Į lapkričio 15 – ąją Vilniaus naktiniame klube „Soho“ vyksiantį karščiausią metų vakarėlį „Panelė Goes Clubbing“ kviečia ryškus muzikinis duetas – Kitty Tray ir Kitten T iš Didžiosios Britanijos. Ekstrevagancija pasižyminčios „drag“ (angl. – persirengimo) karalienės scenoje žada pademonstruoti abejingų nepaliekantį šou: ritminga muzika, energingi šokiai ir aukštakulniais kaukšintis pasirodymas taps geros nuotaikos užtaisu visam vakarui.
Kas slepiasi po šiuo paslaptinguoju muzikiniu duetu? Tai – moterišką pradą scenoje išlaisvinantys vyrai, „drag“ šou žiūrovams demonstruojantys išskirtinius kostiumus, ryškų makiažą ir spalvingus perukus. Kitty Tray ir Kitten T labai panašios, bet kartu skirtingos asmenybės. Nors pagrindinė rolė scenoje tenka ugningajai Kitty Tray, ją puikiai papildo ramesnė, tačiau nei kiek nenusileidžianti Kitten T.
Kiekviena iš dueto narių yra asmenybės, kurios turi ką papasakoti, todėl pakalbinome abi „drag“ karalienes siekdami išsiaiškinti, kas jas sujungė ir kodėl jas taip „veža“ ši muzikinė veikla.
Pirmoji dueto narė Kitten T galbūt taip ir nebūtų įžengusi į sceną, jei ne pažintis su Kitty Tray. Pasiūlymas virto eksperimentu, eksperimentas – nesibaigiančia scenine kelione, besitęsiančia iki šiol. Iš Lietuvos kilusi, tačiau į Didžiają Britaniją išvykusi gyventi Kitten T džiaugiasi savo sprendimu – ten ji atrado ir savo sceninį talentą. Apie tai, kaip susikūrė Kitty Tray ir Kitten T duetas – iš pačios Kitten T lūpų.
Kitten T, papasakok, kada ir kokiomis aplinkybėmis susikūrė Kitty Tray ir Kitten T duetas?
Visa tai įvyko labai netikėtai. 2016 metais iš Kitty gavau pasiūlymą pabandyti kažką sukurti kartu, pagalvojau: „Kodėl gi ne?“. Mano, kaip Kitten T pirmasis pasirodymas įvyko viename vakarėlyje švenčiant Heloviną. Pripažinsiu, būti scenoje pirmą kartą buvo vienas iš keisčiausių, tačiau nuostabiausių pojūčių.
Papasakok, kodėl kilo mintis išvykti svetur?
Aš atskridau į Didžiają Britaniją atostogoms ir niekada netikėjau, kad man nutiks taip, kaip filmuose, kuomet žmonės oro uoste supranta, kad jie nenori skristi namo. Tuomet pasilikau ten ilgesnėms atostogoms. Dabar galiu teigti, kad po 4 metų buvimo Didžiojoje Britanijoje, jaučiuosi joje kaip namuose.
Papasakokite, kaip dalinatės atsakomybėmis, vystant muzikinės grupės veiklą (pvz.: vienas atsakingas už grupės sklaidą, populiarinimą, kitas – už kostiumus ir pan.)
Aš mus apibūdinčiau ne kaip komedijinį, bet muzikinį duetą. Abi norime daryti kuo įmanoma mažiau, bet iš tiesų darome labai daug (juokiasi). Atsakomybėmis pasiskirstėme individualiai.
Dažniausiai savo muzikinius pasirodymus rengiame Didžiojoje Britanijoje, bet tenka nemažai ir pakeliauti. Tarkime, Vilniuje tai mūsų jau penktasis – jubiliejinis pasirodymas. Smagu, jog jis kaip tik ir vyks žurnalo „Panelė“ rengiamame vakarėlyje.
Koks buvo pats įsimintiniausias Kitty Tray & Kitten T pasirodymas?
Be abejonės „Nottingham Pride 2018“ – tai muzikos, laisvės ir džiaugsmo eisena. Mūsų pasirodymą renginio metu stebėjo daugiau nei 10 000 žmonių.
Atrodo, jog esate darnus muzikinis duetas. Ar tarp jūsų nekyla nesutarimų?
Renkantis kūrinius visada kyla barniai, nes mūsų muzikiniai skoniai – labai skirtingi ir tenka daug tartis, kol randame kompromisą.
Nemeluosiu – nesutarimų kyla daug. Dažniausiai jie kyla dėl pačių paprasčiausių dalykų. Jei reikėtų apibūdinimo mūsų duetui, tai būtų: „sena vedusi pora“ (šypsosi). Pykstamės daug, bet visada randame laiko susitaikyti ir pasiruošti renginiui.
Antroji dueto narė, iš Didžiosios Britanijos kilusi ryškioji Kitty Tray, papildo muzikinį duetą veržlumu ir gyvybingumu. Įdomu tai, jog Kitty Tray prieš keletą metų buvo ne kas kita, o… mokytojas. Mokyklos kabinetą į sceną nusprendusi iškeisti Kitten Tray nė karto nepasigailėjo. Šiandien ji savo energija žavi tūkstančius ir motyvuoja nebijoti permainų.
