda lengvai ir greitai pritaikyti patį tinkamiausią blakstienų priauginimo būdą.
Galbūt labiau išskirčiau blakstienų priauginimo populiarumą pagal amžių, profesija, gyvenimo būdą. Ypatingai džiaugiuosi, kad šiais laikais vyresnės moterys vis dažniau ryžtasi šiai procedūrai. Dažnai girdėdavau nuomones, kad tai jaunų mergaičių grožio tendencija, o vyresnės moterys atrodys su blakstienomis kvailai ar per daug iššaukiančiai. Tačiau tai netiesa! Džiaugiuosi, kad blakstienų priauginimas tapo labiau populiarus ne dėl mados, o dėl patogumo ir laiko sutaupymo.
Ar šiandien madingos spalvotos priauginamos blakstienos?
.
Kaip ir minėjau, blakstienos gali būti įvairiausių spalvų, taip pat blizgančios, ombre technikos ir taip toliau. Man pačiai visų rūšių išbandyti neteko, tačiau savo darbinėje praktikoje esu turėjusi klienčių, kurios rinkosi mėlyną, rudą, žalią ar violetinę blakstienų spalvas. Na, o kas madinga ar ne, negaliu pasakyti, manau, jog tai labiau skonio klausimas.
Ar galima nuolat prisiauginti blakstienas, o gal būtina tarp procedūrų padaryti pertraukas?
Kaip šios srities specialistė galiu pasakyti, kad pertraukas daryti būtina. Kaip dažnai daryti pertraukas ir duoti akims poilsio, lemia blakstienų augimo ciklas, genetika, priežiūra namuose, organizmo būsena, vartojami vaistai bei vitaminai, ligos ir kiti veiksniai. Pati esu su priaugintomis blakstienomis jau daugelį metų, tačiau, prisipažinsiu, pertraukų turėjau nedaug. Vis dėlto yra svarbus faktorius, kodėl tai sau leidžiu. Genetika man padovanojo dovaną – stiprias, vešlias blakstienas, todėl kokybiškas meistrės darbas ir taisyklinga mano pačios blakstienų priežiūra leidžia man džiaugtis jų patogumu kiekvieną dieną.
Ar tiesa, kad kai kurios merginos dėl silpnų blakstienų negali prisiauginti blakstienų? Galbūt tuomet tenka rinktis blakstienų laminavimo procedūrą?
Jei blakstienos yra silpnos, tuomet joms netinka nei blakstienų priauginimas, nei laminavimas. Vis dėlto iš praktikos pusės, galiu pabrėžti, jog klientes dažniausiai nesiryžta blakstienų priauginimo procedūrai ne dėl silpnų blakstienų, o dėl alergijos. Esant silpnoms blakstienoms, galima išgauti labai natūralų blakstienų priauginimo efektą ir visai neapsunkinti blakstienų. Žinoma, tik blakstienų išnešiojimo trukmė nebus ilga. Vis, dėlto, kaip minėjau, į Lietuvą pamažu atkeliauja LED priauginimas ir galbūt greitu metu šis blakstienų priauginimo būdas taps puikia alternatyva ir akims, linkusioms į alergiją.
Kaip taisyklingai reikėtų prižiūrėti priaugintas blakstienas, jog neatsirastų erkučių, kokių nors uždegimų ir panašiai?
Iš tiesų, ant priaugintų blakstienų daug greičiau susikaupia aplinkos dulkės, negyvos odos ląstelės, makiažo likučiai ir riebalinis odos sekretas, todėl jas būtina tinkamai plauti. Neplaunant blakstienų, klijai gali prarasti savo fizikines savybes: elastingumą, kietumą, tvirtumą, todėl dirbtinės gali tiesiog atšokti nuo natūralios. Nuo prisikaupusių nešvarumų gali atsirasti įvairios ligos kaip blakstienų erkutė, akių uždegimas, kunjungtyvitas, blefaritas, gali jaustis nemalonūs pojūčiai kaip niežėjimas, voko ar akies skausmas, paraudimas. Nuo besikaupiančių riebalų ir nešvarumų blakstienos gali atrodyti sulipusios, netvarkingos ir neestetiškos. Susirgus kai kuriomis ligomis laukia ilgas ir nemalonus gydymas, kartais net antibiotikais.
Geriausias sprendimas – naudoti specialias priaugintoms blakstienoms skirtas putas, kurios neturi savo sudėtyje (arba turi labai mažą kiekį) aliejaus bei glicerino. Plovimui geriausia naudoti šepetėlį švelniais šereliais arba pagaliukus, kurių galiukas padengtas ne vata, o medžiaga, panašia į poroloną. Rekomenduojama blakstienas plauti tokiu dažnumu, kaip plaunate galvos plaukus, bet ne rečiau nei 2-3 kartus į savaitę su putomis. Moterims ir merginoms, turinčioms riebią odą – geriausia kiekvieną dieną. Priaugintas blakstienas reikėtų pasaugoti, nemiegoti veidu į pagalvę, netrinti rankomis, nepešioti. Priauginamos blakstienos nėra atsparios riebalams, tad reikėtų vengti bet kokių priemonių kurios savo sudėtyje turi aliejaus (pvz.: veido valymo pieneliai, akių makiažo valikliai turintys sudėtyje aliejų, natūralių blakstienų augimą skatinančių serumu su aliejais ir pan. )