Vyrauja nuostata, jog gražios merginos rūpinasi vien tik makiažo subtilybėmis bei šukuosenų tendencijomis. Anaiptol! Gražių ir protingų merginų apstu.
Naujausia mokslinininkų studija rodo, jog tokioms merginoms dar ir ypatingai sekasi. JAV mokslininkai Rey Hernandez-Julian ir Christina Peters atliko tyrimą, kurio metu siekta ištirti mokinio (studento) išvaizdos ir jo gaunamų balų universitete ar mokykloje sąsają.
Atlikę trumpą apklausą, mokslininkai ištyrė 5,394 tūkst. studentų išvaizdos patrauklumą, o vėliau susiejo jį su universitete gaunamais balais. Tyrimo išvados pribloškė – patraukliausiais įvardinti studentai buvo ir didžiausius balus gaunantys studentai!
Tikslaus ir vienareikšmiško atsakymo, kodėl grožis daro įtaką balams, mokslininkai nerado, tačiau išskyrė kelias priežastis. Viena jų – dėstytojai yra linkę patraukliems studentams rašyti geresnius balus, nes puikios išvaizdos studentai labiau savimi pasitiki ir geba daugiau diskutuoti, apginti savo nuomonę. Dėstytojai į tokių studentus labiau investuoja ir atiduoda didesnį kiekį energijos stengdamiesi juos išmokyti.
Kita priežastis – dėstytojai patys to nesuvokdami yra linkę gražesniems žmonėms rašyti didesnius balus, mat graži žmogaus išvaizda veikia pasąmonės lygmeniu. Žiūrint į gražų žmogų yra stipriai veikiami smegenų centrai, todėl matant grožį žmogaus smegenys pradeda išskirti laimės hormoną seratoniną. Todėl laimingesni dėstytojai rašo geresnius balus!
Kaip bebūtų, toks tyrimas yra daugiau pasvarstymas, ar iš tiesų gražūs žmonės mokslo srityje gali pasiekti daugiau. Nebūtina būti išskirtine gražuole, norint gauti gerus balus mokykloje ar universitete. Daug efektyviau nei puiki išvaizda veikia uolus ir atkalus darbas – jo nepakeis joks gražuolės titulas.