„Ramybė jums visiems!“ – tokiais žodžiais kreipėsi popiežius Leonas XIV.
Kardinolas Robertas Franciskas Prevostas buvo išrinktas 267-uoju Romos vyskupu per konklavą.
Naująjį popiežių laukiančioms minioms paskelbė protodiakonas kardinolas Dominique’as Mamberti.
„Habemus Papam!“ – pasauliui paskelbtas naujasis popiežius Leonas XIV
Vos prieš kelias akimirkas iš centrinės Šv. Petro bazilikos lodžijos protodiakonas kardinolas Dominique’as Mamberti ištarė istorinę frazę „Habemus Papam!“ – „Turime popiežių!“
Jis paskelbė Romai ir visam pasauliui, kad konklava išrinko naująjį Katalikų Bažnyčios vadovą – kardinolą Robertą Franciską Prevostą, kuris pasirinko Leono XIV vardą.

Antrasis popiežius iš Amerikos žemyno
Popiežius Leonas XIV – antrasis popiežius iš Amerikos, po Pranciškaus. Skirtumas tas, kad jei popiežius Pranciškus – kilęs iš Pietų Amerikos (Argentinos), tai 69 metų Robertas Prevostas – iš Jungtinių Amerikos Valstijų, konkrečiai – iš Čikagos, Ilinojaus valstijos. Tad tai pirmasis popiežius – amerikietis. Vis dėlto, jis ne vienerius metus dirbo misionieriumi Peru, o tai jį priartino prie Lotynų Amerikos konteksto bei popiežiaus Pranciškaus puoselėjamos vizijos – rūpesčio aplinka, pagalbos vargšams ir migrantams.
Pirmasis augustinas – popiežius
Tai taip pat pirmasis augustinų ordino narys, išrinktas į Petro Sosto įpėdinio pareigas. Robertas Prevostas gimė 1955 m. rugsėjo 14 d. Čikagoje, mišrios kilmės šeimoje – jo tėvas Louis Marius Prevost buvo prancūzų ir italų kilmės, o mama Mildred Martínez – ispanų kilmės. Jis turi du brolius: Louis Martiną ir Johną Josephą.
Dar vaikystėje Robertas pasirinko dvasinį kelią – mokėsi Augustinų tėvų mažajame seminarijoje, vėliau Villanovos universitete Pensilvanijoje, kur 1977 m. baigė matematikos studijas ir gilinosi į filosofiją. Tais pačiais metais įstojo į Augustinų ordiną, o 1981 m. davė iškilmingus įžadus.

Tvirtas išsilavinimas ir tarnystė Peru
Teologinį išsilavinimą gavo Katalikų teologijos sąjungoje Čikagoje, o 27-erių buvo išsiųstas į Romą studijuoti kanonų teisės Popiežiškajame Šv. Tomo Akviniečio universitete (Angelicum). Kunigu jis buvo įšventintas 1982 m. birželio 19 d. Augustinų kolegijoje Šv. Monikos vardu, o šventimus suteikė vyskupas Jean Jadot.
1985–1986 m. jis tarnavo Peru, Chulucano vyskupijoje Piūros regione, kaip misionierius. Šis laikotarpis tapo svarbiu jo gyvenimo ir pašaukimo tarpsniu – artimas ryšys su vietos bendruomene, socialinėmis problemomis ir evangelizacijos iššūkiais suformavo jo gilesnį supratimą apie Bažnyčios misiją pasaulyje.
1987 m. jis apsigynė daktaro disertaciją tema „Vietinio prioro vaidmuo Šv. Augustino ordine“ ir buvo paskirtas Augustinų ordino pašaukimų ir misijų direktoriumi Ilinojaus valstijoje, JAV.

Įsišaknijęs Peru bendruomenėse
Po pirmųjų misijų metų Chulucane, 1988 m. Prevostas prisijungė prie misijos Truchiljo mieste, kur tapo bendros formacijos projekto vadovu – jis buvo skirtas Augustinų ordinų kandidatams iš Chulucano, Ikitoso ir Apurímaco vikariatų.
Per vienuolikos metų laikotarpį jis užėmė svarbius vaidmenis: buvo vienuolyno prioras (1988–1992), formacijos direktorius (1988–1998) ir mokytojas profesuotiems nariams (1992–1998). Be to, Truchiljo arkivyskupijoje jis dirbo teisminiu vikaru (1989–1998) ir dėstė kanonų teisę, tėvų raštiją ir moralinę teologiją svarbioje dvasininkų rengimo įstaigoje – Didžiajame seminarijoje „San Carlos y San Marcelo“.

Tačiau jo veikla nesibaigė tik akademine ir bažnytine tarnyba. Prevostas aktyviai rūpinosi neturtingomis bendruomenėmis – 1988–1999 m. jis vadovavo parapijai „Švč. Mergelės Marijos, Bažnyčios Motinos“, kuri vėliau tapo Šv. Ritos parapija. Tuo pačiu metu jis buvo ir Švč. Mergelės Marijos Monserato parapijos administratorius (1992–1999 m.).
Kelias į vadovaujančias pareigas ordino viduje
1999 m. Robertas Prevostas buvo išrinktas Augustinų ordino „Gerojo Patarėjo Motinos“ provincijos prioru Čikagoje. Vos po poros metų, 2001 m., jis išrinktas viso Augustinų ordino Generaliniu prioru – aukščiausiu ordino vadovu. Ši pareigybė jam buvo patikėta dar kartą – 2007 m. jis buvo perrinktas antrai kadencijai, o tai rodo didelį brolijos pasitikėjimą.