JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
veido priežiūra
Kristina Kalėdien

Kosmetologė įspėja, koks ingredientas kosmetikoje yra pavojingas ir, kokių priemonių reikėtų turėti būtinai

Kosmetologė Kristina Kalėdienė, kalbėdama apie saugias ir efektyvias grožio procedūras, niekada nemini jokių konkrečių jų metu naudojamų produktų. Tai išsilavinimą savo srityje įgijusi bei į daugybę privačių mokymų įsigilinusi profesionalė daro sąmoningai, nes vieno recepto, tinkančio visiems, nėra, o tai, kas vienam gali padėti, kitam gali neatitaisomai pakenkti.

Stebuklingas receptas nieko nekainuoja

Oda neturi amžiaus. Tai gali skambėti keistai, bet tai yra tiesa. Tiesiog ji per dieną ar  mėnesį gali stipriai pasikeisti. Nemiga, nesubalansuota mityba, pasyvus gyvenimo būdas, stresas, užteršta aplinka ir daugybė kitų faktorių tam daro reikšmingą įtaką, todėl kokią pagalbą suteikti, procedūrą atlikti, dažnai spendžiame konkrečioje situacijoje“, – sako K. Kalėdienė.

Pašnekovė sako žinanti, jog dažniausiai ji kalba nepopuliariai, visai ne taip, kokia yra formuojama vieša nuomonė. Tarkim, kosmetologei, besigilinančiai į mokslo patvirtintą literatūrą, pavyko išsiaiškinti, jog bene vienintelė tyrėjų neginčytinai pripažinta odos senėjimo proceso stabdymo priemonė yra masažai.

„Burnos gleivinės, kobido bei kiti veido masažai yra tikrai efektyvūs. Darydama daugumą jų pradedu nuo pėdų tam, kad suaktyvinčiau limfos tekėjimą bei išjudinčiau fascijas, kurios prasideda pėdose ir baigiasi galvoje“, – pasakoja K. Kalėdienė.

Anot kosmetologės, žmogaus dalyvavimas prevencijos procese taip pat yra labai svarbus, todėl kiekvieną rytą ji rekomenduoja pradėti nuo nemokamo stebuklingo recepto – veido odos ir dekoltė pažnaibymo. Tokios paprastos, keletos minučių trukmės veiklos rezultatas, pašnekovės teigimu, yra neįtikėtinas – natūraliai suaktyvėja elastino ir kolageno gamyba, kraujotaka, limfotaka, kiti senėjimo prevencijai svarbūs procesai. Tam, kad putlumo įgautų lūpos, K. Kalėdienė taip pat rekomenduoja jas pamasažuoti.

„Mūsų oda gali labai daug, tik reikia ją paraginti veikti“, – įsitikinusi pašnekovė.

Vos kelios priemonės

Tą padaryti ji siūlo ir pasitelkus kosmetikos priemones, kurių iš tiesų kasdienei rutinai užtenka vos kelių. Pačiu svarbiausiu produktu K. Kalėdienė įvardina toniką, kurį verta naudoti rytais ir vakarais ar po odos kontakto su vandeniu. Jis atstato odos Ph balansą bei užkerta kelią drėgmės praradimui, kas, rūpinantis jos būkle, yra bene vienas aktualiausių momentų.

Kiekvienos moters kosmetinėje turėtų būti prausiklis, tonikas, kremas bei serumas vakarui. Pastarasis, pasak kosmetologės, nėra privalomas, nes yra tonikų, atliekančių serumo funkciją.

 „Kodėl niekada nerekomenduoju konkrečių produktų? Nepasakysiu nieko naujo – universalių tiesiog nebūna. Patariu prieš bet ką perkant visada pasitarti su kosmetologu. Būna, kad moterys negali lankytis procedūrose, bet užsisako konsultaciją dėl kasdieninės veido odos priežiūros – taip jos gali grožiu pasirūpinti savarankiškai“, – sako pašnekovė.

