JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Tinklaraščio „La Mode Frais“ autorė Gabrielė: „Manau

Tinklaraščio „La Mode Frais“ autorė Gabrielė: „Manau, kad lietuvės puikiai išmano „bloginimo“ meną“

Šiandien Gabrielei 18 metų. Oficialus Gabrielės, kaip tinklaraštininkės, statusas – vos 2 metai, tačiau aktyvi mergina per šį laiką spėjo visiems parodyti ne tik savo stilingąją asmenybės pusę, tačiau ir tai, jog mados tinklaraštis yra ne tik ta vieta, kur galima rasti daugiausiai kainuojančius drabužių derinius ir prabanga tviskančias tobulas nuotraukas.

O pati mergina yra tikra aktyvistė: 10 metų šoko sportinius šokius, išbandė gatvės ir waacking šokių stilius, 3 metus dainavo ir net vaidino muzikiniame teatre!

Dabar Gabrielė yra abiturientė gimnazijoje, todėl mintys sukasi apie artėjančius egzaminus ir ateities perspektyvas: jau antrus metus lanko prancūzų kursus ir ruošiuosi studijoms savo išsvajotame Paryžiuje. Tačiau kasdienės rutinos apsuptyje mergina visada stengiasi rasti laiko, kuo pradžiuginti „La Mode Frais“ skaitytojus!

Gabriele, ar tai yra Tavo pirmasis tinklaraštis?

Tai yra mano trečiasis tinklaraštis. Tačiau toks viešas ir atviras visiems – pirmasis.

„La Mode Frais“ dizainas yra išties įdomus ir traukiantis akį. Ar pati ir sukūrei tinklaraščio dizainą, kur sėmeisi idėjų, galbūt kažkas padėjo?

Tinklaraščio dizainą sugalvojau pati, o išpildyti mano vizijas padėjo viena mergina, kuri būtent ir užsiima svetainių kūrimu ir dizainu. Tiesa, dabar tinklaraštis atrodo kiek kitaip nei pradinis variantas, nes visada ieškau naujovių ir kas patrauktų skaitytojo akį.

Savo tinklaraštį pradėjai rašyti būdama tik 16 metų. Per keletą metų „užaugo“ ne tik tinklaraštis, bet ir Tu pati. Kaip keitėsi Tavo požiūris į rašymą, tinklaraščio kūrimą?

Pradėdama rašyti, tikrai netryškau pasitikėjimu savimi. Su tinklaraščiu vis dar augu, bet pradėti rašyti tinklaraštį tikrai buvo vienas geriausių sprendimų mano gyvenime. Užsiimti šia veikla reiškė išlipti iš savo komforto zonos ir išmokti reaguoti į kitų nuomones, rašymas anglų kalba privertė geriau ją išmokti ir jaustis dar laisviau ją naudojant. Anksčiau nemėgau pozuoti, dabar man tai tapo visiškai natūralu. Išmokau pasitikėti savimi ir atradau savo svajonę, todėl dabar noriu tik vieno – nepritrūkti motyvacijos ir užsispyrimo toliau einant šiuo keliu.

Tinklaraštininkė Gabrielė
Tinklaraštininkė Gabrielė
Asmeninio albumo nuotr.

Ką Tau pačiai reiškia „La Mode Frais“?

„La Mode Frais“ man reiškia nebijoti būti savimi, visada turėti tvirtą nuomonę, išsiskirti iš kitų ir niekados neišsižadėti savo svajonių.

Kokią vietą gyvenime Tau užima mada? Ar Tau tai tik įvaizdžio kūrimo, savęs reprezentavimo dalis, o galbūt šis tas daugiau?

Mada man yra labai svarbi jau nuo pat mažens, ir už tai turėčiau dėkoti mamai, kuri ne tik man yra stiliaus ikona, bet visada stengėsi ir mane madingai rengti. Būtent tai, tikiu, ir išugdė mano meilę madai, o pradėjus rašyti blogą tik dar kartą įsitikinau, kad mada yra ta sritis, su kuria noriu sieti ir savo gyvenimą.

Gabriele, žiūrint į Tavo nuotraukas tikrai atrodo, jog Tavo drabužinė yra tikrai didžiulė! Ar daug išleidi savo įvaizdžio kūrimui?

Turbūt ne paslaptis, kad bloger‘ės yra lepinamos įvairių drabužių firmų, tad kuo toliau, tuo rečiau lankausi parduotuvėse. Apskritai, labai nemėgstu apsikrauti daiktais ir drabužiai man greitai atsibosta, tad juos parduodu internete ir taip neapkraunu savo spintos. Nepasakyčiau, kad išleidžiu daug drabužiams, nes mieliau pinigus leidžiu kelionėms ir laisvalaikiui su draugais.

Tinklaraštininkė Gabrielė
Tinklaraštininkė Gabrielė
Asmeninio albumo nuotr.

Šiandien jaunimo tarpe yra itin svarbus išskirtinumas ir originalumas. Dauguma merginų siekia atrodyti taip, jog gatvėje nesutiktų merginos su ta pačia suknele ar rankine. Kur Tu ieškai savo drabužinės perlų?

