Pokyčių dalyvės Gintarė ir Justė jau susipažino su sveikatingumo klubų IMPULS treneriais ir pradėjo laikytis joms skirtų mitybos taisyklių. Abi merginos pripažįsta, jog prieš dalyvavimą projekte ne itin daug dėmesio skyrė mitybai. Greitas gyvenimo tempas diktuoja savo – merginos dažnai rinkdavosi pusfabrikačius, valgydamos skubėdavo ar visai praleisdavo valgymus. Tiek Gintarės, tiek Justės treneriai mitybos atžvilgiu griežti – merginos privalo laikytis mitybos taisyklių tam, jog pasiektų trokštamų rezultatų.
Pirmoji apie pasikeitusius mitybos įpročius mums papasakojo Justė. Merginos tikslas projekto metu – padidinti apimtis ir sutvirtinti raumenis, todėl Justei maisto ribojimas niekuomet nebuvo aktualus. Vis dėlto dalyvaudama projekte mergina turės atidžiai stebėti, ką valgo, nes mityba yra svarbi tiek norint priaugti masės, tiek numesti.
Pirmojo susitikimo su treneriu metu Justė aptarė svarbiausius mitybos principus. Nors mergina retkarčiais pasimėgaudavo nesveiku maistu, neatsisakydavo mėsainių, picų bei saldumynų, projekto metu šių produktų teks vengti. „Kadangi mano medžiagų apykaita greita, būtina didinti valgymų skaičių ir rinktis maistingesnius produktus. Anksčiau didelio dėmesio mitybai neskyriau, todėl manau, jog balansavau tarp tinkamos ir netinkamos mitybos, todėl dabar teks pasistengti, jog išpildyčiau sportinius lūkesčius“, – teigė mergina. Tiesa, Justė niekuomet neatsisakydavo pusryčių ir pietų metu visuomet rinkdavosi sriubą, tad šios svarbios mitybos taisyklės merginai artimos.
Justės treneris Marius Bartusevičius pirmojo susitikimo metu akcentavo baltymų svarbą, todėl merginai į savo mitybos racioną teks įtraukti daugiau baltymų turinčių produktų. Projekto dalyvė teigia dėl to bėdų nematanti. Nors merginos diena – įtin įtempta, todėl laiko suktis virtuvėje Justė dažniausiai neranda, projekto metu teks išmokti maistą gamintis pačiai.
5 patarimai norinčioms padidinti kūno apimtis:
1. Didelį dėmesį skirti pusryčiams, rinktis sotų maistą, pavyzdžiui, košes (ryžių, grikių, avižinę)
2. Didinti valgymų kiekį iki 5 kartų per dieną, kas 3 – 3,5 val.
3. Rinktis maisto produktus, kuriuose gausu maistingų medžiagų (vištieną, lašišą, jautiena, kalakutiena, tunas, kiaušinius)
4. Atsisakyti nesveiko maisto, kuris beveik neturi naudingų kalorijų
5. Gerti kuo daugiau vandens, kuris pašalina iš organizmo toksinus
Justės treneris [-[1]-] : Pagrindinė taisyklė, siekiant keisti maitinimosi įpročius – sveikai ir reguliariai maitintis, skaičiuojant ne kąsnius, bet produktų vertę ir naudą. Netiesa, jog norint priaugti raumenų, būtina valgyti daug riebalų turintį maistą. Norint turėti tvirtą, sveiką kūną, reiktų rinktis daugiau baltymų turinčius produktus. Justės atveju ir angliavandenių, nes mergina yra liesa ir jai tikrai reikia pakoreguoti savo mitybos įpročius. Projekto metu Justei teks atsisakyti vadinamojo nesveiko maisto, kuris neturi jokios naudos kūnui. Reiktų atsisakyti pusfabrikačių, greitai paruošiamų patiekalų, maistą gamintis pačiai, vengti riebalų. Kalbant apie papildus, Justei rekomendavau vartoti amino rūgštis“
Antroji projekto dalyvė Gintarė – mergina, siekianti pagražinti kūno linijas ir sumažinti apimtis. Pirmojo apsilankymo sveikatingumo klube IMPULS metu mergina su treneriu Artūru Malovu susitarė, jog Gintarė kiekvieną dieną treneriui siųs savo dienos valgių aprašą tam, jog treneris išsiaiškintų, kokiam maistui mergina jaučia poreikį. Gintarei tai – nauja ir naudinga patirtis. Mergina džiaugiasi, jog tokiu būdu galės sekti savo kasdieninį maisto racioną bei jį kontroliuoti. Gintarė neneigia – kaip ir daugelis merginų, ji yra smaližė ir atsisakyti saldumynų jai bus sunkiausia užduotis. „Pirmo susitikimo su treneriu metu sužinojau, jog saldumynai turi daugybę alternatyvų, juos puikiai galima pakeisti džiovintais vaisiais, avižinių dribsnių batonėliais, riešutais. Šiuo metu stengiuosi nevalgyti visų miltinių patiekalų (duonos gaminiai, bandelės, įvairūs kepiniai ir patiekalai, kurių gamybai naudojami miltai), taip pat stengiuosi atsisakyti bulvių, kadangi juose esantis krakmolas nėra naudingas mano figūrai“, – pasakojo Gintarė.