Ideali odos priežiūra

Idealiu variantu pas profesionalą ji siūlo užsukti kas mėnesį. Rugsėjį K. Kalėdienė rekomenduoja pasirūpinti odos valymu po vasaros. Iki pavasario, anot jos, yra puikus laikas stipresnėms jauninančioms, pigmentą sprendžiančioms, rūgštinėms procedūroms, o pavasarį būtina odos regeneracija. Vasarą veidą patariama lepinti masažais, drėkinančiais ir puoselėjančiais ritualais.

 „Kasdien naudoti skirtos priemonės yra silpnesnės nei pasitelkiamos specialistų. Tai logiška, nes odai kaskart nereikia stipraus poveikio, per daug aktyvios stimuliacijos. Be to, su agresyvesne kosmetika reikia mokėti elgtis. Pavyzdžiui, rūgšties procedūrų šiltuoju laiku nedarau, nes mūsų klimatui tai labai netinka – per retai galime mėgautis saule“, – pastebi K. Kalėdienė.

Iš patirties ji rekomenduoja lakštines kaukes naudoti tik siekiant greito efekto. Taip pat atkreipti dėmesį į produktus, kuriuose yra dimetikono – jis irgi yra akimirkos įspūdžio ingredientas, galintis daryti itin neigiamą poveikį odai.

„Tam tikruose deriniuose šio silikono naudojimas yra pagrįstas. Kaskart pastebėjusi jį produktuose, bandau išsiaiškinti gamintojo poziciją šiuo klausimu. Suprantu, kad  tam reikia nemažai žinių, bet todėl iki šiol tebesimokau visko, ko gali prireikti darbe. Ši sritis tikrai yra gana tamsus miškas“, – pastebi pašnekovė.

Dar vienas jos patarimas yra keliaujantiems lėktuvais – tam, kad oda kuo mažiau būtų paveikta, neprarastų drėgmės, sumanu yra kas valandą veidą apipurkšti toniku, o ne terminiu vandeniu ar kokiu kitu skysčiu.

„Kosmetologijoje yra ritualų prieš ir po skrydžių. Gali padėti ir kaukės, kiti produktai“, – sako K. Kalėdienė.

Tinkamai, kartu su profesionalu suplanavus odos priežiūros rutiną, jos teigimu, efektas tampa akivaizdus per pusmetį.

Daugėja susirgimų

Kosmetologė pastebi, kad po pandemijos labai padaugėjo gydymo procedūrų – ypač dermatito, aknės ir rožinės atvejų.

Taip pat, anot jos, svarbu paminėti, kad dažnai odos problemas turintys žmonės kreipiasi tikėdamiesi greito efekto.

„Po antibiotikų kurso odos ligos neretai sugrįžta, todėl ieškoma kitų išeičių. Esant aktyviai rožinės, aknės ar kitai būklei svarbu pasitikėti specialistu ir nusiteikti darbui. Tai kompleksinė veikla, kuris gali trukti ir metus. Ji apima priežiūrą namuose, mitybos, miego laiko koregavimą, stresinės būklės eliminavimą bei procedūras“, – pasakoja K. Kalėdienė.

Paprastai pagerėjimas, jos teigimu, pradeda matytis tik po 3-5 procedūrų.

„Po ženklaus teigiamo pokyčio, gali būti „duobė“ – atrodytų, kad vėl viskas grįžo atgal. Tuomet ieškome, kas tai išprovokavo – įvykiai ar priemonės. Tačiau gijimas, nepaisant visko, vyksta“, – sako K. Kalėdienė.

Anot jos, klaida yra kas kelias procedūras keisti meistrą, nes sunkiausias darbas yra „pasigauti odą“, o tai užtrunka laiko. Jeigu norisi kitų rankų prisilietimo, kosmetologės nuomone, rekomenduojama vis dėlto išlaukti, kol ūmus procesas pasieks viršūnę ir atslūgs.

„Nepamirškite – kosmetologija nepakeis jūsų bruožų. Tai neįmanoma. Bet odos būkle pasirūpins“, – pastebi K. Kalėdienė.

Mano išsaugoti straipsniai