Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
7 ženklai

7 ženklai, kad esi pernelyg „prilipusi” prie savo partnerio

Vienas iš greičiausių būdų sugadinti santykius – būti per daug prilipusiai prie žmogaus. Tai yra įprasta santykių taisyklė. 

Ir vis dėlto, mes visi tam tikru mastu esame priklausomi nuo partnerio. Jei mums nereikėtų vienas kito, mes visai nesivargintume dėl santykių. Ir kiekvienuose santykiuose yra kažkas, kas labiau investuoja – bet kuriuo momentu vienas žmogus myli labiau. Kaip bebūtų, tapti priklausomai nuo partnerio ir įsikibti į jį kaip į gelbėjimosi ratą, tikrai nėra išeitis. Kas išduoda, kad pernelyg prilipai prie antrosios pusės?

1. Tu siunti tris kartu daugiau žinučių, nei tau siunčia partneris

Taip, laikas, kol mylimasis atsakys, gali būti nervingas. Ir taip, tu žinai, kad jis greičiausiai pamatė tavo tekstą, kai tik jį išsiuntei – beveik visi visą laiką pasiekiame savo telefonus ir refleksiškai juos tikriname tūkstančius kartų per dieną. Tačiau jei bombarduosi jį žinutėmis, jis greičiausiai tau neatsakys. Vieno karto užtenka. Tada lauk atsakymo. Ir kai tai ateis, nerašyk jam iš karto. Labiau tikėtina, kad norime to, ko negalime turėti, todėl priversk jį šiek tiek paprakaituoti. Gera būti šiek tiek nepagaunamai. 

2. Tikiesi, kad jis visą savo laisvalaikį praleis su tavimi

Kai abu turite darbą, šeimas ir įtemptą gyvenimą, gali būti sunku rasti laisvo laiko pabūti kartu – todėl natūralu, kad galbūt norėsi, kad jūsų partneris kiekvieną įmanomą laisvą akimirką praleistų su jumis, mėgaudamasis kokybišku laiku. Tačiau atsispirk norui pabandyti išnaudoti kiekvieną laisvą savo laiko akimirką. Sveikuose santykiuose kiekvienas žmogus turi dalykų, kuriuos mėgsta daryti tik jis pats. Tai neturėtų kelti grėsmės jūsų santykiams; iš tikrųjų yra kaip tik priešingai. Augimas kaip individams jums padės augti ir kaip porai. 

3. Visada nori kalbėti apie santykius

Bendravimas yra raktas į tvirtus santykius. Tačiau nuolatiniai susitikimai, kuriuos psichologas Johnas Gottmanas vadina „Sąjungos padėtimi“, gali išvesti tavo partnerį iš proto ir jus abu nutolti vienas nuo kito. Vietoj to pasiūlyk kartą per savaitę pradėti pokalbius apie santykius.  „Kai poros susitinka kartą per savaitę valandai pasišnekėti, tai drastiškai pagerina jų santykius, nes tai suteikia santykiams erdvės konstruktyviam konfliktui, o partneriams – galimybę patekti į tą pačią komandą“, – rašo santykių treneris Kyle’as Bensonas.

4. Supyksti, kai jis leidžia laiką su draugais

Jei tave vargina, kai tavo partneris leidžia laiką su draugais ir nekviečia tavęs prie jo prisijungti? Paklauski savęs, kodėl. Ar tu juo nepasitiki? Ar tau nepatinka jo draugai – ir jei taip, ar turi rimtą priežastį jų nemėgti? O gal tiesiog nesijauti smagiai, kai nesate kartu? Kaip jaustumėtės, jei jis supyktų, kai leistum laiką su draugais? Pasitikėjimas yra gerų santykių pagrindas.

5. Tu apipili jį dėmesiu

Puiku daryti gražius dalykus savo partneriui. Meilės raštelių siuntimas, dovanų pirkimas, vakarienės gaminimas – visa tai puikūs gestai. Bet ar tu vienintelė juos darai? Kai mūsų meilės pastangos yra vienpusės, nesijaučiame įvertinti. Atsitrauk ir leisk jam padaryti viską už jus, kad viskas pasikeistų. 

6. Jis iš tikrųjų tau sako, kad esi kaip prilipusi

Jei viskas taip blogai, kad tavo partneris iš tikrųjų sako, kad esi prilipusi, tau būtinai reikia atsitraukti. Kai kurie net nesivargins su jumis apie tai pasikalbėti; dažniau vyrai tiesiog pavargsta. Taigi, jei jam pakankamai rūpi jūsų santykiai, žiūrėk į tai rimtai ir pakeisk savo požiūrį.

7. Niekada nesuteiki jam progos tavęs pasiilgti

Jei niekada nepalieki savo partnerio vieno, kaip jis gali tavęs pasiilgti?  Kuo daugiau investuosi į savo gyvenimą, tuo mažesnė tikimybė, kad prikibsi prie partnerio. Ironiška yra tai, kad būdama mažiau prieinama, tuo įdomesnį būsite jam. Teisingai žaisk kortomis ir netrukus jis priglus prie tavęs.

Mano išsaugoti straipsniai