PRISIJUNK prie grupės SODAS DARŽAS KIEMAS
Rūta Gričinė
Kairėje - fotografė Rūta Gričinė.

Fotosesija kaip terapija: kai objektyvas padeda pamatyti save iš naujo

Profesionali fotografė Rūta Gričinė jau daugiau nei dešimtmetį dirba kūrybinėje srityje, o fotografija jai – ne tik profesija, bet ir gyvenimo būdas.

„Mano akiratyje – portretai, vestuvės, mados, kur siekiu įamžinti tikrumą, emocijas ir estetiką. Vertinu kokybę, natūralumą ir autentišką ryšį su žmogumi prieš objektyvą“, – atviravo fotografijos puslapio „Foto sprendimas“ įkūrėja.

Rūta Gričinė

Kiekvienas žmogus gražus savaip

Fotografuodama ji siekia ne tik užfiksuoti gražų kadrą, bet ir padėti žmogui atsiskleisti.

„Kad žmogus jaustųsi laisvai prieš objektyvą, man svarbu jį pažinti iš vidaus – suprasti jo charakterį, energiją, emocijas. Visada patariu, kaip pozuoti natūraliai, padedu atrasti sau tinkamiausius kampus, o tai, ką dažnai laikome savo trūkumais – išmokinu paversti išskirtinumu ir stiprybe. Kiekvienas žmogus gražus savaip, o mano tikslas – tai parodyti per fotografiją“, – dėstė R. Gričinė.

Fotosesijoje moteriai svarbiausia, kad žmogus jaustųsi saugus, priimtas ir matomas.

„Visada stengiuosi padrąsinti, parodyti, koks jis iš tikrųjų išskirtinis. Nuolat primenu, kokie gražūs jo bruožai, padedu pamatyti save naujomis akimis. Tikėjimas žmogaus unikalumu ir nuoširdus žvilgsnis padeda jam atsiskleisti, o per tai gimsta ne tik gražūs kadrai, bet ir pasitikėjimas savimi“, – pridūrė panevėžietė.

Per pokalbį gimsta tikrosios nuotraukos

R. Gričinė save pristato kaip fotografę, kuri tiki tikru ryšiu ir nuoširdumu.

„Kuriu erdvę, kurioje kiekviena moteris galėtų jaustis graži, laisva ir pasitikinti savimi“, – paaiškino ji.

Anot profesionalės, dažniausiai moterys ateina į fotosesiją jaudindamosi ir tai – visiškai natūralu.

„Todėl niekada neskubu. Pradedu nuo pokalbio, nuo paprasto žmogiško ryšio, kuris leidžia pažinti žmogų giliau. Esu labai bendraujanti – lengvai užmezgu kontaktą, o tai padeda kurti jaukią atmosferą, kurioje išnyksta įtampa. Iš pradžių išbandome šviesą, pozuojame tarsi „bandomai“, tačiau viską darome žingsnis po žingsnio, bendraudamos. Ir net kai prasideda pati fotosesija, niekada nenustoju kalbinti, nes būtent per pokalbį gimsta tos tikrosios, jautrios, emocingos nuotraukos“, – teigė ji.

Fotografei itin svarbu, kad klientė išeitų ne tik su gražiomis nuotraukomis, bet ir su jausmu, kad ji yra graži.

Tikros, žemiškos moterys

R. Gričinei fotografijoje rūpi ne tik rezultatas, bet ir pats procesas. Didžiausias džiaugsmas gimsta ne tada, kai išsiunčia nuotraukas, o kai kartu su moterimi pereina visą kelią nuo jaudulio iki laisvės jausmo prieš objektyvą.

„Žinau, kaip nelengva išdrįsti. Pasiruošti, atvykti, atverti save. Pas mane neateina supermodeliai – ateina tikros, žemiškos moterys, kurios nori išbandyti save fotografijoje, patirti kažką naujo, išlipti iš komforto zonos. Tai reikalauja drąsos ir būtent tą drąsą aš labiausiai vertinu“, – atviravo moteris.

Nori vėl pasijausti gražios, moteriškos

Po motinystės ir ilgesnės pertraukos kūryboje ji ilgai svarstė, kaip nori sugrįžti. Išbandžiusi asmenines moterų fotosesijas, suprato – tai jos kelias.

„Dirbti individualiai su moterimi, matyti, kaip ji keičiasi, atsiskleidžia, drąsėja – man tai tikras įkvėpimas. Su kiekviena moterimi atrandu kažką naujo. Pokalbiuose dažnai kalbamės ne tik apie šviesą ar pozas, bet ir apie tai, kodėl mes, moterys, taip dažnai turime kompleksų. Dažnai ateina moterys po skaudžių skyrybų ar sunkių laikotarpių, norinčios vėl pasijausti gražios, moteriškos, gyvos. Ir aš noriu būti ta, kuri padeda tai pamatyti nuotraukose“, – tikino R. Gričinė.

Kelionė atgal pas save

Fotografės teigimu, net 90 proc. moterų, su kuriomis ji dirba, atvyksta su savimi nešdamos begalę abejonių.

„Tačiau per nuoširdų pokalbį, per šiltą procesą, bandau parodyti, kad jos jau dabar yra gražios bei, kad jų tariami „trūkumai“ – tai jų unikalumas, kuris daro jas ypatingomis. Fotosesijos metu mokomės pamatyti save kitaip. O kartu su moterimis augu ir aš – mokausi priimti savo netobulumus, paversti juos stiprybe. Tai nėra tik fotosesija. Tai – kelionė atgal pas save“, – pasakojo R. Gričinė.

Mano išsaugoti straipsniai