Labai mėgstu dėvėtų drabužių parduotuves, nes vertinu išskirtinumą, o ten randu tokių perlų, kurių savo garderobe neturės kita mergina. Žinoma, pasivaikščiojimas po tokias parduotuves atima labai daug laiko, bet aš mėgstu bent kartą per mėnesį ten apsilankyti.

Ar pirkdama naujus daiktus atsižvelgi iš kur jis yra, o gal kaip tik Tau nėra svarbu „kas parašyta ant etiketės“?

Žaviuosi mados namų kūriniais, tačiau ,manau, kad kol pati neuždirbu, esu per jauna dėvėti tokius drabužius, batus ir aksesuarus. Nors tinklaraščio įrašams neretai pozuoju su brand‘iniais daiktais, tiesa, jie būna nugvelbti iš mamos spintos.

Kokie drabužių ir aksesuarų prekiniai ženklai yra Tavo mėgstamiausi?

Žinoma, visų mėgiama „Zara“, „Mango“, „Public Desire“, „Cheap Monday“, „Urban Outfitters“, „Topshop“.

Ar dažnai lankaisi mados renginiuose? Kokiuose?

Nepasakyčiau kad dažnai, bet tenka. Dažniausiai tai – tinklaraštininkių vakarėliai ar kolekcijų pristatymai.

Tinklaraštininkė Gabrielė
Tinklaraštininkė Gabrielė
Asmeninio albumo nuotr.

Kokie grožio produktai, kokios priemonės yra Tavo mėgstamiausios? Kurias perki jau ne vieną kartą ir nekeistum į nieką kitą? Įvardink 5

1. Maybelline „Lash Sensational“ tušas – kol kas geriausias, ką esu atradusi.

2. Kiko „Smart“ lūpų pieštukas – Kiko apskritai turbūt yra mano mėgstamiausias kosmetikos brandas, nes kainos palyginus nedidelės, o visi produktai kuriuos teko išbandyti yra nuostabūs.

3. Nyx „Strobe of genius“ highlighterių paletė, kurioje telpa atspalviai ir tonai, tiksiantys bet kuriai merginai. Esu kiek išprotėjusi dėl strobingo mados, tad ši paletė yra geriausias metų atradimas.

4. „Douglas“ arganų aliejus su vitaminu E – turiu labai sausą odą, tad šis aliejus šią žiemą ją ne tik išgelbėjo, bet ir pagražino, o ypač buvau nustebinta, kaip po jo naudojimo užaugo ir sustiprėjo mano blakstienos.

5. Elizabeth Arden „Eight hour“ vazelinas – mano ir mamos mėgstamiausias. Mano lūpos jau net nepripažįsta kito, o pats vazelinas per naktį gali užgydyti net ir žaizdeles.

Kas Tau yra sunkiausia rašant tinklaraštį?

Laiko trūkumas. Ypač tada, kai firmos spaudžia dėl įrašo laiko paskelbimo, ir niekam nesvarbu, kad turi dar begales kitų darbų. Labai dažnai susiduriu ir su motyvacijos trūkumu, atrodo, nebėra apie ką rašyti, trūksta minčių, dar labai dažnai koją kiša blogas oras, todėl žiemą mano tinklaraštyje būna itin nyku. Na, o visas kitas problemas, turbūt net ir neegzituojančias, dažniausiai bloger‘ės susikuria pačios.

Tinklaraštininkė Gabrielė
Tinklaraštininkė Gabrielė
Asmeninio albumo nuotr.

Kokių pasiūlymų, susijusių su „La Mode Frais“ esi sulaukusi? Kurie iš jų Tau yra patys svarbiausi ir įsimintiniausi? Galbūt esi sulaukus net darbo pasiūlymų?

Visada imu strikinėti iš laimės, kai gaunu kokį pasiūlymą susijusį su tinklaraščiu. Turbūt niekada neįprasiu, kad juo kažkas domisi. Vienos iš įsimintiniausių akimirkų, kai teko pabuvoti lietuviško ženklo „Zefyras“ kolekcijos veidu, o fotografavo Miglė Golubickaitė, kurios darbus dievinu. Tada pirmą kartą sužinojau, kas yra modelio darbas ir ką reiškia visą dieną praleisti studijoje tarp vizaziščių, stilisčių ir padėjėjų komandos. Kelionė į Rygą, kurią dovanojo „Nyx“, kur susitikome su garsia vizažiste Karen – tik geriausi prisiminimai! O neseniai teko sudalyvauti ir fotosesijoje su Gediminu Žilinsku, tad jaučiuosi bent trečdalį savo svajonių Lietuvoje, susijusių su bloginimu, išpildžiusi.

Savo asmeninėje Instagram paskyroje turi 21 tūkstantį sekėjų. Ar tokio būrio sekėjų sulaukei pradėjusi rašyti tinkalaraštį, ar jau prieš buvai sulaukusi žmonių susidomėjimo?

