Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
Pirmakursės patirtis: įkritusi į alkoholio liūną neprisimena

Pirmakursės patirtis: įkritusi į alkoholio liūną neprisimena, su kiek vyrų permiegojo

Istorijos apie iš tėvų priežiūros ištrūkusius vakarėliuose girtaujančius pirmakursius – tikrai ne naujiena. Jauni žmonės, vos pajutę laisvę ir pradėję priiminėti savarankiškus sprendimus, dažnai suaugusiųjų pasaulį supranta kaip neribotų malonumų šalį. Juk šalia nebėra tėvų, kurie kasdien ragintų eiti į mokyklą, gerai mokytis, nešvaistyti laiko veltui ir nesusidėti su bloga kompanija.

Ar jau turi panele.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųsk ją ir gauk visas naujienas pirmoji!
„iOS“ versija
„Android“ versija

O štai britė Bethany Cleasby (26 m.) tikriausiai visą gyvenimą prisimins savo pirmuosius mokslo metus universitete. Būtent palikusi tėvų namus ir pajutusi savarankiško gyvenimo skonį, mergina įniko į alkoholio liūną ir vos nesusigriovė sau gyvenimo. „Man bloga prisipažinti, kad patyriau bent 50 vienos nakties nuotykių ir tai tik tie, kuriuos prisimenu, nes paprastai būdavau per girta ką nors atsiminti“, – dailymail.co.uk pasakojo mergina.

Viskas prasidėjo tuomet, kai Bethany 2008-aisiais įstojo į universitetą ir paliko tėvų namus. Nedrąsi mergina bandė susirasti draugų dalyvaudama vakarėliuose ir gerdama alkoholį tam, kad įgautų drąsos ir nebijotų užkalbinti nepažįstamų bendraamžių. Daugelis jaunų žmonių jaučia spaudimą paragauti alkoholio, ypač jei visi jų draugai reguliariai išgeria.

Mergina lankydavosi studentų klubuose, kuriuose pinta alaus kainavo vos pusę svaro (apie 2 Lt), taip pat taupydama pinigus Bethany su draugais prieš eidama linksmintis namuose išgerdavo litrą degtinės. „Neprisimindavau, kaip atvykau, o tuo labiau – grįžau iš klubo“, – atviravo rimtų problemų su alkoholiu turėjusi studentė.

Po dviejų mėnesių universitete Bethany verkdama paskambino namo pasiguosti, kad nebeturi pinigų: jos 1600 svarų (apie 6400 Lt) paskola pragyvenimui buvo iššvaistyta, dar 1000 svarų (apie 4000 Lt) mergina buvo įsiskolinusi bankui. Kaip vėliau paaiškėjo, beveik visi pinigai buvo iššvaistyti linksmybėms bei alkoholiui.

Per savaitę mergina išgerdavo apie 2,5 litro alkoholio, 15 kartų viršydama rekomenduojamas ribas. Kai mergina grįžo žiemos atostogas praleisti namuose, išsigandę tėvai ėmėsi iniciatyvos sutvarkyti dukters gyvenimą. Jie nusprendė per savaitę dukrai duoti apie 120 Lt maistui ir taip reguliuoti jos išlaidas. Tačiau tai nesustabdė Bethany nuo potraukio alkoholiui: mergina rasdavo būdų svaigintis kitų sąskaita arba rinkdavosi itin pigų alkoholį.

„Kartą, pamenu, apgirtusi apsilankiau kebabų užeigoje ir klausiau ten buvusių vyrų, kuris jų norėtų eiti namo kartu su manimi. Laimei, atsirado gero linkintis nepažįstamasis, kuris palydėjo mane į nakvynės namus“, – apie savo elgesį padauginus alkoholio pasakojo Bethany.

Galiausiai tėvai įtikino merginą lankytis anoniminių alkoholikų susitikimuose ir kovoti su savo problema. Tačiau susitikimuose Bethany nesijautė gerai, nes didžiausia dalis lankytojų buvo pagyvenę vyrai, o ne jaunos priklausomybę nuo alkoholio turinčios merginos. Būtent tai ir lėmė, kad Bethany su mamos pagalba įkūrė organizaciją „Wash My Pink Jumper“, padedančią alkoholio problemų turinčioms merginoms. Frazė „Išskalbk mano rožinį megztinį“ buvo slaptas Bethany ir jos mamos kodas: kai mergina pasijusdavo nesaugiai draugų kompanijoje, ji apie tai neišsiduodama galėjo telefonu pranešti mamai, nes vartojo būtent šią kasdieniškai skambančią frazę.

Nors Bethany taip ir nebaigė universiteto, tačiau kovą su alkoholiu ji laimėjo: jau nuo 2011 metų mergina visiškai negeria. Bethany mama Kym-Marie tiki, kad pagrindinė studentų alkoholizmo priežastis – savarankiškai tvarkomas biudžetas bei pigūs gėrimai, kuriems negailima pinigų.

[-[4]-]

Mano išsaugoti straipsniai