Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
Žėrintis ir tviskantis Dubajus: ko nežinojai apie šį kontrastų miestą?

Žėrintis ir tviskantis Dubajus: ko nežinojai apie šį kontrastų miestą?

Sakoma, kad Dubajus – tai miestas, kuris arba sužavi iš pirmo žvilgsnio, arba atstumia. Tai – didžiausias Jungtinių Arabų Emyratų miestas, kuriame puikiai dera praeitis ir dabartis, susilieja modernus pasaulis bei dykumų amžinybė. Nors jame, kaip ir daugelyje kitų Jungtinių Arabų Emyratų miestų, nerasime daug gamtos, tačiau jis pakerėti gali neįtikėtina civilizacijos didybe, šiuolaikišku modernumu bei nuostabiais saulėlydžiais prie jūros.

Šiek tiek istorijos

Iki XIX a. pabaigos Dubajus buvo skurdus ir izoliuotas miestas. Didžiąją pajamų dalį gyventojai čia gaudavo iš perlų žvejybos. Šis miestas 1954-1971 metais tapo anglų kolonijos administraciniu centru. 1971 metais septyni nepriklausomi emyratai – Abu Dabis, Dubajus, Šardža, Adžmanas, Ras Al Khaimah, Um El Kaivainas ir Fudžeira – susijungė, kad sudarytų Jungtinius Arabų Emyratus. Galiausiai, po ilgai trukusių paieškų, Dubajuje buvo atrasta naftos. Tuomet vieta, kur iki tol nebuvo nieko daugiau, tik dykumos ir galvijų ganyklos, tapo tikra aukso kasykla. Dubajuje žaibišku greičiu pradėjo kurtis verslai, kilti dangoraižiai, buvo atidaryti restoranai, viešbučiai, pamažu įvairėjo ir gyventojų kontingentas. Iš tuščių smėlio dykumų, kuriose ganosi galvijai, Dubajus tapo milijonus žmonių talpinančiu miestu, kiekvienas metais sulaukiančiu tūkstančių turistų iš visų pasaulio šalių.

Kada vykti į Dubajų?

Dubajuje, kaip ir visuose kituose Jungtinių Arabų Emyratų miestuose, vasaros tampa nepakeliamai karštos. Vasaros sezono metu (gegužės – spalio mėnesiais) temperatūra svyruoja nuo +35°C iki +45°C. Būtent todėl vasaros sezonu verčiau nesirinkti šios krypties. Tinkamiausias metas aplankyti šį miestą yra tarp lapkričio ir balandžio mėnesių, kadangi temperatūra rudens metu laikosi apie +25°C , o žiemą – apie +15-20°C. Pavasario sezonu temperatūra Dubajuje pradeda staigiai kilti, todėl nuvykus ten pavasario pabaigoje gali varginti per didelė kaitra. Vykstant į šį miestą skėčius galima drąsiai palikti namuose – lietus Dubajuje yra itin retas reiškinys. Vietoje to verčiau pasirūpinti tinkama apsauga nuo saulės.  

Žėrintis ir tviskantis Dubajus: ko nežinojai apie šį kontrastų miestą?
Žėrintis ir tviskantis Dubajus: ko nežinojai apie šį kontrastų miestą?
Shutterstock nuotr.

Kaip keliauti?

Norint po Dubajų keliauti komfortiškai, galima rinktis taksi paslaugas, tačiau būtina įsidėmėti, kad tai – nepigi paslauga. Norint sutaupyti ir kartu pamatyti visas žymiausias Dubajaus vietas, taip pat prireikus išvažiuoti už miesto ribų, galima nuomotis automobilį. Jei nėra galimybės išsinuomoti automobilio, galima pasinaudoti turistams skirtais maršrutiniais autobusais, kuriuos turi dauguma viešbučių. Galima naudotis ir metro tinklu, kuris yra išsiraizgęs visame mieste.

Kur pavalgyti?

Dubajuje mėgautis maistu galima tiek madinguose restoranuose, tiek mažų gatvelių kavinėse, kuriose tiekiamas autentiškas arabiškas maistas. Kadangi bėgant metams Dubajaus virtuvė perėmė viso pasaulio kulinarines tradicijas, be tradicinių arabiškų patiekalų ir rytietiškų saldumynų, vietinėse viešojo maitinimo įstaigose galima rasti ir japoniškų sušių, prancūziškų austrių, itališkų picų, ukrainietiškų barščių, amerikietiškų mėsainių bei kitų šalių patiekalų. Mieste yra gausu tokių visame pasaulyje žinomų restoranų kaip „Hard Rock Cafe“, „Planet Hollywood“, „Blue Elephant“… Beje, Dubajaus restoranai garsėja aukštu aptarnavimo lygiu, todėl užsukus papietauti ar pavakarieniauti tikrai būsite maloniai aptarnauti.

