NET 53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
4 puikios programėlės dievinančioms gamtą

4 puikios programėlės dievinančioms gamtą

Besikeičiantis klimatas, didėjanti oro tarša ir nykstančios rūšys daugelį verčia susimąstyti apie kasdienius įpročius, paliekančius žymę mus supančioje aplinkoje. Tačiau tobulėjant technologijoms, atsakingiau gyventi tampa vis paprasčiau – tereikia šiek tiek noro ir išmaniojo. Jūsų dėmesiui – 4 Arnoldo Lukošiaus, „Tele2 Inovacijų biuro” eksperto, rekomenduojamos programėlės, padėsiančios formuoti sąmoningesnius ir gamtai palankesnius įpročius.

1.  Daugiau naršymo = daugiau medžių

Kiekvieną dieną pamėgtose naršyklėse interneto vartotojai ieško įvairiausių atsakymų, tačiau tai daryti galima kitaip padedant gamtai. Naršyklė „Ecosia” veikia tokiu pačiu principu kaip ir įprastos, pavyzdžiui „Google”, tačiau daugiau nei 7 milijonai jos vartotojų, paprasčiausiai naršydami, tiesiogiai prisideda prie miškų ploto pasaulyje didinimo.

Tapti šios bendruomenės dalimi paprasta tereikia atsisiųsti paieškos sistemos programėlę. Joje, kaip ir kitose naršyklėse, rodomi reklaminiai skelbimai. Skirtumas tas, jog net 80 proc. už reklamą gaunamo pelno platformos kūrėjai aukoja miškų atsodinimui. Taigi, prie to prisideda ir kiekvienas reklamos vartotojas. Be to, „Ecosia” rūpinasi ne tik gamta, bet ir savo vartotojų privatumu paieškos platforma nekaupia paieškų istorijos bei neperduoda duomenų trečiosioms šalims.

2.  Nauji įpročiai: lengvai ir žaismingai

Jei apsiprendėte gyventi sąmoningiau ir labiau tausoti aplinką, kasdienius įpročius pakeisti padės programėlė „JouleBug”. Ji įkvepia rinktis daugkartinius pirkinių maišelius vietoje vienkartinių, kelionę automobiliu paversti pasivaikčiojimu, o valantis dantis užsukti vandens čiaupą.

„JouleBug” veikia konkurencijos principu. Kiekvienas gamtai palankesnis sprendimas yra įvertinamas taškais, todėl ja smagiausia naudotis (ir taip varžytis) kartu su draugais. Beje, aplikacija skatina ir kitaip pažymėjus pagirtinus savo veiksmus, ji apskaičiuoja ir kiek pinigų dėl jų buvo sutaupyta.

3.  Dabar madingiausias – tvarumas

Tekstilės ir drabužių pramonė pasikeitė ji tapo greitesnė ir pigesnė. Atsinaujinti garderobą šiandien galima tiesiog internetu, o nauji marškinėliai kartais kainuoja mažiau nei puodelis kavos. Tačiau ši pramonė yra ir viena aplinką labiausiai teršianti industrija pasaulyje, todėl į madą vėl grįžta tvarumas o ją sekti padeda programėlė „Good on You”.

Aplikacijoje yra pateikiami vertinimai apie daugiau nei tūkstantį skirtingų prekės ženklų nuo tokių kaip „Nike” ar „Zara” iki visai nišinių. Čia galima patikrinti, ar pasirinkta prekė buvo sukurta laikantis etikos normų ir standartų darbuotojų, gyvūnų bei aplinkosaugos atžvilgiu. Svarbu ir tai, jog programėlėje esanti informacija yra nuolat atnaujinama jos vartotojų.

4.  Iki paskutinio trupinio

Skaičiuojama, kad kasmet šiukliadėžėse lieka maždaug trečdalis viso pasaulyje užauginamo maisto. Todėl sąvartynai didėja, juose besikaupiančių kenksmingų medžiagų daugėja, o energijos ištekliai senka. Tačiau su maisto likučius susitvarkyti galima išmaniai, tereikia programėlės „Love your Leftovers”.

Aplikacija naudotis itin patogu joje pažymėjus produktus, kurių užsiliko šaldytuve, programėlė pasiūlys skirtingus receptus jiems sunaudoti. Čia taip pat galima planuoti apsipirkimus, savaitės patiekalus ir sudarinėti pirkinių sąrašus. Be to, „Love your Leftovers” yra pildoma ir naudingais patarimais pavyzdžiui, kaip ilgiau išlaikyti produktus šviežius. Tiesa, ši programėlė yra skirta tik „Apple” išmaniųjų savininkams.

Mano išsaugoti straipsniai