Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!

10 patarimų kaip įveikti nuobodulį

Viskas įgriso iki gyvo kaulo, tingi, nežinai, ką naujo nuveikti, viskas, rodos, išbandyta, tapę kasdienybe. Tavo aplinka atrodo pilka, monotoniška. Norėtum visa tai pakeisti, bet nežinai kaip? Jei tapai nuobodulio auka, tau į pagalbą skuba DELFI gatvė.
Pateikiame 10 patarimų, kuriais vadovaudamasis/-i tikrai ištrūksi iš nuobodulio gniaužtų.


1. Išmok ko nors naujo. Kaip teigia peacemotivate.com, vienas iš būdų, norint pasprukti nuo nuobodulio, yra įvairių mokymo užsiėmimų lankymas. Gali užsirašyti į kalbos kursus arba kokios nors egzotiškos kalbos mokytis tiesiog namie, susiradęs/-usi reikiamos informacijos internete. O gal visą laiką svajojai išmokti skaniai gaminti arba žaisti šachmatais? Pirmyn!


Jei bent šiek tiek bijosi, kad pasirinktą sritį įveikti tau yra per sudėtinga, tai tik į naudą. Tokiu atveju būsi priverstas/-a susidoroti su iškilusiais sunkumais, miklindamas/-a savo protą. Be to naujus išmoktus dalykus galėsi pritaikyti savo kasdieniame gyvenime, o tai ir yra didžiausias ginklas, kovojant su nuoboduliu.


2. Skaityk knygas. Įsijausk į pasirinkto kūrinio veikėjų mintis, poelgius ir likimo vingius. Nė nepajusi, kad norėdamas/-a sužinoti, kaip toliau rutuliojasi veiksmas, versi lapą po lapo ir perskaitysi visą knygą. Ir dėl to tikrai džiaugsiesi: skatinsi pilkųjų smegenų ląstelių veiklą, galėsi „pasirodyti“ prieš draugus savo žiniomis, vartodamas/-a gudrius, įdomius išsireiškimus, na, ir, žinoma, skaitydamas/-a įdomią knygą tikrai nenuobodžiausi.

3. Sportuok. Kartais nuobodulys yra blogos fizinės būklės, netinkamos dietos ar fizinių pratimų trūkumo padarinys, tvirtina theosophy.ph. Todėl kiek įmanoma dažniau šok į sportinius batelius ir sportinę aprangą bei užsiimk aktyvia fizine veikla. Vasarą gali pasirinkti krepšinį, bėgiojimą, dviračio minimą, futbolo kamuolio vaikymąsi ir t. t.

Tačiau ir šaltuoju metų laiku galima atrasti daugybę nepakartojamų sporto rūšių. Juk kada daugiau, jei ne žiemą, gali čiuožti pačiūžomis ar nuo artimiausio kalniuko smagiai leistis rogėmis bei pripučiamu ratu?

4. Išsiaiškink neaiškius dalykus. Prisimink, į kokį klausimą paskutinį kartą taip ir neradai atsakymo. Jei nuobodžiauji, dabar idealus metas leistis į rūpimo atsakymo paieškas. Googlink, vartyk žodynus, gilinkis į visus informacijos šaltinius, kol galėsi sušukti: „Eureka!“

Pasak wikihow.com, vienu atveju tu pajausi didžiulį pasitenkinimą, atsakęs/-iusi į rūpimą klausimą, o kitu, šiek tiek nuliūsi, suvokęs/-usi, koks elementarus yra atsakymas.


5. Nejudėk kiek įmanoma ilgesnį laiką. Gal tai nuskambės šiek tiek trenktai, bet būtent būvimas „gyvąją statula“ tau padės vėl pozityviai žvelgti į gyvenimą. Tiesiog susirask patogiausią pozą stovėti arba sėdėti.

Kai pasijusi visiškai ramus/-i, pagalvok, apie kokį nors juokingą nutikimą ar anekdotą bei stenkis, kad nesujudėtų nei vienas veido raumuo. Tai sunkiau, nei gali atrodyti iš šalies. Užtat kurį laiką prisivertus nejudėti, kyla nenumaldomas noras ką nors veikti.

6. Mąstyk apie pokyčius. Apėmęs nuobodulys kartais gali būti signalas, kad tau žūtbūt reikalingos permainos. Rimtai pagalvok, ką norėtum veikti. Galbūt ilgą laiką nesiryžai daryti to, ko labai trokšti? Kelk revoliuciją savo gyvenime ir drąsiai imkis įgyvendinti naujoves.

7. Sukurk savo paties komiksą. Tiesiog paimk popieriaus lapą bei pieštukų ir pasitelk savo fantaziją. Apmąstyk, kokia turėtų būti pagrindinė siužeto linija, veikėjų charakteriai ir komikso dizainas. Laikas prabėgs akimirksniu, lavinsi vaizduotę ir savo piešimo įgūdžius. Pagaliau tavo paties kūrybos komiksai galėtų pasitarnauti ir kaip puiki gimtadienio dovana draugams.


8. Fotografuok. Čiupk nors ir pačią prasčiausią muilinę ir išėjęs/-usi į lauką daryk pastatų, augalų, žmonių, paukščių fotografijas. Jei iškart padaryti gerų nuotraukų tau nepavyks – nesikrimsk. Juk turi marias laisvo laiko, tad bliksėk fotoaparatu tol, kol nuotraukos pasieks bent minimalius meniškos fotografijos standartus.

9. Susitvarkyk kambarį. Galbūt ant stalo susikaupė šūsnis įvairiausių popierių, o stalčius jau kurį laiką vengi atidaryti, nes bijai, kad iš jų pradės kristi daiktai? Drabužiai guli numesti ant žemės, o ne tvarkingai kabo spintoje? Apsikuopk savo „tvartą“ jau dabar! Tai ne tik padės „užmušti“ laiką, bet ir galėsi džiaugtis rezultatu kelias savaites.


10. Veik. Pagrindinis patarimas, apėmus nuoboduliui, nevaikščioti iš vieno kampo į kitą ir negulinėti be jokio tikslo. Gali bėgioti arba šveisti virtuvės grindis, daryk bet ką. Atsimink, kad bet kokia veikla „žudo“ nuobodulį.

Kai nesi pasyvus/-i, mąstai kaip atlikti vieną ar kitą dalyką, nuobodžiauti nėra laiko. Galbūt užsiėmimas ir nebus itin mėgstamas, tačiau jis tikrai išsklaidys nuobodulį.

Mano išsaugoti straipsniai