Gintarė, kaip ir Justė, ne iš tų merginų, kurios kasdien sukasi virtuvėje, nes tam paprasčiausiai pristinga laiko. Vis dėlto trenerių rekomendacijų paisanti mergina nuo šiol dažniau gaminsis maistą pati ir skirs daugiau dėmesio maisto kokybei. „Neneigsiu, man patinka valgyti šeimos narių pagamintus patiekalus, tačiau dabar planuoju gamintis maistą pati bei rinktis sveikesnius produktus. Be to, namie pagamintas maistas man daug skanesnis nei paskubomis nusipirktas pusfabrikatis” ,- teigia mergina. Anot Gintarės, dalyvavimas šiame projekte – didžiulis stimulas gamintis sveikesnį maistą ir rinktis tai, kas būtų ne tik skanu, tačiau ir naudinga merginos figūrai.
Gintarės treneris [-[4]-] : „Pagrindiniai mitybos principai, norint sulieknėti, yra saikingumas, subalansuota mityba (tinkami produktai ir kalorijų kiekis per dieną). Gintarei, norint pagražinti kūno linijas, teks iš mitybos raciono išbraukti nemaistingus maisto produktus: miltinius produktus, dauguma konditerijos gaminių, atsisakyti grynojo cukraus, vengti pusfabrikačių. Svarbiausia, kad maiste, kurį Gintarė valgys, būtų daug vitaminų ir mineralų, o kiekvieno valgio metu būtų suvartojami aukštos kokybės baltymai. Taip pat mergina privalės vartoti pakankamai daržovių, kad būtų išsaugota žarnyno sveikata ir atitolintas alkio pasireiškimo pojūtis.
Sportuojančio žmogaus mityba privalo skirtis nuo nesportuojančio, nes sportuojant padidėja organizmo energetiniai poreikiai, reikia suvartoti daugiau baltymų siekiant atstatyti pažeistą raumeninį audinį ir fermentus, dalyvaujančius energijos gamyboje fizinių krūvių metu. Nors daugelis sportą sieja su drastiškomis dietomis, tokios tokios dietos būna veiksmingos tik tuomet, kai rezultatą reikia pasiekti greitai. Tai dažnai reikalauja iš žmogaus radikaliai pakeisti savo mitybą, o tai gali privesti prie psichologinių sunkumų. Svarbiausia parinkti konkrečiam žmogui priimtiną mitybos planą, kurio jis galėtų laikytis visą gyvenimą“
5 [-[7]-] norinčioms sumažinti [-[8]-] :
1. Atsiminti tris pagrindinius principus: saikingumas, subalansuota, įvairi mityba ir prioriteto teikimas mažai rafinuotiems maisto produktams
2. Vengti pusfabrikačių, miltinių patiekalų, cukraus
3. Pasirūpinti, jog maiste būtų naudingų organizmui medžiagų, vitaminų, mineralų
4. Maistą gamintis namuose, atsisakyti kavinių maisto
5. Gerti kuo daugiau vandens