PRISIJUNK prie grupės SODAS DARŽAS KIEMAS
Sužadėtuvių žiedas
Sužadėtuvių žiedas

Vyrų galvos skausmas prieš sužadėtuves: kokios formos deimantas atrodo didžiausias?

Moterys sutiks, jog piršlybos – vienas įsimintiniausių gyvenimo įvykių. Tik štai vyrams – ir nemažas galvos skausmas, mylimajai renkant sužadėtuvių žiedą. Nors jausmų tyrumo deimanto dydis ir nenusako, moterys paslapčia viliasi būti nustebintos, kuo įspūdingesniu juvelyriniu dirbiniu. Ir visgi egzistuoja keli triukai, padedantys net ir kuklesnį sužadėtuvių žiedą paversti efektyviu papuošalu, į tai neinvestuojant visų gyvenimo santaupų.

Nuo seno įprasta

Nuo seno įprasta, kad į sužadėtuvių žiedus inkrustuojami deimantai arba brangakmeniai. Deimantai gali būti įvairių formų, o kokia pasirenkama, priklauso nuo pirkėjų biudžeto ir norų.

Jau daugelį metų populiariausiu išlieka apvalios (angl. Round) formos deimantas, kitaip dar vadinamas tiesiog briliantu. 57 arba 58 briaunas turintys briliantai labiausiai vertinami dėl gebėjimo maksimaliai atspindėti šviesą, todėl jo spindesį galite pamatyti iš toli.

Kitos formos

Geriausių parametrų briliantas – ir vienas brangiausių pasirinkimų. Tačiau ieškodami sužadėtuvių žiedo vyrai neretai renkasi ne mažiau įspūdingus, kitos formos deimantus, priskiriamus netradicinių formų (angl. Fantasy Shape)kategorijai: lašo arba kriaušės formos (angl. Pear), princesės (ang. Princess), smaragdo (angl. Emerald), ovalo (angl. Oval), pagalvėlės (angl. Cushion), širdelės (angl. Heart), markizės (angl. Marquise), stačiakampio (angl. Radiant), Asscher (angl. Asscher).

Įdomus faktas

Bet štai gemologijos ekspertas, „Ribas Jewellery” įkūrėjas Patrikas Ribas atskleidžia įdomų faktą – kokios formos deimantas vizualiai atrodo didesnis. Ir čia – jau vertėtų suklusti:  

„Lašo arba kriaušės formos deimantas dažnai atrodo didesnis už kitus, tiek pat karatų turinčius, deimantus. Taip yra todėl, jog šios formos deimantas – ilgesnio silueto, plokštesnis, todėl vizualiai ir atrodo didesnis. Tas pats triukas galioja ir ovalios formos deimantams. Deimanto įstatymas žiede – taip pat prisideda prie to, kaip šis natūralus akmuo atsiskleis ant piršto. Jeigu inkrustuojant deimantą aplink jį naudosime daugiau aukso, akutė atrodys masyvesnė, kartu – ir vizualiai didesnė. Visgi niekada nereikia perspausti, nes laikui nepavaldus juvelyrinis dirbinys turi išlikti elegantiškai stilingas, o ne dirbtinai pompastiškas. Manau, kad už deimanto karatų skaičių yra kur kas svarbiau jo švarumas ir spalva.”

4 C

Deimantais nuo mažens besidomintis P.Ribas primena, kaip yra nustatoma deimantų vertė. Ogi pasitelkiant „4 C” kriterijų: angl. Cut (formą), angl. Clarity (skaidrumą), angl. Color (spalvą), angl. Carat (svorį). Deimantų spindesiui ir estetiniam vaizdui svarbi ir deimantų poliravimo kokybė, simetrija, kurių žymėjimai svyruoja nuo prastai (angl. poor) iki puikiai (angl. excellent). Visi šie parametrai tvirtinami nepriklausomos GIA (angl. Gemological Institute of America) laboratorijos sertifikatu, kuris yra laikomas prestižiškiausiu pasaulyje.

Nors negalime teigti, kad mados juvelyrikoje keičiasi taip pat greitai, kaip drabužių spintoje, P.Ribas užsimena, jog tendencijos egzistuoja ir čia. O jas diktuoja garsiausi užsienio juvelyrikos prekių ženklai, Holivudo žvaigždės, milijonus sekėjų turintys, pasaulyje garsūs nuomonės formuotojai.

Drąsūs sprendimai

Tarptautiniu lygiu vertinamas deimantų ir juvelyrikos ekspertas pastebi, kad tradiciniai juvelyriniai sprendimai vis dažniau užleidžia vietą drąsesniems pasirinkimams, tačiau labai svarbu atkreipti dėmesį ir į asmeninį stilių, nepamirštant ir to, jog klasika – niekada neišeina iš mados. Negana to, klasikinis sužadėtuvių žiedas derės ir prie įvairaus garderobo: kasdienės ir puošnios aprangos.

„Sužadėtuvių žiedas – amžinybės simbolis, neretai perduodamas iš kartos į kartą. Tačiau rinkdami sužadėtuvių žiedą vyrai kartais pamiršta, jog žiedu puošis ne jie, o jų moterys. Kartais stengiamasi sugalvoti per daug menišką dizainą, neįvertinant, ar tai tikrai patiks būsimai sutuoktinei. Prieš perkant juvelyrinius dirbinius, o ypač sužadėtuvių žiedus, reikia gerai apsvarstyti, ar perdėtai ekstravagantiškas kūrinys – teisingas pasirinkimas. Visada pasiteisina sužadėtuvių žiedai, subtiliai atspindintys poros meilės istoriją, šeimos vertybes. Cinkelio nereikia atsisakyti, bet labai nutolti nuo klasikinio segmento – irgi nevertėtų”, – mano P.Ribas.

Mano išsaugoti straipsniai