NET 53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI

Oralinis seksas – būdas išlikti skaisčiam?

Kiekvieną mėnesį sulaukiame daugybės skaitytojų klausimų apie oralinį seksą. Ar užsiimant oraliniu seksu galima pastoti? Ar reikia naudotis prezervatyvais? Ar užsiiminėjimas oraliniu seksu reiškia, kad praradai nekaltybę?

Į šiuos klausimus atsakymus pateikia teenwire.com. Dauguma paauglių galvoja apie oralinį seksą ir JAV Nacionalinio sveikatos statistikos centro atliktas tyrimas parodė, kad JAV daugiau kaip pusė paauglių nuo 15 m. iki 19 m. užsiiminėja oraliniu seksu. Taigi, kodėl oralinis seksas yra toks populiarus?

„Techniškai skaistūs”

Visų pirma, pakalbėkime apie nekaltybės išsaugojimą. Dauguma paauglių sutinka, kad nekaltybė yra prarandama tada, kai pirmą kartą įvyksta sueitis (varpos prasiskverbimas į vaginą).

Kai kurie mano, kad, kai partneriai yra tos pačios lyties, nekaltybė yra prarandama oralinio ar analinio sekso metu. Dar kiti yra įsitikinę, kad būti „techniškai skaisčiu” yra labai svarbu.

Paaugliai tiki, kad gali užsiiminėti visokiu seksu, išskyrus vaginalinį, ir išliks nekalti. Neįžeis savo būsimo ar esamo partnerio.

Didėjantis „techninio skaistumo” populiarumas yra nulemtas švietimo apie susilaikymą. Paaugliai yra raginami susilaikyti nuo vaginalinio sekso. „Švietimas skatina susilaikyti ir išlikti skaisčiu/-ia. Taigi, jei užsiiminėji oraliniu seksu, tu neprarandi nekaltybės ir nesijauti darantis/-i kažką blogo”, – teigia 15 metų Matas.

Matas nėra vienintelis paauglys, kuris mano, kad oralinis seksas „nesiskaito”. Kolumbijos universiteto atliktas tyrimas parodė, kad nekaltybę saugantys paaugliai yra labiau linkę užsiiminėti oraliniu ar analiniu seksu.

Naujas saugesnis seksas?

19 m. Sara mano, kad paaugliai užsiima oraliniu seksu vietoje vaginalinio todėl, kad mano, kad taip yra saugiau. Taigi, ar tikrai?

„Oralinio sekso metu rizikuojama mažiau, nei analinio ar vaginalinio sekso metu, o tikimybė pastoti taip pat yra mažesnė”, – teigia lytinių santykių ekspertė Nora Gelperin, NCHS centro direktorė.

„Tačiau infekcijų pavojus, užsiimant šia sekso rūšimi – didesnis. Bet mes turime pripažinti, kad oralinis seksas yra mažiau pavojingas nei kiti dalykai”, – teigė N. Gelperin.

Oralinio sekso metu negalima pastoti ir yra labai maža tikimybė užsikrėsti ŽIV.

Vis dėlto oralinio sekso metu abu partneriai gali užsikrėsti kitomis, mažiau pavojingomis lytiniu būdu plintančiomis ligomis, įskaitant citomegalo virusą, gonorėją, hepatitą B, herpį ir sifilį.

Naudojant prezervatyvus, galima sumažinti tikimybę užsikrėsti šiomis ligomis.

Ar užsiimdami oraliniu seksu paaugliai naudojasi apsaugos priemonėmis?

„Niekada nesinaudojau, niekada nesinaudosiu” ,- sako 15 metų Laura. 19 metų Sara jai pritaria. Ji teigia, kad jos pažįstami, užsiimdami oraliniu seksu, retai naudojasi prezervatyvais.

Kadangi švietimas apie susilaikymą nemoko apie saugų seksą, dauguma paauglių gali nežinoti, kaip apsisaugoti nuo ligų, kuriomis galima užsikrėsti užsiimant oraliniu seksu.

„Duoti“ yra geriau nei „gauti?”

Anksčiau dauguma manė, kad oralinis seksas yra veiksmas kitam – tai, ką merginos „duoda“, o vaikinai „gauna“.

„Dauguma suaugusiųjų yra susirūpinę dėl tariamos nelygybės, kad merginos suteikia oralinį malonumą vaikinams, kad jos yra tiesiog jų išnaudojamos”, – sako N. Gelperin.

Vis dėlto, remiantis NCHS tyrimų duomenimis, vaikinai ne tik „gauna“, bet ir tiek pat „duoda“ kiek ir merginos, nors jie ir ne visada papasakoja apie tai savo draugams. „Aš manau, kad daugumai vaikinų patinka „duoti“, jei jie „gauna“, bet jie ne visada nori pasipasakoti apie tai,- sako 17 metų Juozas.

Kaip ir užsiimant bet kokiu seksu, svarbiausias dalykas, užsiimant oraliniu seksu, yra bendravimas – kalbėjimas apie saugų seksą, tai, kas patinka ar nepatinka, ir ką esi pasiruošęs/-usi daryti, o ko ne.

Svarbiausia, kad seksas teiktų malonumą ir pasitenkinimą abiem partneriams. Svarbu nepamiršti saugumo.

Mano išsaugoti straipsniai