JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
PANELĖ rekomenduoja: ką jaunimui verta pamatyti „Kino pavasaryje“

PANELĖ rekomenduoja: ką jaunimui verta pamatyti „Kino pavasaryje“

„Naujus vėjus“ žadantis didžiausias šalies kino festivalis „Kino pavasaris“ visus kviečia sugrįžtančią šilumą pasitikti kino salėse. Vakar prasidėjęs festivalis iki balandžio 6 d. parodys virš šimto filmų iš 70 šalių. Neįmanoma, jog nerasi sau patinkančio, verčiančio susimąstyti, o gal net pakeičiančio gyvenimą.

Kadangi iš tokios galybės išsirinkti nėra lengva, PANELĖ Tau sudarė rekomendacijų sąrašą, kuriame filmai apie drąsius, užsispyrusius ir unikalius paauglius iš viso pasaulio. Ar esi pasiruošusi su jais susipažinti? Apsilankyk PANELĖS „Facebook“ paskyroje ir laimėk du bilietus į pasirinktą festivalio filmą. Laikas švęsti pavasarį!

O štai ir septyni filmai, kurie verti Tavo dėmesio:

Filmas „Amerikos mylimoji“ pasakoja istoriją apie pavargusią nuo rūpesčių namuose paauglę Star, kuri kartu su grupele jaunuolių leidžiasi į nuotykių kupiną kelionę po vidurio Vakarų Ameriką. Nors kelionės tikslas – užsidirbti pinigų pardavinėjant žurnalų prenumeratas, grupelė neatsispiria audringiems vakarėliams ir naktiniam šėlsmui. „Amerikos mylimoji“ – tai jaunatviškas kelio filmas, patiksiantis kiekvienai, kuri trokšta nevaržomos laisvės, spalvingiausių nuotykių ir aistringiausios meilės istorijos.

Vilniuje: kovo 25 d., 20:45. Forum Cinemas Vingis

Kupinas gražiausių gamtos vaizdų filmas „Didelis didelis pasaulis“ savo istorija primena klasikinę pasaką, kurios herojai – našlaičiai Ali ir Zuhal, pabėgę gyventi į mišką. Sulaukęs pilnametystės Ali turi pradėti savarankišką gyvenimą, kai tuo tarpu Zuhal atiduodama globoti abejotinai šeimai. Stengdamasis išgelbėti Zuhal nuo ankstyvų vedybų, Ali padaro baisų nusikaltimą, po kurio abu jaunuoliai pabėga nuo civilizacijos ir randa prieglobstį gamtoje. Šį užburiančio grožio filmą apie paslaptingą ir magišką dviejų žmonių sukurtą pasaulį privalo pamatyti kiekviena gamtos ir jaudinančių dramų mylėtoja.

Vilniuje: kovo 26 d., 18:00. Forum Cinemas Vingis
Kovo 28 d. 17:00. Forum Cinemas Vingis


Filmas „Namai“ kvies susipažinti su ką tik iš kalėjimo paleistu šešiolikmečiu Kevinu. Dėl problematiškų santykių su tėvu, vaikinas negali grįžti gyventi į tėvų namus, tad paauglys apsigyvena pas tetą. Kevinas greitai pritampa prie naujųjų namų ir suartėja su pusbroliu Samiu bei jo draugais. Bet ar naujoji Kevino šeima pajėgs jį išgelbėti nuo nusikalstamumo? Įtempta drama „Namai“ patiks kiekvienai, kuri valandų valandas gali nagrinėti konfliktines situacijas, o filmuose prioritetą teikia ne ilgiems dialogams, bet vaizdo tikroviškumui.

Vilniuje: balandžio 1 d., 21:30. Forum Cinemas Vingis


Turkų drama „Tarp mūsų“ nukels į gyvybingąjį Tel Avivo centrą, kur trys draugės palestinietės nuomojasi butą. Jame sutiksite naktinių klubų mylėtoją advokatę Leilą, meną dievinančią didžėją Selmą ir jauniausią bei religingiausią studentę Nur. Nors iš pažiūros trijulė neturi nieko bendro, visgi jas sieja tas pats laisvės troškimas. Drąsus ir užburiantis filmas sužavės visas komiškų dramų mylėtojas.

Vilniuje: kovo 24 d., 19:30. Pasaka

Tikrais faktais paremtas filmas „Paprasta šeima“ vaizduoja dramatišką jaunos poros portretą. Šešiolikmetė Džein ir jos vaikinas Aries gyvena Maniloje, triukšmingame Filipinų didmiestyje. Čia pora vagia iš turistų, kad galėtų patenkinti savo priklausomybes ir išmaitintų neseniai gimusį kūdikį. Kai atrodo, kad blogiau būti nebegali, jaunuoliai praranda vienintelį turtą – net mėnesio neturintį mažylį. Kad ir kaip bebūtų, Džein ir Aries nenuleidžia rankų – jie pasiruošę padaryti viską, kad susigrąžintų savo kūdikį. „Paprasta šeima“ prikaustys prie ekrano kiekvieną, kuri nori plačiau susipažinti su chaotiškomis Manilos gatvėmis ir jų gyventojais.

Kovo 26 d., 17:45. Forum Cinemas Vingis


Tokiuose filmuose kaip „Traukinių žymėjimas“ ar „Mulen Ružas“ pagrindinius vaidmenis atlikęs aktorius Ewan McGregoras pradėjo režisūrinę karjerą. Jo pirmasis filmas „Amerikietiška pastoralė“ pasakoja istoriją apie tobulą amerikietišką šeimą susidūrusią su mažiau tobula realybe – mylimos dukros tapimu kairiąja radikale ir teroriste. Tai kino juosta apie netikrą „amerikietišką svajonę“ ir santykius tarp šeimos narių. Ewan McGregoras ne tik režisavo šią kino juostą, bet joje ir vaidino, tad filmas bus aktualus toms, kurias pakerėjo aktoriaus vaidyba „Traukinių žymėjime“ ir „Mulen Ruže“.

Kovo 24 d., 18:00. Forum Cinemas Akropolis


Filmą apie garsųjį dizainerį Yves Saint Laurent sukūręs režisierius Bertrand Bonello pristato dar vieną savo režisūrinį darbą – „Nocturama“. Niekas net neįtaria, jog ankstyvą rytą Paryžiaus gatvėmis vaikštantys jaunuoliai turi aiškų planą – tuo pačiu metu susprogdinti kelis svarbius objektus. Po įvykdytų išpuolių jie susirenka didžiuliame tuščiame prekybos centre ir kažko laukia. Tačiau tolesnių nurodymų vis nėra. Filmas patiks visoms išsiilgusioms įtemptų trilerių.

Kovo 24 d., 21:00. Forum Cinemas Vingis

Mano išsaugoti straipsniai