Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
3 principai

3 principai, kuriais rekomenduojama vadovautis šunų šeimininkams

Šunų mylėtojai – žmonės, pasižymintys guvumu ir aktyviu gyvenimo būdu. Visgi, daugumai jų kartais pritrūksta priminimo apie ypač svarbius įpročius, kuriuos pravartu ugdyti laikant šunį. Šiame straipsnyje pateikti trys principai padės paversti kasdienybę su savo mylimu augintiniu dar labiau ypatinga, prasminga patirtimi.

Sveikas šuo – laimingas šuo

Gyvenimas be sveikatos trikdžių yra reikalingas ne tik žmonėms, bet ir mūsų mažiesiems kompanionams. Tam, kad auginami šunys pasižymėtu puikia ir pavydėtina sveikata, reikalingi keli svarbūs dalykai. Pirma, subalansuota ir tinkama mityba. Į gyvūno valgio racioną galima įtraukti tiek šlapią, tiek sausą maistą. Kartais šeimininkai pastebi, kad gyvūnui mintant pastaruoju, atsiranda dehidratacijos požymių. Tai lengvai išsprendžiama problema – bet koks sausas maistas šunims gali būti sumaišytas su vandeniu. Bendrai, be galo svarbu skaityti maisto gyvūnams sudėtis. Jei pirmas ingredientas sąraše yra grūdinės kilmės, reikėtų ieškoti kitų alternatyvų. Antras svarus dalykas – fizinis aktyvumas. Net jei auginame gana tingų šunį, jo kasdienybėje privalo atsirasti pakankamai judėjimo. Taip gyvūnas išvengs viršsvorio problemos, pasižymės pastoviu ir šeimininkui nerimo nekeliančiu energijos lygiu.

Užsiėmimai su augintiniu – turiningai praleistas laikas

Kartais žmonės, pasitarę su veterinarais arba susipratę patys, pradeda ieškoti būdų, kaip padėti gyvūnui. Pavyzdžiui, sveikatos labui ieško būdų, kaip šuniui išlikti fiziškai aktyviam. Čia dauguma šeimininkų pameta save – laikas su augintiniu turi būti stiprinantis ryšį, o ne tam tikra priverstina taisyklė. Stebėkite, kas Jūsų gyvūnui patinka ir nepamirškite atsižvelgti į savo poreikius. Galbūt šuo kas kartą nekantrauja lėkti pasivaikščioti į lauką ir be galo džiaugiasi ilgesniu pasibuvimu? Tuomet pasirinkite tokį laiką, kuris Jums tikrai patogus, apgalvokite ir tokį variantą, kad galite su augintiniu ir šeima išvykti į pažintinį taką. Taip ne tik patenkinsite šuns poreikį, bet ir patys išvysite kažką naujo, pasidžiaugsite gamta ir smagia kompanija. Svarbiausias principas – pastebėti smulkius dalykus, kurie ne tik sustiprins draugystę su auginamu gyvūnu, bet ir atneš asmeninės naudos.

Negalima pamiršti švaros svarbos

Pereinant prie praktiškų principų – dauguma šeimininkų, auginančių šunis, pamiršta tvarkos svarbumą. Priėmus bet kokį naminį gyvūną į namus privalu atsižvelgti į šį pokytį. Gyvūnas, ypač, jei daug laiko praleidžia lauke, gali paskatinti nešvaros formavimąsi namų erdvėje. Reikia daug dažniau tvarkytis – skirti dėmesio visoms namų erdvėms tam, kad saugu ir gera būtų gyventi ne tik Jums, bet ir pačiam šuniukui. Pravartu išsivystyti ir smulkius įpročius – pavyzdžiui kas kelias dienas skirti keletą minučių kruopščiai išvalyti gyvūno maisto indus. Net ir kokybiški nerūdijančio plieno šunų dubenėliai gali kaupti daug dulkių. Ypatingą dėmesį reikia skirti vietoms, kuriose miega gyvūnas. Dauguma šeimininkų nuperka augintiniui specialią lovą, kuri nuo atsiradimo pradžios retai kada būna plaunama. Būtinai tai pakeisti – ant jų kaupiasi ne tik kailis, bet ir įvairios bakterijos, kurios gana greitai pasklinda po visus namus. Rekomenduojama šias lovas plauti bent kartą į tris savaites. Kitoks požiūris į švarą – šuns ir jo šeimininko darnaus gyvenimo būtinybė.

Mano išsaugoti straipsniai