NET 53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
katino priežiūra vasarą
kaip atgaivinti katiną vasarą

Kaip pasirūpinti kate, karštą dieną paliekant ją namuose?

Katės – gana savarankiški augintiniai, tačiau karštomis vasaros dienomis ir joms reikia daugiau rūpesčio nei įprastai. Tuo labiau, kad dažnai jos, priešingai nei šunys, namuose lieka vienos, kai šeimininkai iškeliauja ilsėtis į gamtą.

Verta žinoti, kad katės nėra visiškai bejėgės, susidūrusios su aukšta vasaros temperatūra. Jų letenėlių pagalvėlėse yra liaukos, atsakingos už šilumos pertekliaus pašalinimą iš organizmo, o tankus kailis atlieka termoreguliacinę funkciją. Tai reiškia, kad kailis ne tik apsaugo katę nuo šalčio, bet ir izoliuoja odą nuo karščio ir saulės spindulių.

Tačiau kai temperatūra gerokai pakyla, net ir šie sumanūs mechanizmai paprasčiausiai neveikia. Todėl labai svarbu savo augintinei suteikti daugiau komforto ir pasirūpinti jos sveikata.

Pasirūpinkite vėsa namuose

Kaip vasarą namuose karšta jums, taip yra ir katei. Pasirūpinkite, kad namai kuo mažiau prikaistų – galite palikti mikroventiliaciją, kad oras cirkuliuotų. Užtraukite dalį užuolaidų, kad sumažintumėte tiesioginių saulės spindulių patekimą į namus.

Įsitikinkite, kad katė turi prieigą prie vėsesnių namų vietų – pavyzdžiui, šiaurinėje pusėje esančio kambario. Daugelis kailinių žvėrelių mėgsta karštas dienas leisti vonios kambaryje arba po baldais, nes ten paprastai būna vėsiausia. Neapsunkinkite savo augintinio ir leiskite jam pasislėpti ten, kur jam atrodo geriausia.

Galite net ir pats sukurti vėsių slėptuvių, pavyzdžiui, ant šaltesnių plytelių ar grindų. Taip pat naudingas triukas – esant aukštai temperatūrai, pamirkykite rankšluostį vandenyje ir leiskite katei ant jo pagulėti. Taip katės kailis maloniai atvės. Kartą pabandžiusi, ji tikriausiai ir pati vėliau atsiguls ant drėgno pakloto, kai bus šilta.

Taip pat nepalikite katės užrakintos mažoje patalpoje ar erdvėje, kurioje gali greitai pakilti temperatūra. Kambario drėkintuvas taip pat gali padėti sumažinti šilumos pojūtį, ypač jei oras yra sausas.

Gražiausios katės pasaulyje tapo tikra interneto sensacija(FOTO)

Užtikrinkite pakankamą vandens kiekį ir ribokite fizinę veiklą

Svarbiausia taisyklė – visi gyvūnai ypač vasarą turi turėti pakankamai vandens. Palikite kelis indelius su švariu vandeniu skirtingose vietose namuose. Taip ji galės gauti vandens net tada, jei vienas indelis išsilietų ar ištuštėtų. Be to, galite pridėti keletą ledo kubelių į vandens indelius, kad vanduo ilgiau išliktų vėsus.

Karštu oru katės jau savaime yra linkusios būti mažiau aktyvios, todėl svarbu neskatinti per daug judėti. Verčiau pasirūpinkite, kad ji visuomet turėtų prieigą prie savo mėgstamų vietų, kur ji gali atsipalaiduoti ir jaustis saugi.

Kada šerti sausu, o kada šlapiu maistu?

Katės natūraliai nėra itin aktyvios vandens gėrikės, todėl jos didžiąją dalį skysčių gauna iš maisto. Todėl karštomis dienomis katę rekomenduojama šerti daugiau šlapiu maistu. Tokiame maiste yra apie septyniasdešimt procentų drėgmės, o sausame – tik apie dešimt procentų

Katę turėtumėte maitinti keliomis nedidelėmis porcijomis, paskirstytomis per visą dieną. Tik nepalikite šlapio maisto likučių, nes jie traukia muses ir greitai genda.

Tačiau jeigu išvykstate visai dienai ar net ilgiau, reikia atsiminti kitą taisyklę. Sausas maistas paprasčiausiai geriau laikosi kambario temperatūroje ir nesugenda taip greitai kaip šlapias. Todėl išvykstant įdėkite tik nedidelį kiekį šlapio maisto – tiek, kad ji suvalgytų gana greitai. O vėliau ji galės maitintis paliktu sausu maistu, kuris ilgiau išstovės.

„Per karščius katėms paprastai reikia mažiau maisto nei įprastai, nes dėl mažesnio fizinio aktyvumo jos sudegina mažiau energijos. Dažnai jų apetitas sumažėja, todėl ypač svarbu pasirūpinti, kad su kiekvienu valgymu jos gautų kokybiško maisto. Tai neprivalo kainuoti brangiai – pavyzdžiui, daug pirkėjų yra atradę privačios etiketės „ZooRoyal“ maistą, kuris yra ir visavertis, ir pasižymi palankia kaina. Verta, pasinaudojant geromis akcijomis, paeksperimentuoti ir su skirtingais skoniais, taip sužadinant apetitą katei net ir karštomis dienomis“, – sako Gintarė Kitovė, „Iki“ komunikacijos vadovė.

Be to, maistui pasirinkite vėsesnę vietą namuose, kad jis kuo ilgiau išliktų šviežias. Venkite tiesioginių saulės spindulių ir šiltų patalpų. Labai svarbu ir užtikrinti, kad katės maisto indai būtų švarūs. Reguliariai juos plaukite, kad nesikauptų bakterijos, ypač šiltu oru.

Atkreipkite dėmesį į perkaitimo požymius, tokius kaip pernelyg intensyvus kvėpavimas, vangumas, per didelis seilėtekis arba dezorientacija. Jei pastebite šiuos simptomus, būtina nedelsiant kreiptis į veterinarą.

Mano išsaugoti straipsniai