Prieš pradedant rašyti turėjau kelis tūkstančius sekėjų, nes tuo metu daug keliavau, o įamžinti ir dalintis socialinėse platformose nuotraukomis man visada patiko. Tačiau daugiausia sekėjų atsirado, kai pradėjau rašyti blog‘ą ir publikuoti drabužių derinius.

Ar sutinki, kad šiandieniniame, interneto valdomame pasaulyje, socialiniai tinklai yra geriausios platformos, norint parodyti save?

Tikrai su tuo sutinku, tačiau iš dalies ir nesuprantu visų tų interneto įžymybių. Galbūt pati paneigsiu savo veiklą, tačiau savo atvaizdo publikavimas man panašėja į kažkokį savivertės neturėjimą ar pasitikėjimo savimi trūkumą. Pati savęs tikrai nelaikau jokia Instagram žvaigždute, sekėjų skaičiaus nesureikšminu, nes mano tikslas yra dalintis su žmonėmis savo mados pojūčiu, o ne tiesiog be saiko publikuoti „selfius“. Nors, galbūt iš šalies gali pasirodyti ir kitaip.

Kas, Tavo nuomone, yra svarbiausia siekiant įdomiai ir kūrybingai perteikti žinutę skaitytojui? Kuo vadovaujiesi pati, jog pranešimai sulauktų pasisekimo?

Pastebėjau, kad mano skaitytojų ratui patinka tai, kad aš rašau laisvai, lyg kalbėčiau su draugu. Todėl tai, ką vilkiu, leidžiu pamatyti nuotraukose, o įrašuose rašau apie savo dieną, dalinuosi įvairiomis istorijomis ar nutikimais, ar tiesiog rašau tai, ką tuo metu noriu perduoti skaitytojui.

Tinklaraštininkė Gabrielė
Tinklaraštininkė Gabrielė
Asmeninio albumo nuotr.

Rašančios merginos dažnai ir pačios skaito pasaulyje garsius blog‘us: ten ieško idėjų, žiūri naujausias tendencijas ir t.t. Kokius tinklaraščius skaitai Tu?

Prisipažinsiu, kad skaitau nedaug. Dažniausiai patikrinu kitų lietuvaičių blogus, žinoma, mano mėgstamiausi yra gabrielegz.com ir mano draugių tinklaraščiai asaintstyle.blogspot.com bei gmnique.blogspot.com . Visuomet apsilankau kayture.com , nes Kristina Bazan yra mano įkvėpėja – mane ypatingai žavi jos tinklaraščio kokybė ir įrašai, kurie mane visuomet motyvuoja.

Kokių tinklaraščių pasigendi Lietuvoje? Nors grožio, mados ir stiliaus tinklaraštininkių tikrai netrūksta, tačiau galbūt pasigendi tam tikrų temų ar publikacijų turinio atžvilgiu?

Kol kas pasigesti nieko neteko, manau kad lietuvės puikiai išmano bloginimo meną ir kiekviena stengiasi rašyti apie tai, kas ją domina, todėl visuomet su mielu noru paskaitinėju tautiečių tinklaraščius.

Ar nebūna dienų, kai galvoji, jog nėra įkvėpimo rašyti, ar nepavargsti nuo savotiško įsipareigojimo prieš savo tinklaraščio sekėjus sukurti naują pranešimą?

Būna, ir manau kad gyvenime visada taip atsitinka, nebūtina tapti tinklaraštininku. Tada geriausia tiesiog pailsėti, o ne versti save bent kažką parašyti.

Tinklaraštininkė Gabrielė
Tinklaraštininkė Gabrielė
Asmeninio albumo nuotr.

Ar tinklaraštis yra gera terpė užsidirbti iš rašymo? Pačios garsiausios pasaulio tinklaraštininkės juk iš to gyvena, ar planuoji „La Moe Frais“ ateityje išauginti į dar didesnį projektą ?

Kol kas iš tinklaraščio tikrai neužsidirbu tiek, kad pragyvenčiau, bet žinoma, ateityje labai norėčiau, kad tai taptų pagrindine mano veikla. Kelionės, mada, renginiai ir darbas laisvu grafiku yra mano svajonė.

Ar rašyti mados ir stiliaus tinklaraštį reikalauja didelių finansų? O gal kaip tik priešingai? Ką rodo Tavo asmeninė patirtis?

Reikalauja tik didelio noro ir kūrybingumo, o galiausiai viskas, ką investuoji, atsiperka. Žinoma, pradžiai reikia gero fotoaparato, objektyvo, o visa kita – laikas ir užsispyrimas, kurie, kaip žinia, nieko nekainuoja.

Ką patartum merginoms, kurios domisi mada, stiliumi, galvoja rašyti tinklaraštį, bet nežino nuo ko pradėti? Kokius „hintus“ galėtum palikti merginoms, kurios nori sėkmingai pradėti savo projektus?

Žinoti ir apsispręsti, ar tikrai to nori. Pradžia būna sunkiausia, tad viskas priklauso tik nuo tavo noro ir investuojamo laiko. Jei tai tavo svajonė, ir jauti, kad norėsi tai daryti net ir po 5 ar 10 metų, tada pirmyn!

Mano išsaugoti straipsniai