Į Dubajų galima atvykti ir gastronomijos festivalio metu. Tuomet galima aplankyti garsių virtuvės šefų kulinarinius meistriškumo kursus, paragauti gardžių patiekalų, sudalyvauti pramoginiuose renginiuose.

Žėrintis ir tviskantis Dubajus: ko nežinojai apie šį kontrastų miestą?
Žėrintis ir tviskantis Dubajus: ko nežinojai apie šį kontrastų miestą?
Shutterstock nuotr.

6 vietos, kurias būtina pamatyti lankantis Dubajuje

„Burj Khalifa“ dangoraižis

„Burj Khalifa“ dangoraižis yra žymiausias lankytinas objektas Dubajuje. Tai – pats aukščiausias statinys pasaulyje, siekiantis net 829 metrus! Pasigrožėti šiuo unikaliu pastatu iš išorės gali kiekvienas, o norint pakliūti į „Burj Khalifa“ vidų ir pažvelgti į Dubajaus miestą iš aukštai, teks pakloti apie 30 eurų, tačiau kaina – ne vienintelis iššūkis. Bilietą įsigyti reikia mažiausiai dieną prieš viešnagę, antraip gali tekti mokėti net keturis kartus brangiau. Vis dėlto, pakilę į „Burj Khalifa“ viršų tvirtina – pasistengti verta, nes vaizdas tiesiog užgniaužia kvapą!

Palmių salos

Palmių salos, dar kitaip vadinamos „Dubajaus palmėmis“ – trijų didžiausių pasaulyje dirbtinių salų projektas. Šie dirbtiniai pusiasaliai − Dubajaus turizmo plėtojimo programos dalis, skirta naftos išteklių išsekimo ekonominei atsvarai sukurti. Už miesto ribų plūduriuojančios salos tapo savitu Dubajaus simboliu. Jos dar vadinamos neoficialiu pasaulio stebuklu, kurį pamatyti traukia milijonai turistų.

Palmių salos
Palmių salos
Shutterstock nuotr.

„Burj Al Arab“ viešbutis

Tai pats prabangiausias viešbutis pasaulyje, įvertintas net septyniomis žvaigždutėmis. Šis viešbutis, kaip ir aukščiausias pasaulio pastatas „Burj Khalif“a, taip pat yra tapęs savotišku miesto simboliu, prie kurio nori įsiamžinti daugelis čia atvykusių turistų. Pastato architektūra iš tiesų įspūdinga! Nors pagyventi jame ilgesnį laiką gali tik turtingieji, kiekvienas norintis gali papietauti ar pavakarieniauti viešbutyje įsikūrusiame restorane.

Šokantys fontanai

Šie fontanai įrengti netoli „Burj Khalifa“ dangoraižio esančiame dirbtiniame ežere. Fontanų srovės pakyla iki 152 metrų aukščio, o fontano forma primena gėlę. Tai įspūdingas reginys, kurį labiausiai verta pamatyti sutemus. Fontanų grožis geriausiai atsiskleidžia vakare, kuomet jie yra apšviečiami daugybe spalvingų šviesų. Šį muzikos ir vandens šou galima stebėti įsitaisius viename iš daugybės restoranų, esančių šalia.

Dubajaus muziejus

Dubajaus muziejus – atgaiva išsiilgusiems autentikos ir kultūros. Šis statinys yra seniausias Dubajuje – jis iškilo dar 1787 m. Kadaise tvirtovės funkciją atlikęs pastatas šiandien leidžia pasigėrėti puikia autentiškų drabužių, juvelyrikos ekspozicija, taip pat pamatyti pirmąjį rašytinį Dubajaus paminėjimą.

Dubajaus muziejus
Dubajaus muziejus
Shutterstock nuotr.

Deiros aukso turgus

Kiek atokiau nuo pagrindinių turistinių vietų, prekybiniame Dubajaus rajone Deiroje, yra įsikūrusi unikali vieta – aukso turgus, kuriame galima pamatyti įvairiausių aukso dirbinių. Čia šio prabangaus metalo dirbiniai skaičiuojami tonomis! Turguje rasite ne tik papuošalų, bet ir įvairių indų, vazų, kitų dekoro detalių.

Mano išsaugoti straipsniai