Dauguma mūsų yra patyrę išsiskyrimo su mylimu žmogumi skausmą. Išgydyti išsiskyrimo žaizdas nėra lengva, mus palikęs žmogus vis sukasi galvoje, o pasaulis atrodo nevertas nė sudilusio skatiko.
Tačiau tu gali palengvinti savo kančias. Imk mąstyti pozityviai ir palik slogias mintis praeityje. Nesėkmę santykiuose galima paversti asmenine laime ir sėkme greičiau nei tu tikiesi.
Gary Neumanas, knygos „Emocinė neištikimybė“ autorius, siūlo kelis būdus, kaip išgyventi skyrybas.
Prašyk pagalbos
Po skaudžių skyrybų pats laikas kreiptis pagalbos į šeimą ar draugus. Nebijok būti priklausomas/-a nuo kitų žmonių, kai tau reikia jų paramos ir dėmesio.
Pasikviesk seserį į kiną arba išeik pasivaikščioti su senu pažįstamu… Svarbiausia – nesėdėk namuose, sveikai maitinkis ir judėk. Visa tai paruoš tavo kūną ir protą naujiems nuotykiams.
Naudokis laisvu laiku
Kai santykiai pradeda byrėti, paprastai imame taikytis prie jų ir prie partnerio, vietoje to, kad susimąstytume, ko trokštame iš tiesų ir kokiu žmogumi norime save matyti ateityje.
Kai santykiai nutrūko, atsirado daugiau laiko sau. Apmąstyk, kas tu esi ir ko iš tiesų nori gyvenime, ko tau teko atsisakyti dėl antrosios pusės.
Atsakyk į svarbiausius klausimus: kokiu/-ia nori būti ir ką nori daryti. Jei negali į juos atsakyti, prisimink, kokiais gabumais pasižymėjai vaikystėje ir apie ką svajojai. Šie prisiminimai paskatins tave siekti prasmingo tikslo.
Padėk kitiems
Padėk žmonėms, kuriems taip pat sunku. Aplankyk sergančius vaikus ligoninėje arba padėk benamiams. Nepamiršk, kad ir kaip tau dabar sunku, tavo gyvenimas nėra bevertis. Yra tiek dalykų, kuriuos tu gali padaryti, ir tiek žmonių, kuriems reikia tavo pagalbos.
Susikurk naujų ritualų ir įpročių
Šiuo laikotarpiu pasistenk kuo daugiau skirti laiko žmonėms, kuriuos myli. Net jei liūdna, vis tiek būk su žmonėmis ir palaikyk juos.
Pamėgink sukurti naujų gyvenimo tradicijų, pavyzdžiui, kartą per savaitę eik į kiną arba savanoriauk.
Pasakyk sau: „Po metų jau būsiu šio to pasiekęs/-usi“.
Išmok planuoti savo gyvenimą
Po skyrybų su mylimu žmogumi, gyvenimas atrodo labai ilgas nuobodus ir tuščias. Tačiau tai tik iliuzija ir tavo liūdesio žaismas. Nepasiduok depresijai.
Stenkis išmokti gyventi, planuoti laisvalaikį vienas/-a. Labai svarbu pasijusti unikalia asmenybe, su savais pomėgiais, jausmais, fantazija, tikslais.
Pamilk save iš naujo, atrask savo gebėjimus ir talentus. Tai padės tau labiau pasitikėti savimi ir nuoskaudą paversti pozityvesniais veiksmais.
Po skyrybų normalu jausti liūdesį, ilgesį ar pyktį. Tačiau jei jauti, kad apima visiška neviltis, pakalbėk su psichologu, kunigu, ar kitu žmogumi, kuriuo pasitiki. Tau būtina parama ir pagalba, nesišalink žmonių ir savo draugų. Tau galima jaustis silpnu/-a, pažeidžiamu/-a, tačiau neleisk sau ilgai liūdėti. Esi reikalingas/-a pasauliui, nešvaistyk savo laiko savęs gailesčiui.