„Netflix“ kanale praėjusią savaitę pasirodęs serialas „Inventing Anna“ muša populiarumo rekordus. Daugelį sudomino ekranizuota sukčiautojos Annos Sorokin, kuri apsimetinėjo Anna Delvey vardu, istorija.
Šį serialą prodiusavo TV prodiuserė Shonda Rhimes, o pagrindinis serialo vaidmuo – sukčiautojos Annos Sorokin, arba kitaip Annos Delvey – atiteko aktorei Juliai Garner. Ir nors seriale stengtasi atkurti realius įvykius, susijusius su Annos finansiniais nusikaltimais, daugeliui vis dar smalsu, kokia buvo tikroji sukčiautoja Anna Sorokin? Atrinkome įdomiausius faktus, susijusius su Annos gyvenimu bei jos padarytais nusikaltimais.
Anna yra Vokietijos rusė
Anna Delvey, kurios tikrasis vardas yra Anna Sorokin, gimė 1991 m. sausio 23 d. Domodedove, mieste, esančiame už Maskvos, Rusijoje, tačiau užaugo Vokietijoje. Ji ir jos brolis užaugo viduriniosios klasės šeimoje. Jos tėvas vairavo sunkvežimį, o mama kadaise turėjo mažą būtiniausių prekių parduotuvę. Sukčiautoja Anna 2016 metais iš Paryžiaus atvyko į Jungtines Valstijas ir prisistatė esanti turtinga paveldėtoja.
Apgaule įkūrė meno fondą „Anna Delvey Foundation“
Gyvendama Niujorke, Anna visiems prisistatinėjo kaip turtinga paveldėtoja, kilusi iš Vokietijos. Tokiu būdu ji buvo suplanavusi įsilieti į pačių žymiausių miesto socialistų ratą. Per tą laiką, kol gyveno Niujorke, ji apgvo daugybę žmonių, viešbučių ir bankų, dažnai naudodama negaliojančias kredito korteles arba suklastotus banko išrašus, kad sukurtų savo, kaip turtingos paveldėtojos, iliuziją. Ji netgi subrandino privataus klubo ir meno fondo „Anna Delvey Foundation“ idėją, siekdama privilioti turtingus asmenis ir garsinti savo asmeninį vardą.
Mokėjo įtikinėti
Anna panaudojo suklastotus banko išrašus, siekdama iš banko gauti 16 milijonus svarų sterlingų paskolą privačiam meno klubui finansuoti, kurį norėjo atidaryti Manhetene. Nors jos prašymas buvo atmestas, ji įtikino vieną banką suteikti jai 74 000 svarų sterlingų paskolą ir panaudojo iš paskolos apie 22 000 svarų sterlingų, kad padengtų sąskaitas už gyvenimą madingame „11 Howard“ viešbutyje.
Gyveno prašmatniausiuose viešbučiuose nemokėdama nė cento
Anna, atlikdama nusikalstamas veiklas, nuolat keliaudavo iš viešbučio į viešbutį. Ji nė kartą nėra nemokėjusi sąskaitų viešbučiuose. O viešbučius rinkdavosi tik pačius prabangiausius. Sąraše – tokie garsūs Niujorko viešbučiai kaip „The Beekman“, „W New York Union Square“ , „Le Méridien/Thompson Central Park New York“, „The Mercer“, „11 Howard“. Juose vienos nakvynės kaina svyruoja nuo kelių šimtų iki tūkstančių JAV dolerių per naktį. O kur dar prašmatnūs kurortų viešbučiai, kuriuose Anna mėgdavo atostogauti….
Dėvėjo drabužius, demonstruojančius jos netikrą statusą
Stilius buvo vienas iš būdų, kuriuo Anna pasinaudojo norėdama suklaidinti žmones, kad ji yra turtinga paveldėtoja, kurianti privatų socialinį klubą ir meno fondą. Vykdydama aferas ji nuolat vilkėjo aukščiausios klasės dizainerių, tokių kaip „Dior“, „Valentino“ ir „Miu Miu“ kurtus drabužius. Per visą teismo procesą ji visuomet nešiojo juodus „Céline“ akinius, kurie greitai tapo jos išskirtiniu stiliaus aksesuaru.
Gydėsi priklausomybę
Anna nuolat šėlo prabangiuose Niujorko naktiniuose klubuose kartu su žymiausiais ir turtingiausiais Manhatano asmenimis. Vis dėlto vienas iš vakarėlių jai baigėsi liūdnokai – mergina pateko į reabilitacijos kliniką, sumaišiusi didelius kiekius narkotinių tablečių ir alkoholio. Ji apsistojo priklausomybės gydymo įstaigoje Los Andželo apygardoje, Kalifornijoje, kur 2017 metų spalį buvo suimta per slaptą operaciją.
Anna buvo nuteista kalėti dėl aštuonių stambių vagysčių
2019 m. balandžio 25 d. įvyko Annos teismas, kuriame teismas aferų vykdytoją pripažino kalta dėl aštuonių stambių vagysčių, įskaitant pasikėsinimą įvykdyti pirmojo laipsnio vagystę, antrojo laipsnio didelę vagystę, trečiojo laipsnio didelę vagystę ir paslaugų vagystę. Gegužę ji buvo nuteista kalėti nuo 4 iki 12 metų, taip pat sumokėti 24 tūkstančių JAV dolerių baudą ir grąžinti apie 199 tūkstančių JAV dolerių baudą
Prisiekusieji išteisino tik dėl dviejų kaltinimų
Prisiekusieji Anną išteisino dėl dviejų kaltinimų. Nebuvo įrodyta, kad, kaip buvo teigiama kaltinime, Anna pažadėjo savo vienai draugei užmokėti už kelionę į Maroką ir paliko ją su 45 tūkstančių svarų sąskaita ten atvykus. Anna taip pat buvo pripažinta nekalta dėl vieno iš rimčiausių kaltinimų: pasikėsinimo iš Niujorko miesto nacionalinio banko pavogti daugiau nei 730 tūkstančių svarų.
Po teismo Anna visiškai nutraukė ryšius su savo šeima
Po teismo, kuriame Anna buvo pripažinta kalta, ji visiškai nebendrauja su savo šeima. Nė vienas iš jos šeimos narių nedalyvavo teisme. Jos tėvas anksčiau pareiškė, kad jos išsižadėjo, 2019 m. balandį vienam iš užsienio portalų sakydamas: „Neturiu jos gyvenime jokios įtakos. Tai, ką ji padarė, kuo nusikalto – viskas priklausė nuo jos“.
Šiuo metu Anna laiką leidžia už grotų
Po teismo Anna buvo išsiųsta į Bedford Hills pataisos namus, o po to buvo perkelta į Albiono pataisos namus Niujorke. 2021-ųjų vasarį ji anksčiau laiko buvo paleista iš kalėjimo ir iškart grįžo į „Instagram“. Tačiau kovą ją sulaikė JAV imigracijos ir muitinės tarnyba, nes ji neturėjo vizos gyvenimui Niujorke. Anna šiuo metu vis dar leidžia laiką už grotų, nes jos laukia deportacija į Vokietiją.