Viename iš Slovėnijos miestų tarp 11 tūkstančių gyventojų „trinasi“ ir viena pasiklydusi siela, devyniolikos metų – Patricija Stepanovic. Ji – daugumos miesto vakarėlių šeimininkė, arši mados gerbėja ir paukštis, ketinantis kelti sparnus į Londoną.
DELFI gatvė ir toliau keliauja po pasaulį, kišdama nosį į užsienio jaunimo šventes ir kasdienybę. Šįkart jūsų teismui – Slovėnijos gatvių išsišokėliai.
Pradžių pradžia
Logatecas – Patricijos gimtasis miestas, kuriame, pasak jos, beveik nėra ką veikti, bent jau tokiam veidui kaip ji. Jau pabaigusi pradinę mokyklą (jei kam įdomu, mokymosi sistema ten beveik tokia pat kaip ir Lietuvoje: darželis – iki šešerių metų, vėliau – pagrindinė mokykla iki 14, tada – gimnazija arba kolegija (profesinė mokykla), dabar mergina paskutinius metus „trina“ gimnazijos suolą.
Per pertraukas su draugais ji bėga į vietinį bariuką išgerti kavos. Iškart pabaigusi gimnaziją, mergina galvoja stoti studijuoti kultūros mokslų savo mieste arba socialinių/kriminalinių mokslų Kembridže. (Gan didelis kontrastas…)
Kontrastas gyvenime atsiranda gan dažnai, tikina Patricija. Ji nėra tikra, ką veiks ateityje. Ją traukia bohemiškas gyvenimas ir vakarėliai, mokslas, teatras, kuriame sukasi nuo septynerių…
Mada – daugiau nei gyvenimas
Nuo dvylikos metų Patricija taupo pinigus, kad galėtų įsigyti visokių „šmutkių“. Žinoma, „šmutkės“ ją tenkino, kai ji buvo 14 – 15 metų.
Vėliau ji gavo padavėjos darbą vien tam, kad su mama kas savaitę galėtų nulėkti į Liublianą (kuri yra pusė valandos kelio nuo Logetaco) ir nusipirktų dar vieną drabužėlį. Bent vieną – į savaitę. (Pabandykite įsivaizduoti jos spintą!)
Mergina taupo ir „rimties” kėslams. Sukaupyti pinigai skirti ne tik vakarėliams, bet ir pirkiniams iš „Vogue“ ar „Elle“ žurnalų. Taupymas vyksta neįsivaizduojamu tempu: tris, keturis kartus „mados auka“ gali nulėkti į Londoną ir ten nusiaubti visas, geros kokybės drabužių parduotuves.
(Jei jums atrodo, kad padavėjos atlyginimo neužtektų tokiems apsipirkinėjimams, paklauskite Patricijos. Ji teigia, kad jos darbas gerai apmokamas, nors ir ji jo nemėgsta).
Vėliau supratusi, kad visų pasaulio drabužių neįpirks, Patricija pradėjo mokytis siuvimo meno ir jau ne vieną drabužėlį yra sau pasisiuvusi.
Gyvendama tokį įtemptą „mados aukos“ gyvenimą, žiūrėdama senoviškus filmus ir nepasiduodama vyraujančioms tendencijoms mieste, mergina sulaukia ne tik kritiškų žvilgsnių, bet ir pastabų.
Ne kartą savo mieste ji buvo pavadinta ragana, kadangi labai pamėgo juodos spalvos apdarėlius. Taip pat dažnai prilimpa „močiutės“ pravardė, nes vintage stilius – vienas jos mėgiamiausių.
Mergina jau priprato prie freak’ės vaidmens: kaskart eidama gatve, apsirėdžiusi kažką unikalesnio, ji sulaukia penkių šimtų galvų pasisukimų, šnabždesių ir spjūvių po kojomis.
Vis tik Patricijai tai kur kas labiau patinka, nei būti nuobodžia, paprasta miestelio gyventoja.
„Living is easy with eyes closed?” NOT! („Gyvenimas lengvas, tik užsimerkus? Ne!“)
Savo šelmišką gyvenimą, kuris kiekvieną nemielą dieną prasideda gimnazijoje 7.30, Patricija tęsia mieste. Du kartus per metus prisiruošia nueiti į kiną, kuriame rodomi tik pop filmai ir nieko „gilesnio”.
Trumpi prisėdimai prie knygų – irgi dalis madistės laisvalaikio (mėgiamiausia knyga – Stephenie Mayer „Twilight”, Patricija laukia nesulaukia filmo premjeros lapkričio mėnesį), bet ne tiek knygas, kiek mados žurnalus ji dažniau varto.
Grįžusi iš gimnazijos namo, ji „kedena“ internetą: apkalbų puslapiai, mados blogai, „Vogue“, fotografijų puslapiai.
Tik tada gimnazistė gali ramiai pavalgyti, padaryti namų darbelius, o po to jau lėkti į barus, klubus ir šėlti iki ryto.
Vakarėlius mergina mėgsta, tik Logatece jie vyksta visada ten pat, su tais pačiais žmonėmis ir su tomis pačiomis dramomis. Vis dėlto pašėlti atsiranda kur.
Ketvirtadieniais vyksta studentų vakarėliai, kuriuose parketą drebina 80 – ųjų muzika. Visi kiti klubai pripildyti hiphopo, rap’o, slovėniškos pop muzikos.
Liaudis? Yra blondinių su pripūstomis krūtimis, plevėsuojančių aplink sceną, ir tonas želė ant galvos užsitepusių raumeningų „berniukų”.
Tik deja, idealaus klubo, kokį įsivaizduoja Patricija – kur groja „Babyshambles“, „Joy Division“ ar kokios kitos pogrindžio grupės – nėra. Taigi, belieka Patricijai šokti pagal tai, ką groja, ir svajoti, kaip ji „atsitaškys” Londono grand pub’uose.