Sakyk, ar esi dažna viešnia Lietuvoje? Jei taip, ką mūsų šalyje mėgsti labiausiai?
Esu dažna viešnia – susituokiau su Lietuva prieš du metus (šypsosi). Vilniuje lankiausi daug kartų, man labiausiai patinka ne tik gardus maistas, gėrimai, parduotuvės, bet ir apskritai visa lietuvių kultūra. Man patinka, jog čia galima užsukti į parduotuvę vidury nakties, kuri dirba 24 valandas per parą… Be to, jau žinau, kaip pasakyti ,,labas“ lietuviškai ir užsisakyti džino su toniku kokteilį (juokiasi).
Kai kuriems mūsų skaitytojams, ko gero, nėra žinomas terminas „drag“. Gal supažindintum skaitytojus su šiuo apibūdinimu?
„Drag“ – tai mergina ar moteris, kuri užsiimti ,,drag“ menu gali nepaisant savo lyties ar seksualinės orientacijos. Šis terminas siejasi su tuo, jog kiekviena iš mūsų gali tapti geresne savęs versija ir tapus ta versija džiuginti, linksminti kitus. ,,Drag“ karalienė sako tai, ką kiti bijo sakyti. Ji iškelia į paviršių dalykus, kuriuos daugelis vengia iškelti. ,,Drag“ karalienė yra rimta, bet kartu nutrūktgalviška.
Tavo gyvenimo istorija unikali. Prieš kelis metus buvai vienos Notinghemo mokyklos mokytojas, šiandien esi tūkstantines minias linksminanti „drag“ karalienė. Papasakok, kas tave įkvėpė kardinaliems gyvenimo pokyčiams?
Aš buvau nepatenkinta Didžiosios Britanijos švietimo sistema, tapo labai sunku mokyti, todėl nusprendžiau, jog metas kažką keisti ir daryti tai, apie ką seniai svajojau – pasirodyti scenoje. Tais pačiais metais aš atradau ,,RuPaul’s Drag Race“ – televizijos šou, kuriame yra renkama šauniausia „drag“ karalienė. Šis šou subrandino idėją, kad ir pati galėčiau tapti karaliene. Labiausiai troškau, jog mano veikla darytų kitus žmones laimingus. Tai ir vyksta šiuo metu.
Daugybė jaunų žmonių yra pasimetę savo gyvenimo kelyje. Tu pakeitei savo gyvenimą nepaisant to, jog buvai 51 – erių metų. Ką patartum jauniems žmonėms, kurie nori keisti savo gyvenimą, tačiau jaučia baimę tai daryti?
Iš tiesų, tai aš jau pakeičiau savo gyvenimą ir prieš įvykstant šiems paminėtiems pokyčiams. Kai man buvo 28 – eri metai, tapau fotografu, o tik vėliau mokytoju. Nors norėčiau sakyti, jog gyvenimo kryptį keisti lengva, iš tiesų tai reikalauja sunkaus darbo ir įsipareigojimų. Vis dėlto jei trokštama pokyčių iš visos širdies – būtina veikti. Mes gyvename tik vieną kartą ir turime priimti galimybes, kurias mums suteikia gyvenimas. Mano patirtis rodo – viskas įmanoma. Mano mieste buvo labai mažai vietų, kur vykdavo ,,drag“ atlikėjų pasirodymai ar apskritai renginių, skirtų homoseksualams. Mano dėka šių renginių skaičius didėja, jie tampa prieinamesni vis platesnėms auditorijoms.
Ar lengva yra persikūnyti į moterį ant scenos – ne kiekvienas vyras scenoje, savyje gebėtų atrasti moteriškąjį pradą.
„Drag“ karalienei nebūtina elgtis moteriškai, juk pasaulyje yra daugybė įvairių tipų moterų. Kitty – labai raumeninga moteris, bet atrodo tarsi princesė (šypsosi).
Atrodo, jog pasiruošimui pasirodymui skiri daug laiko. Ar turi ir savo asistentų komandą?
Makiažą atlieku pati sau. Neretai prašau pagalbos apsirengiant sudėtingesnio kirpimo drabužius. Mano kostiumus bei perukus kuria profesionalų komanda.
Kokią muziką atlieki? Ir kokio stiliaus pasirodymo bus galima tikėtis „Panelė Goes Clubbing“ vakarėlyje?
Man patinka viskas, kas yra susiję su 80 – aisiais. Dievinu tai, kas priverčia auditoriją šokti ir dainuoti. Aš turiu daug energijos, man patinka įtraukti auditoriją į mano pasirodymą. Be to, būdama scenoje, labai mėgstu flirtuoti su vyriškos lyties atstovais. Tik nesakykite to mano vyrui, (juokiasi).
Kas yra tavo muzikos inspiratoriai?
Madonna, Elthon John, Liza Minnelli, taip pat daugybė kitų atlikėjų, kurių vardų negaliu prisiminti, nes mano atmintis siaubinga (šypsosi).
Ką dar norėtum pasakyti ,,Panelės“ skaitytojams?
Norėčiau, jog Didžiosios Britanijos premjerė būtų ,,drag“ karalienė. Ji viską pakeistų į gerą ir mes visi būtume laimingesni.