Apsipirkti greitai, bet kuriuo paros metu ir 7 dienas per savaitę nuo šiol jau pavyks ir Vilniaus Saulėtekio rajone. Prasidedant naujiems mokslo metams, prekybos tinklas „Iki“ šalia studentų bendrabučių, adresu Saulėtekio al. 2, atidarė autonominę parduotuvę. Ji veiks 24/7, šioje parduotuvėje net nereikia skenuoti prekių, o asortimentas pritaikytas būtent studentų poreikiams.
Pasak Nijolės Kvietkauskaitės, „IKI Lietuva“ generalinės direktorės, lietuvių noras apsiperkant taupyti ir laiką, ir pinigus – tik stiprėja. Prekybos tinklas nuolat ieško sprendimų, leidžiančių pateisinti tokius pirkėjų lūkesčius, todėl atidarant parduotuvę Saulėtekyje buvo galvojama apie konkrečius šios vietos padiktuotus ypatumus.
„Esame pirmieji ir vis dar vieninteliai, lietuviams pristatę pasaulyje išpopuliarėjusią inovaciją – autonomines parduotuves. Moderniausios technologijos dar labiau supaprastina apsipirkimą ir leidžia mums būti arčiau savo pirkėjų, todėl imamės lyderystės jas diegiant. Norime, kad šių modernių prekybos vietų privalumais įsitikinti galėtų kuo daugiau pirkėjų, todėl „IKI GO“ iš Savanorių prospekto perkėlėme į Saulėtekį. Poreikis apsipirkti patogiau čia buvo akivaizdus, o ir vieta puikiai dera su mūsų siekiu nuolat inovuoti – moderniausią parduotuvę atidarėme šalia mokslo centro, kuriame ir gimsta daug inovacijų“, – sako N. Kvietkauskaitė.
Studentai kviečiami ir patys teikti pageidavimus dėl prekių
Parduotuvė nedidelė – kiosko tipo, tačiau klientai čia ras tai, ko reikia, o prekes įsigyti galės bet kuriuo paros metu – net ir naktį ar ankstų rytą, prieš prasidedant paskaitoms. Naujai atidarytoje 16 kv. m „IKI GO“ parduotuvėje pirkėjai ras būtiniausių maisto prekių – nuo pusryčių dribsnių iki sočių pietų ir sveikuoliškų produktų.
Studentų patogumui, čia yra jau paruoštų vartoti užkandžių, salotų, sumuštinių, taip pat patiekalų, kuriuos teliks pašildyti – pavyzdžiui, populiariųjų Kyjivo kotletų, šnicelių ar blynų. Asortimente siūloma kiaušinių ir pieno, mėsos produktų, užkandžių, šaldytų picų, koldūnų, nealkoholinių gėrimų, kavos ir arbatos išsinešimui.
„Vertinome šios vietos specifiką, todėl parduotuvėje nesiūlome nei cigarečių, nei alkoholio. Be to, pirkėjai joje galės įsigyti ir būtiniausių ne maisto prekių: dantų pastos ar šepetėlį, higienos reikmenų, rašiklį ar elementų. Dėliodami prekių pasiūlą galvojome apie tai, ko būtent reikia būsimiems šios parduotuvės lankytojams“, – pasakoja Gintarė Kitovė, „Iki“ komunikacijos vadovė.
Patys pirkėjai taip pat galės tarti žodį, kokių prekių turėtų atsirasti parduotuvėje. Pasak G. Kitovės, asortimentas bus nuolat atnaujinimas pagal studentų pageidavimus – tam parduotuvėje yra QR kodas, kurį nuskenavus galima išsakyti pasiūlymus.
Prekes iškart galima dėtis į kuprinę
Pilnai autonominėje „IKI GO“ parduotuvėje apsipirkimas – savarankiškas, čia nėra kasininkų. Apsipirkti greičiau padeda tai, kad nereikia nei skenuoti prekių, nei naudotis pirkinių krepšeliu ar kasa. Statistika rodo, kad tokio dydžio parduotuvėse kaip Saulėtekyje klientai vieno apsipirkimo metu praleidžia mažiau nei 2 minutes.
Pirkėjams įeinant į parduotuvę tereikia prie vartelių specialiame terminale nuskenuoti banko kortelę. Apsipirkimo metu visas prekes galima dėti tiesiai į savo maišelį ar kuprinę, o išeinant pro vartelius teliks patvirtinti mokėjimą.
Sistema veikia didelės raiškos kamerų ir itin tikslių svorio jutiklių pagalba – taip identifikuojama, kokią prekę klientas pasiėmė ar grąžino atgal į lentyną. Be to, visą procesą spartina nuolatos tobulėjantis dirbtinis intelektas.
Iš viso „Iki“ Vilniuje yra atidaręs 5 autonomines parduotuves. Be Saulėtekio, jos dar visą parą veikia prie Žaliojo tilto viešojo transporto stotelės, Fabijoniškių mikrorajone, netoli Vilniaus rotušės ir ant Baltojo tilto.