JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ

„Varo“ dėl išvaizdos

KLAUSIMAS: kaip elgtis, kai mane kritikuoja dėl išvaizdos trūkumų? Tai daro tik viena klasės mokinė. Kaip reaguoti?
ATSAKYMAS: gyvenimą gali labai sugadinti nedraugiški ir kritiški kito žmogaus komentarai. Tai faktas. Tu patekai į tokią padėtį, kurioje labai dažnai atsiduria daugelis iš mūsų, lankydami mokyklą.

Šaipymasis ir bendraamžių kritikavimas – tikra mūsų mokyklos rykštė. Beveik pusė iš mūsų yra tai patyrę – švelnesnes arba žiauresnes patyčias. Ta patirtis labai bjauri.

Aptarkime tavo padėtį smulkiau ir pagalvokime, ką galima padaryti. Jeigu prie tavęs „kimba“ ir tave kritikuoja būtent viena tavo klasiokė, tai, visų pirma, galima pasakyti, kad tu jai labai rūpi.

Ji pati neturi ramybės dėl tavęs. Ji vis nori tave „užkabinti“ ir parodyti kitiems, kad gali tave kritikuoti.

Kritikuoja ir prie kitų „kimba“ tie, kurie patys vengia ir bijo kritikos. Arba tie, kurie įsitikinę (ne be klasiokų pagalbos ir palaikymo), kad yra „dievai“ ir gali elgtis kaip tik nori su kitais žmonėmis.

Kartais piktai ir pamokslaujančiai kalba tie, kurie ko nors pavydi. Gal tavo klasiokė buvo įsimylėjusi vaikiną, kuris jai neskyrė dėmesio, bet rodė simpatiją tau. Gal ji iki šiol tau negali to atleisti, nors tu nieko dėtas/-a.

Gal tu geriau už ją moki vokiečių kalbą, gal tu esi populiaresnis/-ė net ir su savo taip vadinamu „trūkumu”. O gal ji nori susidraugauti, bet nežino geresnio būdo.


Turėtum asmeniškai su ja pasikalbėti. Paklausk jos, kodėl jai taip trukdo „tas tavo trūkumas”, kodėl ji tiek daug dėmesio skiria šiam dalykui. Kodėl jai reikia tave pastatyti į nepatogią padėtį?

Taip pat pasakyk jai, kad nustotų prie tavęs „kabinėtis“, nes tau nepatinka toks jos elgesys. Pasitark su draugais/-ėmis, ką jie/jos mano apie tokį klasiokės elgesį.

Draugų pastebėjimai kartais padeda. Be to, draugų palaikymas leidžia greičiau įveikti tokią baisią padėtį. Neturi leistis ujamas/-a ir kritikuojamas/-a.

  • Svarbiausia, ką kiti pagalvos?

    Rašykite ir klauskite psichologės el. paštu psichologija@delfi.lt.

    Atsakymai pasirodys DELFI gatvės rubrikoje „Psichologas pataria”.

  • Mano išsaugoti straipsniai