NET 53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Meilė internete: kaip bendrauti su patinkančiu vaikinu? Pataria psichologė

Meilė internete: kaip bendrauti su patinkančiu vaikinu? Pataria psichologė

Įsivaizduok savo gyvenimą be interneto. Būtų keista, taip? Internete mes skaitome naujienas, ieškome mums reikalingos informacijos, ir, žinoma, bendraujame.

Šiandien nebereikia praleisti valandų valandas kalbant su vaikinu ir stengiantis išsiaiškinti, kas jam patinka, o kas – ne. Tačiau kartais tai, kaip mes bendraujame internetu, skiriasi nuo tikrosios mūsų asmenybės. Kai kuriems žmonės „pasislėpti“ už kompiuterio ekrano ir bendrauti yra daug drąsiau, nei pažvelgti savo simpatijai tiesiai į akis. Tačiau kartais būna ir atvirkščiai.

Kasdien į rubriką SEXODROMAS gauname daugybę klausimų, į kuriuos atsakinėja panele.lt psichologė Justina Zelionkaitė. Tačiau vienas, kurį atsiuntė savo vardo nenorėjusi atskleisti skaitytoja, tikrai suintrigavo. Mergina guodėsi, kad „gyvai“ užkalbinti vaikiną jai – vieni niekai, tačiau internetu bendrauti su simpatija jai niekaip nepavyksta…

„Savo išvaizda nesiskundžiu, gal ir norėčiau kažką pakeisti, bet komplimentų susilaukiu. Tačiau turiu problemą bendraudama socialiniuose tinkluose. Realybėje galiu laisvai bendrauti, esu drąsi ir turinti ką pasakyt, bet jei pradedu bendrauti internetu su patinkančiu vaikinu, atrodo ,kad nėra jam ką pasakyt, nors su kalbant su vaikinais, kuriems simpatijos nejaučiu, atsiranda įvairiausių temų ir laisvai bendrauju. Tai kaip man bendraujant internetu neatbaidyti patinkančio vaikino?“ – rašė slapyvardžiu „A“ pasivadinusi skaitytoja.

Atsako psichologė Justina Zelionkaitė:

Yra keletas taisyklių, kurios galbūt padės „įsivažiuoti“ pokalbiui. Kadangi pradėjus bendrauti su nauju ir dar patinkančiu žmogumi visas iškalbingumas kažkur dingsta, tai reikia pasistengti uždavinėti nesudėtinius klausimus, kitaip tariant, neklausti: Iš kur tu esi? Kokią mokykla lankai?, o klausti šių klausimų po vieną, t.y. klausimas – atsakymas, klausimas – atsakymas. Taip pat reikia stengtis užduoti klausimus taip, kad atsakymas būtų ne iš vieno žodžio, pvz., Papasakok, ką veikei savaitgalį? Kokia tavo nuomonė apie tą filmą?. 

Jei į kažkokį klausimą gaunamas vieno žodžio atsakymas, galima paskatinti jį išsiplėsti sakant: „Papasakok plačiau, kas būtent patiko/nepatiko ir t.t. Tokiu būdu plėtosis bendravimas ir galbūt atsiras naujų temų. Visgi, dažniausiai apie žmogų, kuris mums rūpi, norisi sužinoti kuo daugiau ir klausimų galima prigalvoti galybes, tačiau ne visada drįstame juos užduoti. Tačiau reikia išdrįsti, jei jie nėra pernelyg intymus. Galima klausti visko, juk pašnekovas turi teisę į jį neatsakyti. Taip pat reikia atsiminti, kad už sklandų bendravimą nėra atsakingas tik vienas žmogus, tai visų pokalbyje dalyvaujančių asmenų reikalas. Dėl to bendraudama internetu nesijausk privalanti visada galvoti pokalbio temas ir uždavinėti klausimus. Visgi, jei sakai, kad bendrauti ,,akis į akį‘‘ tau yra paprasčiau, tai stenkis pokalbius socialiniuose tinkluose perkelti į realybę. Paprastai vaikinai, kuriems patinka juos užkalbinusi mergina, tikrai ras, ką jai pasakyti. Tai irgi gali būti geras abipusės simpatijos testas.

Nori užduoti klausimą Justinai? Daryk tai rubrikoje [-[3]-] ! Nauji atsakymai – kasdien!

Mano išsaugoti straipsniai